Teď se chci soustředit na záchranu extraligy, říká brankář Bechný

Miroslav Janošek • 02.02.2015

Také staršímu dorostu vrcholí sezona a toho si je vědoma i brankářská jednička týmu Daniel Bechný. Podle jeho slov se mužstvu podařilo vymanit z rozsáhlé marodky a do závěrečných šesti utkání si věří. Nyní se RAKO extraliga staršího dorostu nachází uprostřed reprezentační přestávky a první ze závěrečné série utkání sehraje až 13. února a to na domácím ledě proti pražským Letňanům.

Danieli, s týmem staršího dorostu míříte do závěrečných bojů o záchranu extraligy, jaká je momentální nálada v kabině?
Nálada je určitě dobrá a i když je cítit nějaké to napětí, tak žertíky v kabině probíhají. Když si všichni uvědomí o co se hraje a odpovědně přistoupí k zápasům tak věřím, že extraligu zachráníme bez zbytečného drama a zbytečných obtíží.

V posledních týdnech vás poměrně dost zasáhla marodka, zlepšil se zdravotní stav týmu, nebo s tím stále bojujete?
Situace se lepší, sice se ještě neuzdravili všichni hráči, ale je vidět zlepšení. Každopádně jsme ukázali, že jsme schopní porazit silného soupeře i bez opor s provizorní sestavou. O to víc si toho vítězství ceníme.

Do konce sezony zbývá 6 utkání, jak moc si věříte do závěrečných bojů?
Je strašně důležité si věřit, ale všeho s mírou. Nevím jestli můžu mluvit za celý tým, ale já do zbývajích zápasů věřím klukům i sobě. I přes náš bodový náskok ale nepovažujeme záchranu za jistou věc a budeme bojovat, dokud bude mít Písek šanci, byť jen teoretickou.

Máte nejvíc zásahů ze všech brankářů extraligy a i přesto úspěšnost zásahů 92,81%, cítíte se ve formě?
Pokud jsou statistiky příznivé, je na ně hezký pohled, ale není to nic, čím bych se řídil. Důležitá je záchrana v extralize a v pozadí toho není důležité, kdo dá gól nebo kdo chytne více střel. Ale poslední dobou se cítím skvěle.

Jak při pohledu z brankoviště hodnotíte hru spoluhráčů před Vámi, zvláště obrany?
Poslední dobou se to zlepšilo, ale abych byl upřímný, stále děláme spoustu chyb, které nás někdy stojí body navíc. I přes to určitě v naší hře, jak obranné, tak útočné vidím vzestupnou tendenci.

Před reprezentační pauzou se Vám podařilo porazit vedoucí tým tabulky Jihlavu, poté jste ale dvakrát prohráli s papírově slabšími soupeři, jak by jste to komentoval?
Jak jsem o tom mluvil před chvílí, toto vítězství pro nás mělo velkou cenu. Ukázali jsme, že když se všechno sejde jsme schopní hrát s kýmkoliv i v horší sestavě. Je důležité si to uvědomit a snažit se o to, aby se to sešlo častěji. Nemyslet si, že když jsme v plné sestavě, že to půjde samo, ale bojovat tak jako třeba proti Jihlavě.

V druhé polovině sezony se k týmu připojil Patrik Španko z juniorů, myslíte, že jeho příchod byl pro mužstvo přínosem?
Určitě byl, sice je ročníkově starší dorost, ale má polovinu sezóny odehranou v juniorce, tudíž má i zkušenosti s rychlejším hokejem, které se nám hodí. Jeho příchod nepochybně přínosem byl, nejen na ledě, ale i pro tým.

V průběhu sezony u týmu proběhla také výměna trenérů, na tuhle změnu reagujete jak?
Myslím si, že změna prospěla oběma stranám, jak trenérovi Čechovi, tak nám. Naše výkony se nacházely v nějákém mrtvém bodě a nový impuls přišel vhod. Myslím, že se to později projevilo i na výkonech nás hráčů, když se zrušil zaběhlý pořádek a každý musel o své místo znovu bojovat.

S boji o záchranu máte bohaté zkušenosti, po kolikáté jste se ocitl v takové situaci?
Zkušenosti mám, bohužel ne vždy byly úspěšné. Myslím, že je to po páté, co se podílím na bojích o záchranu.

Máte v plánu po letošní sezoně klub opustit a zkusit štěstí jinde, nebo zůstanete věrný zeleno-žlutému dresu?
Teď se chci soustředit na naši prioritu, záchranu soutěže. Těmito věcmi se budu zabývat až po sezóně.