Rozhodla naše nedisciplinovanost, shodli se Podešva s Jakubíkem

Václav Trávníček • 31.10.2013

Protože byl kapitán Vaněk pracovně mimo republiku, padla volba na něj. Jan Podešva vedl ve středu vsetínský tým proti Porubě s „céčkem“ na hrudi. Po první třetině to vypadalo, že se improvizovaná premiéra v nové roli dvacetiletému útočníkovi povede ve všech směrech. Valaši vedli 1:0 a směřovali za vítězstvím. Jenomže… „Ve druhé části jsme čtyřikrát inkasovali a bylo po zápase,“ mrzelo Podešvu. „Do příště proto musíme zlepšit disciplínu,“ připojil se trenér Juraj Jakubík.

Vsetínští vstoupili do utkání aktivně, v první třetině měli více ze hry. Převahu dokázali vyjádřit i gólově, když se v přesilovce po krásné kombinační akci trefil Martin Kubo. Jenomže to bylo naposledy, co porubský brankář Tihlář lovil puk ze své sítě. „První třetina byla nejhokejovější. V přesilovce se nám podařilo vstřelit gól a vyhráli jsme ji 1:0. Mám ale dojem, že pak do našich hráčů vstoupil pocit neporazitelnosti a druhou část jsme začali špatně,“ poznamenal Juraj Jakubík.

„Hned po buly jsme inkasovali na 1:1, následně jsme byli zbytečně vyloučeni na čtyři minuty. V oslabení jsme dostali branku na 1:2 a v tento moment se zápas zlomil. Měli jsme sice šanci vyrovnat v přesilovce, ale dostali jsme třetí gól a ten znamenal definitivní konec,“ glosoval utkání vsetínský lodivod. „Dostali jsme rychlé góly za sebou a to nás srazilo do kolen a vlastně i rozhodlo utkání. Chtěli jsme to otočit, ale výsledek jsme naháněli marně,“ mrzelo Jana Podešvu. „Rozhodla naše nedisciplinovanost, soupeř sehrál přesilovky výborně a těžil z nich. Nám naopak chybělo více důrazu. Kdybychom v soubojích více přitvrdili, nic by se nestalo,“ přemýšlel.

Jestliže trenér Jakubík viděl rozhodující moment v brance na 1:3, středeční kapitán Valachů litoval hlavně čtvrté trefy Poruby. „Když v polovině zápasu prohráváte o dvě branky, je to ještě hratelné. Dá se to otočit. Ale gól z 36. minuty nás srazil na kolena a soupeře posadil na koně. Jde to i na můj vrub. Trochu jsem tam zaspal, s Jurajem Tichým jsme se dostatečně nedomluvili. Tam se to zlomilo, Poruba odskočila na 1:4 a rozhodla.“

Ačkoliv snaha Valachům nešla upřít ani ve třetí části, na body poprvé po pěti zápasech nedosáhli. Nakonec prohráli 1:6 a v sobotu se tak na ledě Hodonína budou snažit nastartovat novou úspěšnou sérii. „Musíme zlepšit disciplínu. Hlavně co se týká vylučování. Když jdeme do čtyř, dáváme soupeři křídla a potom se hraje těžko,“ měl jasno Jakubík. „Z naší strany musí zase nastat posun dopředu. Řekneme si, že se zápasem něco uděláme a následuje zbytečné vyloučení… Mužstvo to sráží. Duel s Porubou jsme si prohráli vlastními fauly.“

Podešva, který v sobotu vrátí kapitánské „céčko“ Danielu Vaňkovi, se snažil myslet pozitivně. „Každá série jednou končí. To je hokej. Mrzí nás to i kvůli prémiím, protože jinak jsme v tomto měsíci všechno vyhráli. Každopádně nevěšíme hlavy a jdeme dál. Teď nás čeká vyhecované utkání v Hodoníně a věřím, že nás přijede podpořit co nejvíce fanoušků,“ uzavřel.