Tomáš Mečiar: Vsetín jsem si zamiloval

Filip Bazala • 12.09.2012

Jednadvacetiletý obránce Tomáš Mečiar se po zkoušce v Šumperku vrátil do zelenožlutého dresu a na ledě ihned ukázal, že v přípravě nezahálel a chce nadále hokejově růst. „Za zkoušku v Šumperku jsem rád, je to cenná zkušenost a dalo mi to hodně,“ vypráví hráč s číslem pět na zádech. U Draků to nevyšlo, ale zpět na Valašsko se Tomáš, jak sám říká moc těšil. „Musím říct, že jsem si to na Vsetíně zamiloval,“ potvrzuje Tomáš Mečiar. Jak si povede v dalších utkáních zjistíte, když už v pátek 14.9. od 19:30 zavítáte na Lapač. Vsetín bude hostit Zubry z Přerova.

Tomáši, jak hodnotíš utkání s Porubou?
Zápas s Porubou nebyl vůbec jednoduchý a to hlavně kvůli stylu, kterým Ostravané hráli. Dobře bruslili, aktivně napadali, dohrávali souboje, ale někdy až zbytečně za hranicí faulu. Rozhodčí tyto zákroky dnes bohužel přehlížel. Nám ale bylo jasné, že jim tento styl hry nemůže vydržet celý zápas, což se potvrdilo ve třetí části, kdy jsme je už jasně přehrávali a nedali jim šanci.

Jak u tebe probíhala letní příprava?
Letní přípravu už čtvrtým rokem dělám individuálně pod vedením kamaráda Richarda Loba, který studuje na Fakultě tělesné výchovy a sportu. Zatím vždy mě dobře fyzicky připravil. Zároveň mi dost rad a cviků dává ze svých zkušeností můj taťka.

Před pár týdny jsi byl na zkoušce u Draků ze Šumperka a viditelně ti to něco dalo, je to tak?
Za zkoušku v Šumperku jsem rád, je to cenná zkušenost, a když mi to nevyšlo, tak jsem si z tohoto působení odnesl hodně. Trénovat s hráči, co hrají první ligu a hrát zápasy např. proti Havlíčkovu Brodu je dobrá zkušenost. Je to i o herním sebevědomí, které jsem si ze Šumperku přinesl. Přičichl jsem si k první lize a zjistil, že na to mám. Trenér Šumperku pan Radek Kučera mi při odchodu říkal, že by chtěl se mnou domluvit střídavé starty. Pokud se mi na Vsetíně bude dařit a dopadne to dobře, tak snad se na nějaké zápasy v Šumperku objevím.

Jak vnímáš svůj návrat na Vsetín?
Vsetín jsem měl v hlavě celou dobu, co jsem působil v Šumperku. Na jednu stranu jsem se sem strašně těšil, protože je to pro mne známé prostředí, skvělé zázemí, trenéři, super parta a fanoušci, co na Lapač chodí a jak fandí, tak to jsou věci, co vám nikdo ničím nenahradí. Musím říct, že jsem si to na Vsetíně zamiloval.

Přípravné zápasy A-týmu před novou sezónou:

21.8. Vsetín – Nový Jičín 7:3
23.8. Vsetín – Toruň 1:3 (Polsko, extraliga)
24.8. Valašské Meziříčí – Vsetín 6:2
31.8. Považská Bystrica (Slovensko, 1.liga) – Vsetín 2:5
4.9. Nový Jičín – Vsetín 5:5
7.9. Vsetín – Valašské Meziříčí 5:4
11.9. Poruba – Vsetín 1:4
14.9. Vsetín – Přerov
18.9. Přerov - Vsetín

V přípravě je viditelné, že jsi hokejově povyrostl. Na čem jsi zapracoval?
Mé zlepšení úzce souvisí s již zmiňovaným herním sebevědomím. Jsem rád, že se mi daří a věřím, že mi to vydrží a budu dále sbírat body, hlavně dál nedostávat branky. Dost mi pomohlo složení formace, ve kterém jsem nastupoval, a hodně jsem si s klukama vyhověl, i když to první tréninky tak nevypadalo.

Minulou sezónu jsi nebyl až tak vytěžovaným obráncem, ale po odchodu Heše, Spitzera či Hodi a tvém zlepšení to vypadá, že budeš patřit mezi základní stavební kameny, souhlasíš?
Nebudu zakrývat, že oproti minulé sezóně bych letos v týmu nechtěl mít jinou pozici a být využíván více v přesilovkách a rozhodujících momentech. Ovšem sestavu tvoří trenéři a jejich rozhodnutí budu plně respektovat. Je na mně, jak dál budu na sobě pracovat, trénovat a udržím si svou herní pohodu z přípravných utkání.

Sezóna už pomalu klepe na dveře, jak se těšíš na soutěžní zápasy?
Mistráky bych klidně posunul už na tento víkend. V nohou mám už čtyři utkání za Šumperk, šest za Vsetín a to mě ještě tři čekají, ale jsem mladý a zvládnu to. Věřím, že s motivací na soutěžní utkání problém nebude. Jakmile se začne blížit datum 22.9, tak v kabině zavládne bojovná nálada a chuť to společně dotáhnout co nejdál. O to se nebojím.

Jak vidíš ambice týmu v sezóně?
Myslím, že letos to bude podobné, jako sezónu minulou. S rozdílem, že se Vsetín posune o pár příček výše a letos začneme play-off doma. Tým zůstal až na odchod pár hráčů docela pohromadě a řekl by, že směrem dopředu o dost posílil. Pokud dobře chytneme začátek soutěže a diváci nás budou hnát kupředu, tak to půjde. Nové vedení se hodně snaží a dělá pro fanoušky dost věcí. Propagují klub správným směrem. Krásný příklad byl stánek VHK na Valašském záření, kolem kterého se pohybovalo nejvíce lidí.