Vzhůru na Jihlavu!

Michal Veselý • 07.08.2006

V s e t í n – Po třech zápasech se slovenskými mužstvy se vsetínští hokejisté utkají s českým týmem, Valachy čeká prvoligová Dukla Jihlava. Nejslavnější celek československé historie na své tituly může jen vzpomínat, Jihlava se „úspěšně“ zabydlela v první lize a až na jedinou sezonu, kdy se ji podařilo postoupit zpět, v ní stále zůstává. Také mužstvo Vsetína není tím velikánem z přelomu století, na rozdíl od Jihlavy však svou účast v baráži uhájilo.

Jihlavští sehráli zatím jen jeden přípravný zápas, porazili v něm druholigový Žďár nad Sázavou 5:1. Jihlavští po odchodu prvního brankáře Jaroslava Suchana nemají brankářskou jedničku a tak trenér Chalupa s asistentem Polcarem mají starosti. Prvním gólmanem je zatím mladík Milan Řehoř. Jihlavskou kabinu po minulé sezoně opustilo několik opor, útočníci Roman Hlouch, Daniel Hodek a Vladimír Říha a také obránce Rostislav Malena. Klub z Vysočiny patří stejně jako ten vsetínský městu.

Valaši budou chtít po zaváhaní s Liptovským Mikulášem opět zvítězit. Pomoct by k tomu mohl i nový hráč na zkoušku Roman Tvrdoň, který přichází z Plzně a má za sebou i několik startů ve slavné NHL. Otázkou zůstává kdo nastoupí v brance, jediný kdo zatím nedostal šanci je mladý Ital Michel Favre.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov