Roman Půček: Děkuji trenérům, že mi umožnili nastoupit ve WSM Lize

Helena Hegeďová • 23.11.2017

Zápas proti Benátkám nad Jizerou byl pro sedmnáctiletého Romana Půčka třetím mistrovským utkáním v seniorském hokeji. „Dneska to byl můj první zápas za áčko za tři body, takže euforie,“ neskrýval radost z výhry útočník čtvrté formace. „Mužský hokej, a konkrétně pak první liga, je určitě silově i rychlostně náročnější než starší dorost. V důsledku je to všechno úplně jiné,“ porovnal talentovaný forvard první ligu s o dvě hokejové kategorie mladší Extraligou staršího dorostu.

Romane, jaké jsou emoce po vyhraném zápase?
Je paráda vyhrát takhle před domácím publikem. Ze začátku se pro nás utkání nevyvíjelo dobře. Měli jsme tam nějaká oslabení, která jsme ale dokázali přežít a potom se nám podařilo dát góly. Fanoušci byli skvělí, jak říkám, jedním slovem paráda.

Očekával jste od soupeře takovou hru?
Trenér nám říkal, že tam mají hodně juniorů a musíme k nim přistupovat naplno, nevypustit žádný souboj. Tohle všechno se nám podařilo a myslím si, že to byla také jedna z klíčových věcí v zápase a můžeme slavit tři body.

Šlo na hře soupeře poznat, že v týmu figuruje pět juniorů a dva starší dorostenci?
Není na nich postavený celý tým a mají tam také zkušené hráče, kteří si je pohlídali a dirigovali, takže si nemyslím, že by to bylo nějak zvlášť znát.

Dnešní zápas jste de facto vyhráli ve druhé třetině, jevila se z vašeho pohledu jako nejlepší?
Když jsme dali gól na 2:1, tak se nám to dostalo do hlav a začali jsme si více věřit, více si dovolovat. To byl podle mě ten klíčový moment, od té doby se nám dařilo a šlo to vidět.

Vy jste si připsal dvě asistence, jak vypadaly tyto situace?
V prvním případě se Renda (René Kajaba) krásně uvolnil, dal puk dolů ke kruhu, já jsem mu to pak přenechal a jemu už se podařilo dát gól. Byla to sice taková šmudla, ale byl to gól a to se počítá. No a na mém druhém bodu má taky zásluhu Renda Kajaba. On to zatahoval za branku a měl na sobě bránícího hráče, přenechal mi puk, já jsem se dostal před bránu a Vojta Šilhavý si krásně sjel a dal gól.

Jak se vám hrálo se spoluhráči ve formaci?
S klukama je to paráda. Před zápasem mi řekli, jak si mám najíždět, jak se mám pohybovat. Taky mě hodně podporovali přímo v zápase. Když se mi něco povedlo, tak mě na střídačce klepli, což mi obrovsky pomohlo. Ale nevztahuje se to jen na kluky z lajny, všichni mi pomáhají, poradí mi, co dělat a hodně mě podporují.

Závěr dnešního utkání byl poněkud vyhrocený, neměl jste taky chuť shodit rukavice?
Já nejsem moc bitkařský typ, od toho tam máme jiné kluky. Takže, že bych se chtěl mlátit, to ne. Každopádně jako pro fanouška to bylo určitě zajímavé zpestření zápasu.

Zatím jste v seniorském hokeji odehrál tři zápasy, jak byste je porovnal?
Nejtěžší pro mě byl zápas v Karlových Varech. Myslím, že kluci to mají stejně, protože Karlovy Vary mají vynikající mužstvo. Dneska to byl můj první zápas za áčko za tři body, takže euforie.

Do WSM Ligy jste naskočil ze staršího dorostu, je to velký rozdíl?
V první řadě chci poděkovat trenérům za to, že mi umožnili nastoupit ve WSM Lize, protože je to pro mě obrovská zkušenost a myslím si, že mi to hodně pomůže. Mužský hokej, a konkrétně pak první liga, je určitě silově i rychlostně náročnější než starší dorost. V důsledku je to všechno úplně jiné.

Překvapil vás něčím první zápas za muže nebo jste věděl, co čekat?
Trenéři mě na to připravili, ale byl jsem před tím zápasem samozřejmě trošku nervózní. Z prvním střídáním však nervozita opadla a hrál jsem tak, jak hraju, takže mě to vlastně ani ničím nepřekvapilo.

Takže další zápasy už byly bez nervozity…
Ano, v dalších zápasech už určitě bez nervozity

Jak to vypadá s nasazováním hráčů staršího dorostu v A týmu?
To je věc trenérů, jak se mezi sebou domluví trenéři jednotlivých kategorií. Pokud budou potřebovat, aby někdo z nás naskočil za áčko, tak prostě půjdeme.

Hrajete tedy hlavně ve vsetínském starším dorostu, mohl byste fanouškům přiblížit aktuální situaci vašeho celku?
Máme za sebou odehranou základní část, o které nechci říct, že by se nám nevyvedla, ale určitě jsme chtěli být v play-off. Teď jsme v takové situaci, že o něj musíme bojovat. V pátek nás čeká první zápas další části, nastoupíme proti Letňanům a musíme do toho dát všechno.