V pondělí bude na programu dohrávka druhého kola proti Šumperku

Helena Hegeďová • 13.11.2016

Utkání druhého kola se Šumperkem, které bylo kvůli mlze přerušeno, se dočká svého pokračování již zítra 14.11. od 18:00. Zápas, který se bude dohrávat od času 5:17 začnou Valaši s jednogólovou ztrátou na domácí Draky. „Je to nepříjemné, že začínáme za tohoto stavu, ale takhle rozhodli a my se s tím musíme na šumperském ledě nějak popasovat,“ nechal se po sobotním utkání s Opavou slyšet Martin Janáček.

Minulý vzájemný zápase se odehrál 19. října na Lapači. Šumperk se dostal v úvodu zápasu do dvoubrankového vedení, Lukáš Finsterle s Radimem Ostrčilem byli však proti a skóre ještě do konce první periody srovnali. Vyrovnaná byla i druhá třetina a Vsetín rozhodl až v periodě poslední, kdy se mu podařilo vstřelit čtyři branky. V důsledku Valaši tuto bitvu ovládli poměrem 7:3.

Pokud nepřijedete vsetínské hokejisty podpořit osobně, budete jim moci fandit alespoň u online textového přenosu nebo přenosu na Life TV.

Draci zažehnali svou mizérii výhrou nad Opavou a Valašským Meziříčím

Po čtyřech nezdařených zápasech se Šumperk opět vyhoupl na třetí příčku tabulky. „Určitě nejsem nadšený, z dnešního výkonu jsem opravdu zklamaný,“ komentoval trenér Flašar prohru 1:6 s Kopřivnicí na začátku listopadu. Už následující zápas však vyšel Drakům lépe a z opavského ledu si odvezli dva body za výhru v prodloužení, kterou získal pro svůj tým Pavel Sedláček, když vyslal přesnou trefu jedenáct vteřin před koncem prodloužení.

V minulém zápase přivítali Šumperští na svém ledě Bobry z Valašského Meziříčí. Draci v něm navázali na svůj střelecký apetit z předchozí utkání. Svému soupeři nadělili rovnou šest gólů a připsali si výhru 6:1.

Šestnáct bodů má na kontě nejen útočník Jan Matějka (8+8), který se v minulém zápase trefil hned dvakrát, ale také obránce Tomáš Sedlák (2+14). O post nejlepšího střelce se pak Matějka dělí s Danielem Vachutkou (8+3). V bráně dostává více prostoru Petr Zavadil, v posledních dvou zápasech však přenechal místo mladšímu kolegovi Renému Svobodovi, který hlavně v minulém zápase předvedl parádní výkon. „Určitě se k nám přiklonilo dnes i štěstí, ale to se odvíjelo od vynikajících výkonů gólmana Reného Svobody,“ vyjádřil se po skončení zápasu šumperský lodivod.

Valaši neprohráli již 12 zápasů v řadě. Přivezou i další body?

Minulým zápasem odstartovali Valaši náročný týden, ve kterém mají naplánované čtyři zápasy, tedy včetně toho již odehraného s opavským Slezanem. Ten vsetínští hokejisté zvládli, když si dlouho bezbrankové utkání podmanil kanonýr Jan Kolařík. „Trenéři to ve třetí třetině trošku přeházeli, což nám asi pomohlo, byl to takový ten impuls. Zrovna Koláč (Jan Kolařík) šel k nám do lajny a byl dvakrát na správném místě,“ okomentoval třetí třetinu Martin Janáček, který na obě Kolaříkovy branky nahrával.

Po dohrávce v Šumperku čeká na svěřence trenérů Dopity a Jenáčka sváteční derby s Valašským Meziříčím a v sobotu se opět vydají na cestu za šumperskými Draky. Dokážou Valaši i přes takovýto zápřah udržet neporazitelnost?

Gólově se může vsetínský celek spolehnout hlavně na Radima Kucharczyka (12+12) a Jana Kolaříka (11+16). Z obránců má nejvíce přesných tref Radim Ostrčil (3+4), kanadskému bodování obránců pak ale bezkonkurenčně vévodí Pavel Mojžíš (0+14). Jak Michal Šurý, tak Petr Hromada se ve vsetínské svatyni objevili osmkrát, lepší úspěšnost zákroků má z dvojice brankářů prvně jmenovaný.

Sestavy v posledním utkání:

Draci Šumperk: Svoboda – Drtil, Sedlák, Janota, Tomek, Ďurkáč, Navrátil – Vachutka, Matějka, Vymazal – Novosad, Sedláček, Ostřanský – Fischer, Cink, Hroch – Langr, Brida.

VHK ROBE Vsetín: Šurý – Janáček, Vrba, Kobylík, Ostrčil, Žák, Mojžíš, Hryciow – Kolařík, Vávra, Kucharczyk – Abdul, Pokorný, Hořanský – Šilhavý, Čuřík, Kajaba – Finsterle, Daněk, Zúbek.