S Litvínovem o kontakt se středem tabulky

Aleš Koňařík • 21.10.2002

V s e t í n – Třetí tým extraligové tabulky, Chemopetrol Litvínov, změří v rámci 15.kola extraligy síly se vsetínskými hokejisty, kteří chtějí navázat na výkony ze slávistického, resp. z plzeňského ledu. Odtud si nečekaně odvezli čtyři body a vykompenzovali tak zbytečnou prohru s Karlovými Vary. Domácím divákům se poprvé představí nové posily, obránce Jan Horáček i Martin Vozdecký, pro zranění naopak stále chybí Alexej Jaškin a Martin Kotásek. Vsetínu půjde o teprve třetí výhru na vlastním ledě, na Lapači se mu zatím příliš nedaří.

Chemopetrol Litvínov dal raketovým startem do soutěže rychle zapomenout na loňskou mizérii, málem skončivší baráží o extraligu. Litvínov se tehdy od mocně finišujícího Kladna odpoutal až v hodině dvanácté. Letos zaznamenal v úvodních devíti kolech jedinou porážku od Třince a ač začalo po nuceném odchodu obránce Jiřího Šlégra litvínovské herní soukolí poněkud skřípat, stále mohou být „Chemici“ se svými výkony spokojeni. S 28 obdrženými brankami jsou druzí za Pardubicemi, na čemž má zásluhu především brankář Marek Pinc (průměr 2,00, procentuální úspěšnost 93,9).

Ve vyrovnaných útočných řadách nasbíral nejvíce bodů Jan Alinč (2+7), ve střelbě vévodí klubovým statistikám nestárnoucí Petr Klíma s šesti a dvaadvacetiletý forvard Michal Trávníček, s pěti přesnými zásahy. Severočechům chybí dlouhodobě zranění Martínek a Skořepa, disciplinární trest vypršel Jindřichu Korlovi a v úterý již proti Vsetínu nastoupí.

Duel Vsetína s Litvínovem můžete od 17:00 sledovat on-line.

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Biegl - Frolo, Luža, Bartek, Němec, Kuboš, Ptáček, Polák, Horáček - Vampola, Stantien, Demel - Kucharczyk, Hudler, Streit - Vozdecký, Vak, Ambruz - Sochor, Korotvička, Dubec
Litvínov: Pinc - Nosek, Hranáč, Kroupa, Ťupa, Kuntoš, Macholda, Poživil - Havel, Alinč, V. Hübl - Klíma, Říha, Prorok - Klobouček, Martinec, Trávníček - Stavenský, Šulc, Gombár - Sklenička