Střelec vítězné branky: Zavřel jsem oči a vypálil

Václav Trávníček • 31.10.2004

V s e t í n – Tomáš Demel vstřelil v utkání s Bílými Tygry důležitou branku na 3:2, která se později ukázala jako vítězná. „Prostě jsem zavřel oči a vypálil,“ říkal po zápase unavený, ale šťastný střelec. „Konečně se na nás zase začalo usmívat štěstí.“ Vsetínští zničili soupeře v přesilovkách, poctivě bránili a trestali jeho chyby. „Nemazali jsme se s tím. Z vlastní třetiny jsme to vyhazovali ven, abychom se nedostali pod tlak,“ usmíval se Demel.

Tomáši, jak byste zhodnotil dnešní utkání?
"Ze začátku to bylo dost nervózní, ale po gólu na 2:1 jsme se uklidnili a začali si víc věřit. Po brance na 3:2 jsme pak soupeře dostali pod tlak a věřili jsme, že to dotáhneme do vítězného konce."

Chyběli vám dva obránci, kteří pravidelně hrávají v základní sestavě. Bylo to bez nich těžké?
"Rosťa Klesla i Tomáš Frolo hrají výborně, takže to bylo trošku znát. Kluci, kteří hráli za ně, ale odvedli skvělou práci. Nemazali jsme se s tím a z vlastní třetiny to všechno vyhazovali, abychom se nedostali pod tlak."

Vstřelil jste vítěznou branku na 3:2, jak jste se rozhodl kde střelu umístíte?
"Tomáš Vak vybojoval puk ve středním pásmu, já mu najel a dostal přihrávku. Věděl jsem, že mezi těmi obránci asi neprojedu, tak jsem zavřel oči a vystřelil. A spadlo to tam."

Ta branka byla vskutku výstavní – budete sledovat dnešní Dohráno?;)
(úsměv) "Nevím, v kolik hodin se dostanu domů, ale jestli to stihnu, podívám se…"

Poslední dvě utkání jste vyhráli a očividně jste se jako tým zvedli. Co k tomu vedlo? Změna trenéra, nebo třeba – jak se nechal slyšet Branko Radivojevič - bitka po zápase ve Zlíně?
"Bitka vyplynula z toho, že jsme byli všichni nervózní. Myslím si, že pan Stavjaňa vnesl do naší hry pořádek, a že se na nás konečně začalo usmívat štěstí. Myslím si, že to teď pošlape."

Jde nějak poznat, že nyní máte na lavičce – coby trenéry – dva bývalé obránce?
"To nevnímáme. Navíc pan Stavjaňa má na starosti útok a pan Neliba obránce."

V příštím kole zajíždíte do Ostravy. Co očekáváte od zápasu s Vítkovicemi?
"S Vítkovicemi se nám nikdy nehraje dobře. Oni jsou houževnatým týmem, my také. Bude to boj."