První odveta v přípravě, na Lapač přilétají Draci ze Šumperka

Filip Bazala • 17.08.2015

Komu už chyběl hokej na Vsetíně, tak se dočkal. Valaši odstartují sezonu 15/16 na svém stadionu v rámci přípravného utkání s prvoligovými Draky ze Šumperka. Půjde již o druhé střetnutí těchto dvou týmů v přípravě, takže půjde o odvetu. Valaši budou chtít potvrdit před vlastními fanoušky vítězství z prvního zápasu, i když proti prvoligovému týmu se bude vítězství opakovat velmi těžko. Draci budou chtít dostát své prvoligové příslušnosti a na stadionu druholigového klubu zvítězit. Podaří se jim to? Přijďte se podívat na vlastní oči, v úterý 18.8. od 18:00.

Vsetínští hokejisté chtějí v letošní sezoně slavit postup, i proto se už před sezonou prohání při trénincích na ledě kolem 27 hráčů, ze kterých budou trenéři vybírat hráče pro finální soupisku do sezony. Petr Dvořák či Tomáš Vávra mají své místo v sestavě jisté, avšak mladíci David Jurík, Michal Hlaváč či Jakub Řezáč se o své místo v sestavě musí porvat. Všichni tři v prvních zápasech přípravy ukázali, že jsou dobrými hokejisty a rozhodování trenérů, tak zcela určitě nebude lehké.

Pořiďte si permanentku na sezónu 2015/16

V prvních dvou utkáních dostávali přednost zatím hlavně mladší členové soupisky. Trenéři si zatím šetří opory Tesaříka, Nedbálka či Lukáše Vrbu, i když poslední jmenovaný v současné chvíli není schopen hrát, jelikož byl při tréninku nastřelen pukem a na noze má výron.

Duo Jenáček a Hlobil mohou být s přípravou zatím spokojeni. V prvním zápase po zodpovědném výkonu v zadních řadách a skvělému Hromadovi překvapili Valaši prvoligový Šumperk a zvítězili 5:1. S Opavou byl zápas pro Vsetín složitější, mladá obrana se zkušeným a sehraným Opavanům těžko vyrovnávala, ale i tak Valaši uhráli slušný výsledek, když prohráli 3:2 po samostatných nájezdech. Obstojí Vsetín proti Šumperku i na domácím ledě?

Hokej Šumperk 2003

Draci zažívají částečný restart své sestavy. Po odchodu opor jako Aleš Holík (Zlín), Patrik Moskal (Prostějov), Aleš Staněk (Havířov) či Michal Velecký (Essen) zkouší trenéři Kučera a Pivko vesměs mladé hráče a čekají, kdo neuspěje v extraligových mužstvech pro případné angažmá v jejich týmu. Své štěstí mezi Draky zkouší i bývalý hráč Vsetína Marek Haloda.

Šumperk v přípravě příliš neoslňuje. Kromě prvního zápasu, kdy těsně porazili Třebíč doma na nájezdy, se Draci příliš nevytáhli. Prohra 1:5 s druholigovým celkem a gólová přestřelka v Havířově, kterou nakonec ovládli domácí 7:5 je dosavadní vizitka týmu Radka Kučery a Libora Pivka. Vylepšit si reputaci, mohou už v úterý v 18:00 proti Vsetínu, kterému mají hodně co vracet.

Připomeňme si fakta prvního přátelského střetnutí: Šumperk – Vsetín 1:5 (0:0, 1:3, 0:2). Branky a nahrávky: 22. Haas (Sedlák, Vrdlovec) – 23. Finsterle (Žák), 28. Dvořák (Kubo, Vávra), 35. Vávra (Kubo, Řezáč), 57. Ambruz (Podešva, Hryciow), 58. Jurík (Daněk, Řezáč). Rozhodčí: Přikryl - Kubíček, Markovský. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 520. Střely na branku: 35:21. Průběh utkání: 1:0, 1:5.

Předpokládané sestavy

Do brány by se měl stejně jako v Opavě postavit Lukáš Plšek. Dost možná poprvé v přípravě uvidíme obránce Nedbálka a Tesaříka, kteří doposud měli volno. Jestli nastoupí i zranění Vaněk a Vrba není jisté, ale ani vyloučené. Jakou sestavu trenéři obou týmů namixují tentokrát bude jisté až před zápasem.

Vsetín: Plšek – Tesařík, Hryciow, Žák, Nedbálek, Řezáč, Báchor, Žabčík, Štědrý - Zúbek, Vaněk, Kolařík - Kubo, Dvořák, Vávra - Vítek, Podešva, Ambruz - Finsterle, Daněk, Jurík.

Šumperk: Novák – Zítka, Drtil, Rusina, Gewiese, Slavík, Bažant, Prokop, Haloda, Zahradníček – Brunec, Vachutka, Haas, Hroch, Fusek, Králík, Plášek, Milfait, Půlpán, Vrdlovec, Vaculín.

První zápas sezony na domácím ledě, už zítra! Těšíte se?

Posted by VHK Vsetín on 17. srpen 2015