Šest otázek pro juniorské mistry

Kristýna Guricová • 27.03.2007

V s e t í n - Ihned po skončení posledního finálového utkání juniorské extraligy ledního hokeje zaplavila stadion Na Lapači vlna euforie. Vítězství 3:0 v třetím rozhodujícím utkání finálové série spustila gejzír oslav mezi vsetínskými fanoušky i hráči. Ještě než se hokejisté ponořili do víru bouřlivých a divokých radovánek, podělili se s námi Daniel Vrdlovec, Hynek Kůdela, Erik Hrňa, Radim Ostrčil, Marek Knebl a Michal Fabián v krátkosti o své bezprostřední pocity ze zisku mistrovského titulu.

1. Jste mistry juniorské extraligy, došlo vám to už?
Daniel Vrdlovec: „Je to parádní, nikdy jsem tohle nezažil a vůbec mi to ještě nedochází :-)).“
Marek Knebl: „Ne, ještě určitě ne. Ale je to krásné. Hlavně to byla dřina, moc jsme do toho dali.“
Erik Hrňa: „Bomba, super. Já ani nevím, jak to mám popsat.“
Martin Podešva: „No určitě ještě ne, na to je brzo ale užíváme si to a jsme moc rádi, že jsme to dokázali.“
Radim Ostrčil: „Jo, je to super. Nedá se to vůbec srovnávat s titulem, který jsme se vsetínskou juniorkou vybojovali před dvěma lety, protože v letošní sezóně jsem v týmu nastupoval už stabilně a je to fakt super pocit, nádhera. Teď bude ještě mistrovství světa a přeji si, aby se nám podařil nějaký dobrý výsledek a pak to bude úplně super.“
Michal Fabián: „No ještě mi to nedošlo, ale až se z toho trochu proberu, tak to určitě brzo přijde.“

2. Co myslíte, že zlomilo rozhodující utkání ve váš prospěch?
Hynek Kůdela: „Gól na 2:0, který nás hodně uklidnil.“
Marek Knebl: „To, že jsme nedostali gól. Jako v celé sérii nám výborně zachytal gólman a to bylo podle mě rozhodující.“
Erik Hrňa: „Hráli jsme skoro bez chyb. Ve Zlíně jsme udělali dvě nebo tři hrubé chyby, které nás pak stály vítězství.“
Martin Podešva: „Myslím, že naše obětavost, bojovnost a disciplinovanost. Myslím si, že jsme byli lepší a proto jsme taky vyhráli.“
Michal Fabián: „Já myslím, že máme silné nejen útočníky, ale v podstatě celé družstvo a taky hodně dobrého gólmana. Přišla spousta lidí a ti nás vybudili k dobrému výkonu. Zlínští byli trochu nervózní, protože ve Zlíně nechodí tolik lidí co u nás a to nám hodně pomohlo.“

3. Souhlasíte s tím, že finálovou sérii rozhodovaly přesilovky?
Daniel Vrdlovec: „Myslím, že ano, my jsme přesilovky speciálně trénovali, protože nám v lize moc nevycházely. Teď v play-off se k nám ale obrátilo štěstí.“
Hynek Kůdela: „Určitě, přesilovky hrály v celé sérii velkou roli. V pátek se Zlínu naše přesilovky podařilo eliminovat, ale dnes jsme si to vynahradili.“
Marek Knebl: „Možná jo, ale spíš nám hodně pomohlo naše obecenstvo a to, že jsme hráli doma. Chci všem divákům hlavně hodně poděkovat. Byla to nádhera.“
Radim Ostrčil: „Jednoznačně.“

4. V posledních zápasech vás trochu trápila koncovka, protože jinak jste v play-off ničili soupeře hlavně útokem. Čím myslíte, že to bylo?
Daniel Vrdlovec: „Brankář jim chytal dobře a nám se přestalo v posledních zápasech dařit tak, jak nám to šlo třeba proti Slavii. Štěstí se vytratilo, ale jsem rád, že jsme to nakonec dokázali.“
Hynek Kůdela: „Celé play-off jsme dávali všem gólmanům pět šest branek, tak to muselo trochu vyčichnout. Navíc Dalibor Sedlář ze Zlína je výborný gólman. Není to lehké ho překonávat, znám ho už dlouho a vím jak chytá. Přes celou sérii předváděl opravdu famózní výkony a Zlínští mohou být rádi, že ho mají v bráně a že nedostali daleko více gólů.“
Marek Knebl: „Na každého jednou přijde trochu útlum, ale hlavní je to, že jsme vyhráli i když nám to tam sem tam nepadalo.“
Erik Hrňa: „V posledním finále už to bylo trochu lepší, dali jsme první gól, potom druhý a to nám hodně pomohlo psychicky.“
Radim Ostrčil: „Třeba ve Zlíně jsme měli fakt hodně šancí, ale chybělo nám trochu toho štěstíčka.“

5. Co říkáte na atmosféru rozhodujícího finále?
Daniel Vrdlovec: „Atmosféra byla parádní, nikdy v životě jsem ještě neviděl tolik lidí pohromadě jako dneska tady. Skvěle nám fandili, bylo to skvělé.“
Hynek Kůdela: „No úplně super. Jak diváci naběhli na ledovou plochu, to bylo neuvěřitelné, to jsem ještě nezažil. 4500 diváků, vypadalo to neuvěřitelně.“
Erik Hrňa: „Paráda, fakt bomba. Doufal jsem, že přijde přes 4 tisíce lidí a jsem rád, že se mé přání vyplnilo.“
Martin Podešva: „Atmosféra neskutečná, to jsem ještě nezažil, diváci byli fakt super.“
Radim Ostrčil: „Tak to byla paráda, návštěvnost lepší jak na extraligu.“

6. Jaké budou oslavy?
Daniel Vrdlovec: „To nevím, ty nebudou mít konce. Bude to asi hodně dlouhé.“
Hynek Kůdela: „Budou velmi divoké a určitě i dlouhé.“
Marek Knebl: „Asi každý sám, tak jak potřebuje a určitě bude i nějaká společná oslava.“
Erik Hrňa: „Uvidíme, jestli vůbec odejdeme střízliví z šaten (smích).“
Martin Podešva: „Tak to ještě nevím, ale určitě budou hodně velké.“
Radim Ostrčil: „Já mám být zítra ráno v pět ve Zlíně a v deset potom v Praze na Slávce, takže já budu moct slavit jenom tak jemně, abych zítra mohl na led. Určitě budu s klukama, to jo, ale holt povinnosti jsou povinnosti.“
Michal Fabián: „Oslavy samozřejmě budou, teďka půjdeme ke Břízkům a oslavíme to tak, jak se má, to znamená až do rána.“