První přípravný zápas klepe na dveře, Valachy prověří Hodonín

Jan Tajzler • 07.08.2013

Ač tomu počasí venku vůbec nenapovídá, ke slovu se opět hlásí hokej a příznivci vsetínského sportu číslo jedna se tak mohou těšit na první přípravné zápasy. Úvodní prověrkou bude čtvrteční souboj s celkem SHK Hodonín, jenž se po dvouletém působení ve skupině Střed vrací zpět na Východ. Duel, který bude zároveň premiérou kouče Juraje Jakubíka na lavičce VHK, odstartuje na Lapači v 18:00. Jednotné vstupné činí 30,- Kč a z utkání připravujeme online přenos.

Naposledy nastupoval Vsetín v jedné soutěži s Hodonínem v sezoně 2009/10, poté následovalo stěhování jihomoravského celku do skupiny Střed. Tam se Drtiči rychle zabydleli, hned v první sezoně skupinu vyhráli a měli možnost poprat se v baráži o postup do 1.ligy. To se jim však nepovedlo, a tak přišla další sezona v centrální skupině. I v té Hodonín válel. Celkem suverénně dokázal vyhrát základní část, v play-off prošel znovu do finále, ale tentokrát se musel sklonit před Technikou Brno, která si přes Hodonín vybojovala cestu do baráže.

Po druhé sezoně ve skupině Střed se zástupci Hodonína rozhodli udělat vše pro to, aby se slovácký celek vrátil do atraktivnější skupiny Východ. Co bylo žádáno, splnilo se. Hodonín se připravuje na svůj návrat a pomoci by mu k tomu měl i čtvrteční duel se Vsetínem.

Hodonín už má za sebou první přípravu

V Hodoníně se přes léto neměnila pouze skupina, ale také trenérský post. Letní přípravu ještě vedl vsetínským fanouškům dobře známý Miroslav Barus, na led už však nastoupili Oranjes pod Svatoplukem Kosíkem. Kádr Drtičů se stále opírá o zkušenosti Zdeňka Juráska, Petra Peše či Martina Špoka, příležitost ale dostávají i mladí hráči - klec hodonínského mužstva střeží Filip Barus střídající se s Petrem Zavadilem.

Hodonín stejně, jako Vsetín, nastoupil na led v neděli 4. srpna, ale oproti Valachům mají Drtiči jeden zápas náskok. V úterý totiž přivítali na svém ledě slovenský extraligový celek Piešťan. Druholigový Hodonín byl slovenskému favoritovi víc než vyrovnaným soupeřem a utkání musely rozhodovat až samostatné nájezdy, po nichž čtvrteční soupeř Valachů podlehl 2:3.

Vsetín poprvé pod trenérem Jakubíkem

Jak už je určitě každému vsetínskému fanoušku známo, Vsetín povede do nadcházející sezony nový trenér Juraj Jakubík. Ten bude během přípravných zápasů hledat ideální složení jednotlivých formací. Zatím jedinou posilou Vsetínských je útočník Martin Ambruz, který se na Lapač vrací z Valašského Meziříčí. Na zkoušku přichází také mladý obránce Lukáš Zábojník. Zlínský odchovanec nastupoval v loňské sezoně stejně jako Ambruz za meziříčské Bobry. Naopak kádr před sezonou opustil Marek Dubec společně s Františkem Zúbkem.

Díky novému pravidlu v juniorské extralize, které povoluje start pouze dvěma hráčům ročníku 1993, se do A-týmu posunulo hned několik mladíků, kteří se budou rvát o místo v kádru mužů.

Z utkání, které startuje ve čtvrtek v 18:00 na Lapači, připravujeme podrobný online přenos.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Hromada (Plšek) – Farda, Žák, Báchor, Tichý, Vodák, Tesařík, Hradil, Okuliar, Zábojník – Ambruz, Vaněk, Mikšovský - Vítek, Hruška O., Hruška P. - Brezáni, Podešva, Kajaba - Štrbík, Daněk, Kývala - Tobola, Valigura, Gromus.

Hodonín: Zavadil (Barus) - Pokorný, Miklík, Koukal, Skočovský, Polesný, Kulyk, Pavešic, Fian - Charvát, Kulyk, Špok - Peš, Jurásek, Kuba - Kučera, Velechovský, Vrba - Kundera, Tomi, Smetana.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov