Vstupenky online
.

Trenčín, Poruba, Prostějov či Jihlava. Představujeme soupeře VHK v přípravě

Jan Tajzler • 02.08.2020

Léto je v plném proudu a stejně tak i příprava jednotlivých klubů na novou sezonu, aspoň tedy těch, kterých se zatím nedotkla epidemie nového koronaviru. Ten však nyní nechejme být a pojďme se podívat na soupeře, které Valaši v přípravě na Chance ligu v průběhu srpna a září vyzvou. Vsacané se letos poprvé zapojí do Poháru RT Torax, kde narazí převážně na ligové soupeře, ale síly změří i se zahraničními celky.


HC RT Torax Poruba 2011

Pořádající celek turnaje prošel přes letní přestávku výraznou obměnou. Poruba se chce ve své třetí sezoně od postupu do Chance ligy znovu posunout a tentokrát rovnou do nejvyšších pater tabulky. Aspoň to můžeme soudit dle přebudování kádru, ke kterému v ostravském klubu došlo. Posily jako Lukáš Endál, Petr Stloukal nebo i exvsetínský obránce Jakub Teper či Dušan Žovinec by měly červenobílým zajistit roli jednoho z největších favoritů na postup do nejvyšší soutěže. Zapomenout pak ještě určitě nesmíme na finského šikulu Markuse Korkiakoskiho, jenž příchodem z Litoměřic rozšířil už tak slušně nabitý arzenál Ostravanů.

Zdá se, že rozpočet není v Ostravě tou hlavní bolístkou na rozdíl od mnoha dalších klubů, které musely škrtat. Zájem Poruby o extraligu je opravdu žhavý a snaha vyrovnat se městskému konkurentovi z Vítkovice velká. Otazník však visí nad diváckým zájmem. Během loňské sezony skončila Poruba v tabulce návštěvnosti až na 9. místě s domácím průměrem 713 diváků. I zde se chtějí v Porubě posunout a začali spolupracovat s marketingovou agenturou. Je však pravda, že konkurovat extraligovým Vítkovicím či fotbalovému Baníku není jen tak. Poruba se se Vsetínem střetne v pátek 14. srpna v netradičním čase 19:15. Co se týče loňských konfrontací, pak plně platilo pravidlo domácího týmu. Vsetín na porubském ledě vyválčil jeden bod, když lednové utkání dospělo za bezbrankového stavu do prodloužení. Oba celky však prošly celkem zásadními změnami a jejich bitvy v letošní sezoně slibují atraktivní hokej.


HC Frýdek-Místek

Frýdek-Místek si letos zahraje již pátým rokem mezi prvoligovými konkurenty. Nadále platí, že v místní hale Polárka se staví most mezi A-týmem Třince a mládeží extraligového giganta. Ve Frýdku-Místku však také chtějí, aby mladí borci získávali zkušenosti. Nejspíš i proto oznámil partner Třince zajímavou posilu. Je jí Ondrej Šedivý, jenž v posledních letech patřil mezi nadstandardní hráče v mezinárodní Bet-at-home Lize (bývalá EBEL). Dá se možná i očekávat, že Šedivý zvolil Frýdek-Místek právě pro možnost probojovat se i do A-týmu Třince, uvidíme, jak se mu povede. 

Rysi v loňské sezoně obsadili 11. místo se ziskem 94 bodů a desetibodovou ztrátou na postupovou Třebíč. Frýdek však vždy uměl Valachy potrápit a nepatří mezi oblíbené soupeře Valachů. Což také dokazují loňské výsledky, kdy se v obou měřeních sil radovali hráči z Moravskoslezského kraje. Nejprve připravili Vsetínu hořký start sezony, když na Lapači zvítězili 3:2 a poté se radovali i v domácí odvetě 5:2. S Frýdkem-Místkem se Vsetín v rámci poháru střetne hned dvakrát, nejprve ve čtvrtek 20. srpna a poté v domácí odvetě 27. srpna.


LHK Jestřábi Prostějov

Jestřábi představovali v loňské sezoně jedno z největších zklamání Chance ligy. Slibně nabitý kádr se nevešel nejprve do elitní osmičky a poté dokonce vypadl i z postupové desítky. Po letitých snahách propracovat se do semifinále play-off se tak v Prostějově museli vyrovnat až s 12. příčkou, což určitě nemohlo nikoho nechat spokojeným. Po sezoně se klub rozloučil s Tomášem Divíškem, populární útočník totiž ukončil svou bohatou hráčskou kariéru. Z Hané pak odešel také Tomáš Nouza a do Kladna zamířil i tahoun a kapitán Marek Račuk. Prostějovský tým tak čeká omlazující kůra. 

Jestřábi lovili posily hlavně ve Znojmě, odkud přišla hned trojice hráčů. Do obrany Aleš Sova a do útoku David Bartoš s Petrem Mrázkem. Vsetínskému fanouškovi určitě neutekl také odchod brankáře Ondřeje Bláhy právě do Prostějova, kde by měl být jasnou jedničkou. Prostějov by se rád navrátil mezi prvoligovou špičku, ale jak se právě u Hanáků ukazuje, papírově předpoklady zde opravdu nemusí platiti a Jestřábi budou muset vše odedřít na ledě. Se Vsetínem si to Prostějov střihne v úterý 25. srpna. Co se týče loňských výsledků, podobně jako v duelech s Porubou platila výhoda domácího prostředí, na Lapači zvítězil Vsetín 3:2, na Hané však podlehl 1:3. Momentálně jsou Jestřábi v karanténě, doufejme však, že se tým dá brzy do pořádku a bude moct v přípravě pokračovat.

HC Dukla Jihlava

Tradiční český klub stále sní o návratu do nejvyšší soutěže, ale momentálně to na Vysočině není úplně hlavní téma. Tím je zbrusu nová aréna, která by měla v nejbližších letech vyrůst a přinést Dukle potřebné a plně moderní zázemí, se kterým bude moct pomýšlet na návrat do extraligy. Loňská sezona se však Dukle nepovedla, podobně jako u Prostějova došlo celkem ke zklamání. Na rozdíl od Jestřábů se klub se slavnou minulostí snažil sezonu odčinit ve vyřazovací části, když se prokousal do předkola play-off. Jak už ale všichni víme, předkolo ani play-off se nedohrálo, a tak se můžeme pouze dohadovat, zda by Jihlava ve vyřazovací části ještě více zabrala. 

Na Vysočině sice přišli o šikovného útočníka Lukáše Anděla, jenž zamířil do Pardubic, ovšem posily pro novou sezonu vypadají slibně. Dukla posilovala především defenzívu, s ježkem na dresu bude nově hrát Jan Strejček či vsetínským fanouškům známý Daniel Krenželok. Slibnou posilou do útočných řad by mohl být Tomáš Havránek, jenž platí mezi šikuly v proměňování samostatných nájezdů. Se Vsetínem se Dukla utká v úterý 18. srpna, kdy bude na Lapači v pozici hosta. Jihlava nemá na Valachy hezké vzpomínky, za poslední dvě sezony, kdy se oba legendární kluby spolu střetávají, se Jihlavě nepodařilo Vsetínu uzmout jediný bod. Bude vítězná aura Vsetína pro Jihlavu trápením i v přípravě?

JKH GKS Jastrzebie

Vsetín se s polským Jastrzebie naposledy střetl v přípravě na tehdy postupovou sezonu 2016/2017. Coby druholigový klub zvítězil celkem jednoznačně 5:1 a umocnil si tehdy svou herní pohodu. Letošní konfrontace se však neuskuteční. Polský celek nově oznámil, že pro podezření z nákazy koronavirem jednoho z členů týmu se poháru nakonec nezúčastní.

HK Dukla Trenčín

Trenčín patří mezi tradiční slovenské kluby, tamní Dukla vychovala nejednu hvězdu světového hokeje. Také se Vsetínem už se Trenčín v přípravě několikrát střetl, v dobách extraligových se jednalo o tradičního soupeře, což se po návratu Valachů do profesionálního hokeje daří znovu obnovit. Trenčín bude se Vsetínem soupeřit v přípravě hned dvakrát, na rozdíl od předcházejících soupeřů se však nebude jednat o pohár RT Torax, nýbrž o klasické přátelské utkání. Nejprve se bude hrát na Slovensku v úterý 1. září, na Valašsko dorazí Trenčín o týden později. Valaši se s Duklou střetli i v loňské přípravě a v domácí premiéře tenkrát zvítězili těsně 4:3, na Slovensku však prohráli těsně 0:1. Vítězná konfrontace Vsetína se slovenským soupeřem se konala také v přípravě 2017, tehdy Valaši coby nováček první ligy zvítězili 3:1.

Jak jsme již avizovali, Trenčín patří mezi tradiční slovenské hokejové bašty. V loňském ročníku slovenské nejvyšší soutěže skončil na 5. pozici se šestibodovou ztrátou na čtvrtý Poprad. Klub nadále stojí především na odchovancích, vsetínského fanouška určitě zaujme, že hlavní trenérem je Ján Pardavý, jenž kdysi ve Vsetíně válel po boku Jiřího Dopity a výrazně se podepsal pod poslední vsetínský titul z roku 2001. Zápasy s Duklou budou pro Valachy generálkou na start soutěžního ročníku a tento soupeř bude jeden ze tří, kteří v létě na Lapač dorazí.

×
Dnes v   | Jun.
HC Technika Brno
VHK ROBE Vsetín