V prvním novoročním kole přivítá Vsetín České Budějovice

Michal Veselý • 02.01.2006

V s e t í n – V dalším kole se hokejisté Vsetína střetnou s týmem Českých Budějovic. Valaši v této sezoně oba své s zápasy s Jihočechy prohráli. V úterý budou mít možnost k nápravě, ale nebude to vůbec jednoduché, vsetínští v poslední době nemají formu, kromě zápasu ve Zlíně nehráli vůbec dobře a připisovali si porážku za porážkou. Hokejisté z Budějovic v posledním kole dokázali porazit ambiciózní Liberec a další body budou chtít získat i na Vsetíně.

Budějovice bojují o osmičku

Českobudějovičtí bojují o místa zaručující playoff a každé zaváhaní by je mohlo stát vytoužený postup. Momentálně jsou na osmém místě tabuky, když mají stejně bodů jako sedmý Třinec a deváté Karlovy Vary. Jihočeši mají ve svém kádru spoustu hráčů, kteří v minulosti oblékali vsetínský dres, patří mezi ně útočníci Brabenec, Veselý, Hudec, Bělohlav a Vak a obránce Gřegořek. Budějovičtí mají po dlouhé době vyprázdněnou marodku, chybět bude jen dlouhodobě zraněný Nedorost.

Ze vsetínské kabiny

V kabině Vsetína přece jen zavládla lepší atmosféra, hráči i trenéři dostali část dlužných výplat. Přestupy by měli být odblokovány zítra, posily které mají trenéři v hledáčku musí nastoupit už proti Budějovicím, jinak by nemohly nastoupit v baráži. Fanoušci jsou zvědaví koho vlastně na ledě uvidí, jistě to ale nebude Pavel Janků, který se vrací z hostování do Třince, o jeho osudu se bude ještě jednat. Na tréninku se už objevil obránce Horák a po dlouhé době také Hrabal, který ale ještě asi nebude k zápasu připraven. Další kdo k zápasu nenastoupí je kapitán Stantien a útočník Duba. Do zápasu by rád nastoupil i Luboš Rob, ale není jisté zda dostane souhlas od Budějovic.

Vzájemné zápasy

Vsetínská hokejová a.s. - HC České Budějovice 2 : 4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 31. Tomík (Demel, Hruška R.), 52. Květoň (Štefanka, Ivan) - 7. Kotrla (Vak), 27. Brabenec (Kopecký), 44. Gřegořek (Hudec), 47 Kotaška (Šimánek, Hübl).

HC České Budějovice - Vsetínská hokejová a.s. 2 : 1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky
: 38. Gřegořek (Krátoška), 40. Posmyk (Krátoška) - 19. Valko.

Pravděpodobné sestavy

Vsetín: Hovi - Spitzer, Kučný, Bauer, Zapletal, Bolf, Nedbálek, Horák - O. Hruška, Steiner, Demel - R.Hruška, Jenáček, Květoň - Dubec, Polášek, Rob - Sakrajda

České Budějovice:R. Turek - Gřegořek, Posmyk, Vydarený, Jindra, Kotaška, Kutlák, Harant - Veselý, Brabenec, Michal Hudec - Sailer, Hübl, Šimánek - Kotrla, Vak, Lukáš Havel - Hřebejk, Krátoška, Bělohlav.