Trenér Jakubík: První trénink byl ještě v plážovém tempu

Václav Trávníček • 05.08.2013

Téměř třicítka hokejistů se v neděli v podvečer proháněla po čerstvém ledě vsetínského Lapače. Na konci horkého víkendu tu probíhal první trénink VHK na bruslích před nadcházející sezonou. Jaký byl? „Zatěžkávací. Dal jsem hráčům volnou ruku v tom, jakou intenzitu si zvolí,“ řekl trenér Juraj Jakubík. Ten bude nyní společně s asistentem Viktorem Hlobilem hledat vhodné složení mužstva pro nový druholigový ročník. „Změny hráčů mohou probíhat oběma směry,“ uvedl kouč.

Trenére, co vám nedělní trénink ukázal?
První trénink na ledě je vždy zatěžkávací, začíná se pozvolna. Chtěli jsme, aby si hráči po dlouhé době osahali výstroj a zase se do toho dostali. Byla by škoda, kdyby si hned přivodili nějaké svalové zranění. Proto to dnes bylo vyloženě v plážovém tempu. Dal jsem hráčům volnou ruku v tom, jakou intenzitu si v tréninku zvolí. Tlačili jsme to vyloženě do aerobního pásma, na přihrávky a bruslení.

Jak na vás tým zatím působí?
Zdá se mi úplně v pohodě. Na prvním tréninku na mne hráči působili dobrým dojmem. Uvidíme, jaký bude další vývoj. Následující tréninky se už budeme snažit směřovat do určitých kombinací, herního systému a dynamiky.

Z kolika procent jste byli v neděli kompletní?
Zhruba z devadesáti procent. Chyběli nám například obránce David Hoďa nebo brankář Tomáš Kohn. Na zkoušku přišel mladý bek Lukáš Zábojník. V pětce s ním trénovali Dominik Tobola, jenž se chystá na vysokou školu do jiného města, a Dmitrij Jaškin, který podepsal smlouvu v St. Louis.

Jak Vsetín v neděli trénoval:

Bílá pětka: Farda, Žák, Ambruz, Vaněk, Mikšovský

Žlutá pětka: Báchor, Tichý, Vítek, Hruška O., Hruška P.

Červená pětka: Vodák, Tesařík, Brezáni, Podešva, Kajaba

Modrá pětka: Hradil, Okuliar, Štrbík, Daněk, Kývala

Zelená "pětka": Baroš, Zábojník, Tobola, Valigura, Gromus, Jaškin

Brankáři: Hromada, Plšek

Máte v plánu tým ještě nějak zásadně posílit?
Bavili jsme se o tom s vedením. Bylo by dobré přivést i hráče zvučnějších jmen, ale jsme omezeni finančními podmínkami. Uvidíme, co přinese tento měsíc a podle toho se zařídíme.

Na jakých postech byste rádi posílili?
Přišel k nám Martin Ambruz, což je vhodná posila do útoku. A kdyby se nám podařilo získat podobně adekvátní posilu i do obrany, byli bychom spokojení. Postupem času chceme sestavu zredukovat na čtyři lajny.

Určili jste si nějaký termín, do kterého chcete mít o kádru definitivně jasno?
Máme po prvním tréninku, chytřejší budeme nejdříve příští týden. Některé věci jsou rozjednané a nechci s nimi chodit ven. Těžko říct, kdy bude nějaký deadline. Uvidíme v průběhu srpna. Změny hráčů mohou probíhat oběma směry. Já se teď osobně musím seznámit s herním projevem jednotlivých hráčů a podle toho vytvořit sestavu, která by měla být optimální.

K tomu vám pomohou i přátelská utkání, z nichž první vás čeká už ve čtvrtek. Co od zápasu s Hodonínem očekáváte?
To, co se obyčejně od přípravných zápasů očekává. Uvidím hráče v akci a udělám si nějaký obrázek. Přípravné zápasy napoví, s jakými hráči bychom do sezony mohli počítat a kteří si naopak místo v týmu nevybojují.

Rozpis přípravných zápasů:

08.08.2013: Vsetín - Hodonín