Vstupenky online

Sešívaný týden! Valaši hned dvakrát vyzvou pražskou Slavii

Jan Tajzler • 26.01.2021

Tento týden přinese vsetínským hokejistům křížení holí s jediným soupeřem, kterým se ve dvou po sobě jdoucích utkáních stane pražská Slavia. Oba celky jsou v aktuální fázi sezony za očekáváním, oba ještě chtějí zabrat. Ve středu na Lapači a poté i v sobotu v Edenu půjde o důležité body do nabité tabulky. Minisérie startuje na Valašsku ve středu v 17:30.

Změna trenéra přinesla Slavii vítěznou vzpruhu 

Pražanům se v novém roce nedařilo. Sešívaní splnili pouze povinnosti nad celky Kadaně (7:1) a Šumperku (9:5), jinak ovšem pražský tým ztrácel. Postupně podlehl Ústí nad Labem (2:3), proti Porubě a Sokolovu dokonce neskóroval, následně padl ve Vrchlabí a v domácím prostředí nestačil Kladnu. Výše zmíněné výsledky vedly k odvolání trenéra Martina Štrby, na jeho místo povolal klub Miloš Říhu mladšího, který má už s vedením Slávistů praxi. 

Výměna na trenérském postu nejspíš prospěla, alespoň to dokazuje výsledek pondělního kola, ve kterém Pražané slavili tříbodové vítězství nad tápajícím Havířovem 4:2. Momentálně Slavia sídlí na 9. pozici, shodný zisk 35 bodů mají však další tři konkurenti včetně Vsetína, proto půjde v následujících střetnutích o velmi důležité body.

Letošní sezona zatím z pohledu individuálních statistik vychází Filipu Kuťákovi (7+13), jeho start na Lapači však není jistý, neboť jej trápí viróza. Nejlepším střelcem týmu je momentálně s devíti zářezy Petr Kafka. Daří se také Filipu Vlčkovi (7+11) a ze Sparty vypomáhá ofenzívě Slavie i Tomáš Šmerha (5+9). Zkušenosti dodává útočným řadám legenda Slavie Jaroslav Bednář (2+8), před sezonou se do klubu po letech vrátil i Marek Tomica (0+3), ovšem tím nejvytíženějším útočníkem a zároveň i hráčem celého týmu byl dosud Petr Vampola (4+9). Zkušeností mají tedy ve Slavií na rozdávání. 

Obranné řady Pražanů jsou plné nadějných mladíků, jedním z aktivních je Václav Veber (2+6). Pevným pilířem defenzívy Slavie je Jan Novák (2+6), právě jeho zkušenosti jsou určitě pro mladé borce z defenzívy k nezaplacení. V posledních střetnutích nastupuje za sešívané také ještě vloni vsetínský Radek Jeřábek. Brankoviště pražského celku střežil ve 20 zápasech Martin Michajlov s úspěšností zákroků 91,76 procent a průměrně inkasoval 2,33 branky na zápas. Slavia má k dispozici ještě mladého Romana Málka

Vsetín: Povedou vydřená vítězství k větší pohodě? 

Valachům se podařilo v minulém týdnu zlomit nepříznivé výsledky z počátku kalendářního roku a v domácím prostředí zlomili houževnatý Kolín 2:1. O víkendu se Vsetín představil na nepříliš oblíbeném ledu Havířova. Zde začal skvěle, již v 1. minutě utkání otevřel skóre Jakub Babka. Slezané ovšem srovnali v přesilové hře. Vsetín znovu dokázal odskočit, ale jeho vedení soupeř znovu kontroval. Utkání dospělo do prodloužení, kde o bonusovém bodu navíc rozhodl přesnou střelou z voleje obránce Jan Bartko.

Oba vítězné zápasy zelenožlutých byly odbojované, trenér Jan Srdínko, jenž do Vsetína přišel právě z pražské Slavie, bude určitě věřit, že tým našel povzbuzení a ještě se nadechne k vítězné sérii, která by jej mohla při shodě dalších výsledků ještě vynést do bojů o čtverku. Dívat se však teď Vsacané musí i za sebe. Situace v tabulce je napjatá, Vsetín po pondělním kole, kdy už měl předehrané, klesl na 10. místo a společně s dalšími třemi konkurenty má shodný zisk 35 bodů. Hrozba v podobě vypadnutí z postupové dvanáctky je zatím kontrolována osmibodovým náskokem. Letošní sezona je však specifická, do konce základní části zbývá odehrát pouze 11 zápasů a stát se ještě může cokoliv. 

Valaši si to se Slavií rozdají v tomto týdnu hned dvakrát, nejprve se hraje na Lapači ve středu od 17:30, odveta je v hlavním městě na programu v sobotu již od 15:00. Oba zápasy pochopitelně můžete sledovat v přímém přenosu na hokejkatv.cz nebo číst textovou reportáž na onlajny.com.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Gába – Š. Jenáček, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka, Štach, J. Jenáček – L. Bednář, Pechanec, Gorčík – Babka, R. Vlach, A. Zeman – Hořanský, Šilhavý, Vítek – Půček, Kucharczyk, Gajarský.

Slavia Praha: Michajlov – Jeřábek, J. Novák, Barák, Buchta, Sedlák, Veber, T. Duda – Kafka, Vampola, Šmerha – Jaroslav Bednář, Pšenička, Všetečka – M. Ondráček, Vlček, Kružík – Tomica, Šteiner, J. Doležal.