VHK představil minihřiště, novou mobilní pomůcku pro tréninky mládeže

Redakce • 14.10.2019

Jedním z prvků, které v sobotní narozeninový den VHK poutaly pozornost dětí i dospělých, bylo mobilní minihřiště před zimním stadionem. Jedná se o pomůcku, kterou Valaši používají při trénincích od přípravky až po devátou třídu. „Je to vlastně zmenšený model klasického kluziště. Děti se na minihřišti učí vytvářet prostor a zároveň si ho chránit,“ představil novinku předseda VHK Libor Forch.

Hru na malém prostoru vsetínští trenéři praktikují dlouhodobě. „Většinou to bylo někde v rohu kluziště. Ale když kolega Tomáš Kuneta uviděl tohle provedení, nechali jsme si minihřiště vyrobit na míru. Děti na něm hrají jeden na jednoho nebo dva na dva, je to pomůcka pro rozvoj jejich individuálních dovedností,“ vysvětlil Forch.

Místo puku děti na minihřišti hrají s míčkem, který je nestabilní a skáče, nebo s kroužkem. „Když jej mají na holi, musí se víc soustředit na hru tělem. Napadající hráč musí zase hledat způsob, jak se ke kroužku tomu dostat,“ popsal předseda klubu.

Mobilní minihřiště, které je doplněno dvěma zmenšenými brankami a na mantinelech vyobrazeným logem klubu, si mohou děti do deseti let vyzkoušet i před dalšími domácími zápasy Vsetína před zimním stadionem. Tedy pokud to počasí dovolí. „Podle našich informací se minihřiště v sobotu těšilo účasti dětí, takže pokud to půjde, určitě jej před stadion zase nainstalujeme. Momentálně jej využíváme na ledové ploše a v tělocvičně. Ale jak jsme se přesvědčili, lze s ním pracovat i venku,“ uzavřel Forch.