Rád jsem hrál znovu za Vsetín, říká Jan Podešva

Kristýna Guricová • 02.09.2011

Se svým výkonem nebyl příliš spokojen, přesto byl na ledě nepřehlédnutelný. Nejen díky černé helmě, která zdobila jeho hlavu, ale především pro svou šikovnost, kterou motal hlavy hráčům hostujících Bobrů. Řeč je o Janu Podešvovi, osmnáctiletém odchovanci vsetínského hokeje, který by v letošní sezóně měl vypomáhat Vsetínu prostřednictvím střídavých startů ze Znojma. První zápas v zelenožlutém dresu si odbyl právě v derby proti Valašskému Meziříčí.

Honzo, ve Vsetíně bys měl letos působit na střídavý start, jak se tato spolupráce zrodila?

Zrodilo se to tak, že Znojmo vstoupilo do rakouské Erstebank ligy a já jsem se nevešel do základní sestavy A-týmu. Nechtělo se mi trávit další sezónu v juniorském hokeji a tak jsme se domluvili, že hrát dospělý hokej v rámci střídavých startů by pro mě bylo dobré. Samozřejmě jsem chtěl, abych mohl hrát na Vsetíně, protože mě tady hokejově vychovali a jsem tu doma.

5.9. Vsetín – Brumov - Bylnice

A jaké to pro tebe bylo, obléci po roční přestávce vsetínský dres?

Bylo to příjemné, i když to z mé strany nebylo takové, jak jsem si představoval. Spíš jsem na ledě bojoval sám se sebou, ale celkem jsem si to užil – po dlouhé době jsem hrál za Vsetín a jsem za to rád. Snad příště, až obleču zelenožlutý dnes, to z mé strany bude lepší.

Podesva/
Jan Podešva
» Narodil se 15. srpna 1990
» Odchovanec vsetínského hokeje.
» Před sezónou 2010/11 přestoupil do Znojma, kde strávil sezónu v místní extraligové juniorce.
» V 54 zápasech si připsat 36 kanadských bodů.
» Profil Jana Podešvy na Eurohockey.com

Hrál jsi za Vsetín první zápas, přesto, dokážeš ten letošní tým nějak zhodnotit? Jak na tebe působí?

Myslím, že tým je tu slušný. Uvidíme, co bude v sezóně, ale doufám, že bude lepší než ta minulá a že Vsetín bude hrát někde nahoře. Vsetínský hokej vždy zdobila dobrá parta. Všichni drželi při sobě, bojovalo se, chodilo tu vždycky hodně lidí, takže se hrávalo i pro ně… Věřím, že tak tomu bude i letos.

Jak jsi viděl dnešní utkání?

Dneska to byl výborný zápas, minimálně ty první dvě třetiny. Hrajeme jako tým, což bylo hezky vidět ve druhé třetině, kdy kluci skvěle sehráli útočnou akci a bylo z toho během pár sekund vedení 2:0. Pak ale přišla na led naše třetí lajna a hned jsme dostali gól. To se nesmí stávat. Valmezu jsme tak dali impuls a nakopli ho k vyrovnání. V sezóně si tohle nesmíme dovolit, mohlo by nás to stát důležité body.

Ve 3. třetině bylo hodně vyloučených…

Je to derby a to bývá vždycky vyhecované. Emoce k tomu samozřejmě patří, ale myslím si, že v poslední části bylo spousta faulů zbytečných. Nějaké to píchání, fauly holí, hákování to hře samozřejmě moc nepřidalo. Každý, kdo byl na zápase to viděl sám. Bohužel to v poslední třetině zrovna pohledný hokej nebyl a dohrálo se to, jak se to dohrálo.

Výhra v derby ale potěší, co říkáš?

To určitě ano. Doma se navíc musí vyhrávat každý zápas. S Valmezem jsou zápasy vždycky vyhecované a dnešní výhru bereme jako cenné vítězství. Byl to zároveň předposlední přípravný zápas před sezónou a my už se teď musíme soustředit na začátek ligy.