Třetí utkání v pěti dnech, na Valašsko dorazí pražská Slavia

Jan Tajzler • 06.01.2019

Chance liga se po novém roce opět dostává do cvalu. Vsetínské hokejisty čeká v pondělí již třetí utkání v pěti dnech a na obzoru rozhodně žádný oddych není, ve svižném tempu totiž druhá nejvyšší soutěž bude pokračovat až do 19. ledna, kdy se fanoušci mohou těšit na porci tří utkání týdně. Valaši v pondělí na Lapači přivítají soupeře z hlavního města, do Vsetína dorazí pražská Slavia, která bojuje o postavení v elitní osmičce, naopak Vsacané touží před vlastními diváky poprvé v novém roce uspět a upevnit druhou pozici. Zápas Valachů s Pražany startuje v pondělí od 17:30 na vsetínském Lapači.

Slavia Praha: Každý bod se počítá…

Pražský tým se momentálně nachází v nabitém pásmu tabulky a to na hranici postupu do play-off. Rozdíl mezi sedmou a desátou příčkou činí pouhých šest bodů. Sešívaní momentálně zaujímají osmou postupovou pozici s jednobodovou ztrátou na sedmý Přerov. Ovšem pozice na osmém místě je velmi křehká, na případné zaváhání Pražanů si totiž brousí zuby mladíci z Litoměřic či konkurenční Slavia z Třebíče. Hratelnou pozici mají také hokejisté Frýdku-Místku, ti na elitní osmičku ztrácejí bodů šest.

Slávisté v posledních utkání měřily síly právě s největšími konkurenty o výsostné postavení zaručující účast v play-off. V utkání s Třebíči i Litoměřicemi dokázali bodovat, nicméně v obou utkáních se museli Pražané před svými soupeři sklonit, když padli shodně 2:3 po samostatných nájezdech. Důležité tři body se pak Slavii podařilo ukořistit ve Frýdku-Místku, z Polárky putovali do hlavního města všechny body po vítězství 2:1. Co však pražský tým určitě netěší, je sobotní prohra na domácím ledě s ostravskou Porubou, která sešívaným zkomplikovala upevnění osmého místa a tři body putovali do Ostravy. Slavia se chce nyní zahojit na Vsetíně, podaří se?

V případě pražského týmu začneme v obraně. Pozorný vsetínský fanoušek již určitě během vzájemných utkání během posledních dvou ročníku zaznamenal, že v momentě, kdy Pražané hrají přesilovou hru, nechybí jim na modré čáře výborní snajpři. Řeč je o Janu Novákovi respektive Jiřímu Drtinovi, oba zkušení borci dokáži prostřelit skrumáž hráčů před brankou soupeře, smrtící jsou však jejich přesná nahození či vyšperkované asistence, oba beci dohromady nashromáždili již 36 kanadských bodů a patří mezi klenoty početních výhod pražského celku. Za Slavii střílejí branky po odchodu produktivního Jana Veselého především útočníci Lukáš Krejčík (11+7) s Alešem Furchem (10+6). Náhradou za Veselého je z Ústí nad Labem nově příchozí Daniel Vrdlovec.

Brankoviště Pražanů je ošemetná věc, do letošní sezony se v něm vystřídalo hned pět mužů. Nejvíce prostoru dostává zatím ze Sparty zapůjčený David Honzík, ten za Slavii odchytal sedmnáct utkání a drží úspěšnost zákroků těsně pod 91% a inkasoval 2,7 branek na jedno utkání. Druhý nejvytěžovanější muž Dominik Šorf má úspěšnost zákroků podobnou, průměrně inkasoval rovné 3 branky na utkání.

Připíše si Vsetín první domácí vítězství v novém roce?

Valaši prožívají rozporuplný vstup do nového kalendářního roku. Po domácím nezdaru proti Benátkám nad Jizerou doslova zabrali Vsetínští v Jihlavě. Na Vysočinu jel Vsetín s cílem odčinit domácí porážku a povedlo se. Zelenožlutí utkání dobře zahájili, když skóre otevřel Ondřej Kopta. Jihlava sice šťastnou trefou srovnala, ale vedení Vsetínu navrátil Michal Hryciow. Vsetínskou výhru pak ve vlastním oslabení trefil proměněným nájezdem Ondřej Slováček. Jihlava se sice dostala na kontakt, ale její nápor ve třetí třetině už k vyrovnání nevedl, vsetínští Valaši si na Vysočině připsali cenné vítězství, které si však za mimořádnou bojovnost zasloužili.

Zásluhou pokoření jihlavské Dukly se Vsetín znovu vyhoupl na druhou příčku aktuální tabulky. Ovšem podobně jako v případě pražské Slavie i Vsetínští mají situaci vrtkavou. Kladno a České Budějovice jsou téměř na stejné bodové úrovni. Motivace Valachů je ovšem jednoznačná, vsetínští hokejisté by rádi odčinili novoroční porážku od Benátek nad Jizerou a domácím tribunám znovu udělali tříbodovou radost, jak potvrdil kapitán týmu Ondřej Holomek: V pondělí přijede těžký soupeř. Oproti Jihlavě hraje Slávie spíše silový hokej, ale máme co doma odčiňovat a nesmíme řešit kdo jak hraje a jak je silný. Doma nesmíme dávat šanci nikomu. Lapač je náš a body z něj také!“

Motivaci vsetínského mužstva může upevnit také fakt, že poslední vzájemné měření sil s Pražany nedopadlo úplně podle představ zelenožluté party. V Edenu totiž Valaši prohráli 3:7, s cílem oplatit tuto porážku a upevnit vydobyté pozice budou vsetínští hokejisté vstupovat do pondělního utkání proti Slavii Praha, které na Lapači odstartuje v 17:30. V případě nepřítomnosti můžete opět využít textového onlajn přenosu a nebo sledovat utkání v přímém přenosu díky službám portálu hokejkatv.cz.

Opět se můžete těšit na přestávkovou soutěž s BR Servis

Po úvodních zápasech, kdy soutěž odstartovala, se v soutěži fanouškům příliš nedařilo vyhrávat. Ovšem nyní se již pravidelně vítězí a jednou už i padla nejvyšší cena a to voucher do fanshopu v hodnotě 2000Kč! O vouchery budeme hrát i v zápase se Slavii Praha. Stačí ve zpravodaji, který je zdarma, nalézt speciální nálepku a jste ve hře. Pak už jen zbývá pukem trefit jednu z děr v tabuli připevněné k brance a máte vyděláno! Na památku navíc dostanete i takovouto pěknou fotografii. Už se těšíme na další výherce!

Sestavy v posledním kole:

Slavia Praha: Růžička (Šorf) – Duda, Novák, Drtina, Saňa, Barák, Štibingr, Valík – Krejčík, Šagát, Ondráček – Procházka, Kverka, Vlček – J. Doležal, Vrdlovec, Brož – Heldák, Kubica, Furch.

Vsetín: Šelepněv (Gába) – Mikuš, Hryciow, Slováček (A), Teper, Frolo, Holomek (C), Jenáček – Karafiát, Kucharczyk (A), Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Vávra, Šilhavý, Vítek.