Situace v klubu je už klidnější, říká starosta Čunek

Zbyněk Stanečka • 03.08.2002

V s e t í n - Necelé dva měsíce před startem nové extraligové sezóny musí Vsetín opět splácet dluhy. Podle zpráv tisku požaduje společnost HC Slovnaft zaplacení 15 milionů, v opačném případě hrozí exekucí vybavení stadionu. O vyjádření jsme proto požádali fundovanou osobu Vsetínské hokejové a.s., starostu města Vsetín, Jiřího Čunka. "Podle mě je situace taková, že Vsetínská hokejová a.s., kde má město Vsetín 91% akcií, má své závazky plnit vůči občanskému sdružení. Ostatní záležitosti Vsetínskou hokejovou a.s. nezajímají. Jedná se totiž o závazky mezi cizími společnostmi,“ řekl starosta Čunek.

„Samozřejmě, že toto nemusí být vždy stoprocentní pravda. Jsou závazky, do kterých může město nebo Vsetínská hokejová vstoupit (započtení a odkoupení pohledávek apod.). Může dojít k určitému prolnutí vztahu. Ale v přímém kontaktu s HC Slovnaft nemá Vsetínská hokejová a. s. nic společného, protože s nimi nemáme žádnou smlouvu.“

Město Vsetín koupilo 99%-ní podíl klubových akcií s tím, že určitou část nabídne jiným zájemcům. Máte stále zájem nabídnou část podílu jiným firmám?
„Stále jednáme s různými sponzory. V současné době vlastníme 91% akcií a těch 8% akcií jsme nechali přímo odkoupit zájemcům, kteří o tyto akcie měli enormní zájem.“

V čem si myslíte, že je tak malý zájem o angažování v týmu šestinásobného mistra ligy?
„Že ještě nedošlo k výraznému odkupu souvisí i s tím, že jsme nepodnikli „frontální útok“ na nové sponzory. S některými momentálně jednáme. Je jasné, že tato jednání musí mít určité navazující fáze, a proto prodej nejde dohodnout ze dne na den.“

Myslíte si, že vlekoucí se aféra kolem vsetínského hokeje v brzké době skončí?
„Já mám pocit, že situace je podstatně klidnější. Otázkou také je, co považujeme za aféru. Fanoušci by se neměli obávat každého názoru, který není doložen.“

Máte dojem, že negativní reklama vsetínského hokeje v médiích může ovlivnit případné sponzory?
„Jsem přesvědčen, že to funguje úplně stejně. Vržená slina se vždycky špatně utírá. Pokud někdo, ať je to kdokoliv, bez jakýchkoliv fakt řekne, že ten a ten znásilnil školačku, je jasné, že se na něj ostatní dívají skrz prsty. Proto souhlasím s tím, že neustálé rozdmýchávání, byť nulové aféry, může některé sponzory ovlivnit.“

Zasahujete nějakým způsobem do sportovního dění klubu, nebo vše přenecháváte sportovnímu řediteli panu Šteflovi?
„Vsetínská hokejová je normální akciová společnost. Navrhl jsem jako předsedu představenstva mého zástupce místostarostu Sedláčka. Kapacitně bych to už asi nezvládl, přesto si ponechávám rozhodování na valné hromadě. Věci, které rozhoduje právě valná hromada, jsou na mně a o ostatních rozhoduje představenstvo, které pověřilo sportovním vedením pana Štefla. Všechny závažné kroky, prodeje hráčů atd. jdou také samozřejmě přes mě.“

Zajímáte se aktivně o hokej, chodíte na extraligové zápasy?
„V takovém městě, jako je Vsetín, patří návštěva extraligového hokeje k povinnostem starosty. Navíc mě hokej baví, takže tuto povinnost dělám velmi rád.“

Myslíte si, že v letošním ročníku se podaří postup do play-off?
„Podle informací, které mám, je tým postaven na hranici dosažení play-off a minulý rok tomu moc nechybělo. Věřím, že možnost postupu tady je, navíc není vyloučeno, že dojde k nákupu dalších kvalitních hráčů, kteří by nám pomohli se do play-off probojovat.“
Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov