Utrpěli jsme výhru, uvědomuje si Jindřich Abdul

Kristýna Zigmundová • 29.10.2015

Po výhře 3:2 po prodloužení se to ani nedá lépe vystihnout. Vsetínský celek se už od začátku zápasu trápil a bylo na něm poznat, že to prostě není ono. Do tohoto domácího utkání zasáhl už i staronový útočník Jindřich Abdul, který se po roce vrátil na hostování ze Znojma, a který je také členem reprezentační dvacítky. „Bohužel mi dnešní zápas nevyšel podle představ a myslím, že ani celému týmu to nevyšlo, tak jak by mělo,“ říká teprve devatenáctiletý útočník.

Jak byste zhodnotil dnešní zápas?
Bída a utrpení. Utrpěli jsme výhru a došli jsme si pro dva body. Prostě nám to dneska moc nešlo...

Měl jste jít do Kadaně, ale vybral jste si, že půjdete zpět na Vsetín, co vás k tomu vedlo?
Zvolil jsem to tak, protože jsem si myslel, že to pro mě bude lepší a za svým názorem si stojím pořád. Je to můj rodný klub a zacházeli se mnou vždycky nejlépe, takže jsem zvolil tuhle cestu a vrátil jsem se na Vsetín a co bude dál, tak to se uvidí časem.

Jako reprezentační hráč, nebudete nyní trochu mimo dohled trenéra?
Mimo dohled teď asi budu, ale když se mi bude dařit, tak mě klidně může povolat trenér Znojma zpátky a když mě nepovolá, tak se svět nezboří. Bylo už hodně hráčů, kteří nebyli na mistrovství světa dvacetiletých, a potom v kariéře udělali velký úspěch.

V této sezóně se vám brankově moc nedaří, myslíte, že se to příchodem do Vsetína zlepší?
Já jsem vlastně v podstatě nehrál žádný zápas až do příchodu na Vsetín. Měl jsem tam nějaké starty, ale v podstatě jsem nehrál, byl jsem tam párkrát na ledě, ale teď doufám, že se to zlomí. Dneska jsem měl nějaké šance, ale neproměnil jsem, takže doufám, že se to v Ostravě zlomí a už to bude šlapat.

Byl to váš druhý zápas za muže tady na Vsetíně. Jak byste hodnotil tuto soutěž. Zatím jste tedy hrál jen s Technikou a Karvinou, ale i tak?
Tak Technika je samozřejmě trošku vyspělejší, ale my jsme je tam v podstatě k ničemu nepustili a došli jsme si jasně pro to vítězství a hlavně tři body. Karvinou jsme, nechci říct podcenili, ale tak nějak jsme se přizpůsobili té jejich hře a místo abychom hráli svoji hru tak jsme se jim přizpůsobili a tak to taky dopadlo. Bojovali jsme až do poslední chvilky abychom urvali vůbec dva body.

Cítil jste nějaký tlak?
Tak samozřejmě, nějaký malý tlak tam je, ale to jsem se snažil vůbec nepřipouštět. Bohužel mi dnešní zápas nevyšel podle představ a myslím, že ani celému týmu to nevyšlo, tak jak by mělo.

Vloni jste utrpěl poranění oka, jaký je aktuální stav?
Lepší to je, ale úplně zdravé to není a už ani nikdy nebude. Teď je to ale ve stabilním stavu, a tak to už zůstane po zbytek života.

Petr Hromada předal klobouk Františkovi Zúbkovi.

Video zveřejněné uživatelem VHK Vsetín (@vhkvsetin),