S Hodonínem nám to prostě nelepilo, má jasno Hromada

Kristýna Zigmundová, Filip Bazala • 26.11.2015

Poslední obranná linie Vsetína. Tím, na koho se upírají zraky všech a každá jeho chyba je vidět je gólman Petr Hromada. „Nebylo to, že bychom nechtěli, nebo že jsme se na to vykašlali, ale nechytli jsme začátek, kdy nám tam padly nějaké blbé góly a už to šlo,“ řekla po středečním utkání brankářská jednička, která doufá, že se ze středečních chyb poučí celý tým a v sobotu nastoupí lépe a důrazněji.

Jak byste zhodnotil utkání?

Nevím. Je to takový zápas, který nám prostě nevyšel. S Hodonínem mi vždycky přijde, že nám tam padají takové nesmyslné góly. Těžko říct, teď jsme měli nějakou sérii dobrých zápasu, kdy jsme hráli dobře. Dneska nám to ale bohužel nevyšlo. PV první třetině jsme měli špatný nástup a dostali jsme tři góly. Těžko se z toho dostává. Na druhou stranu Hodonín to hrál jednoduše. Prostě se snažili nahazovat puk do brány, vytvořili si tlak a padaly jim tam góly. Byly až nesmyslné, ale i ty se počítají. A je to těžké, když po první třetině prohráváte 1:3 a jen proto, že vám tam spadly tři takové šmudly. Je pravda, že jsme měli i docela dost příležitostí, ale dneska nám to tam prostě nespadlo.

První góly byly de facto do prázdné brány. Co se stalo?

Já ani sám nevím. Nakupila se tam jedna chyba na duhou a završilo to mojí chybou. Bylo to spíš takové kolektivní. Nevím, přišli jsme do zápasu a nedařilo se nám. Takový špatný zápas jsme snad naposledy odehráli v Hodoníně. Prostě nám to dneska nelepilo. Nebylo to, že bychom nechtěli, nebo že jsme se na to vykašlali, ale nechytli jsme začátek, kdy nám tam padly nějaké blbé góly a už to šlo.

Jak jste se připravovali na zápas s Hodonínem?

My víme, jak hrají. Mají jednu pětku, která je zkušená, ti chlapi umí nachystat šance a věděli jsme o tom. I já jako gólman vím, co dělají, ale je to těžké. Oni si to umí prostrčit a nevím, jestli je to tak vždycky, ale s námi jsou velmi efektní. Oni si prostě počkají a pak s minima vytěží maximum. Nevím, čím to je. Možná tím, že ve druhé lize nastupujeme už dlouho, takže jak my známe je tak oni znají nás. Bohužel všechno se to odvíjelo od špatného startu a už jsme nevyrovnali.

Venku hrajete velmi dobře, ale doma to nějak nejde. Kde je chyba z vašeho pohledu?

Tady jde o to, že když hrajete doma, tak chcete hrát, útočit. Hlavně tým, co přijede na Lapač, ví, že máme nějaké postavení v tabulce, že jsou za námi nějaké výsledky a ty týmy si to uvědomují. Ví, že tu sílu máme, ale oni nám to prostě boří a čekají na nějakou chybu. To byl dneska i Hodonín. Oni se nikam netlačili, couvali v pěti a bránili. Z mého pohledu tady nepřišli hrát od začátku nějak útočně, že by nás chtěli přebruslovat. Ne, oni si čekali na nějakou chybu. Tak jim to prostě šlo. Když hrajeme my venku tak se taky nesnažíme rozhodnout během prvních pěti minut, ale počkáme si. Z brány to ale zase vypadá jinak než z hlediště.

Myslíš, že je to i tím důrazem? Šlo vidět, že Hodonín hraje důrazněji než vy...

Co jsem si přemítal ty góly tak bylo vidět, že je tam jeden střelec, co jede na bránu. Nevím, jestli to dělali úmyslně, nebo jim to tam prostě padalo, ale stříleli na betony tak aby se to odrazilo a aby byl odražený puk. Z druhé strany tam byl připravený hráč, který to dojížděl a dorážel do prázdné. Je to prostě taková hokejová situace, ale tak se to prostě dneska hraje, že jeden vystřeli a druhý tam jde jak buldok do kasy a zamete to do brány. Dneska jim tam spadly dva nebo tři takové góly. My naopak hrajeme dál. Dáváme si přihrávky a myslím, že tady máme hodně kvalitní hráče, technické, ale snažíme se to ještě vyšperkovat. Ty góly co dáváme, jsou krásné, ale když to nejde, tak se to musí prorvat silou. A to nám dneska předvedl Hodonín.

Půlka základní části je za vámi. Jste na druhém místě s náskokem šesti bodů, což byste před sezónou brali.

Tak máme půlku a jsme druzí. Frýdek ten je hodně odskočený, ale aspoň si hlídáme druhý flek. Nemyslím si, že to je nějaký propadák. Musím pochválit všechny, jak hráče, tak i vedení s trenéry. Myslím si, že odvádíme dobrou práci a dneska nám to prostě uletělo. Já bych z toho nedělal nějaké závěry nebo aféru. Ne vždycky se vydaří. Nejsme přece kapela, abychom pořád vyhrávali. Z mého pohledu tu nepodáváme špatné výkony. V tabulce jsme na celkem slušné pozici a nechtěl bych ten dojem pokazit jenom tím, že nám nevyšel tento zápas.

V sobotu hrajete doma proti Novému Jičínu, jak se budete připravovat?

Jak obvykle. Nedělat si z toho těžkou hlavu. Dneska nám to prostě nevyšlo, někdy to prostě nelepí. V sobotu nastoupíme s čistou hlavou. Začneme prostě jinak. Budeme mít za sebou tento zápas, a když se z něho poučíme, tak si myslím, že tu kvalitu na to tady máme. I když Jičín je hodně nepříjemný soupeř, ale věřím, že když do toho půjdeme a nastoupíme, tak jak ty poslední zápasy, když vynechám dnešek, tak věřím, že to zvládneme.

Myslíte si, že se po dnešku poučíte a v sobotu to odehrajete důrazněji?

Věřím, že ano. Máme opravdu skvělé hráče, kteří jsou na druhou ligu nadprůměrně vybavení a je to takový náš styl hry se snažit hrát více na krásu. My jsme nikdy nebyli bouchači, že bychom měli dvoumetrové chlapy, kteří by to bořili. Naše přednost v útoku je v tom, že máme techniku, umíme si to strčit a dáváme prostě takové góly. Někdy to prostě nejde. Zase ale máme typy hráčů, kteří to můžou bourat. Máme Davida Vítka, který je prostě důrazný. Je tam Finsterle, ten je silný na puku. Umíme to a myslím, že to máme pěkně namixované. Máme hráče jak do techniky, tak i ty, kteří mohou být důrazní.

David Vítek po jednom zásahu odešel a musela ho odvézt sanitka. Nevíte, co se stalo?

To právě nevíme. Všiml jsem si, že byl nějaký zraněný, ale já se soustředím hodně na hru a to, že je v nemocnici jsem se dozvěděl vlastně až teď.