Valachy v přípravě prověří extraligové týmy ze Slovenska i Česka

Redakce • 28.05.2024

Vsetínský tým už zná rozpis většiny přípravných zápasů před startem nového soutěžního ročníku 2024/2025. Obhájce prvoligového triumfu si v letním období střihne duely s extraligovými soupeři ze Slovenska a v závěru přípravy změří síly i s týmy tuzemské nejvyšší soutěže. Bezesporu velkým lákadlem budou zářijové generálky s Kometou Brno či ostravskými Vítkovicemi.

Trenéři si již v loňské přípravě pochvalovali konfrontace se slovenskými soupeři působící v tamní nejvyšší soutěži. Po loňské zkušenosti se tak Vsetín znovu střetne se Zvolenem a novým soupeřem budou i Nové Zámky, odkud na Vsetín zamířil útočník Radek Prokeš. V rámci venkovních duelů je zatím domluven dva přípravné zápasy na Slovensku v Nitře a Bánské Bystrici. Fanoušci Valachů se pak mohou těšit i na konfrontace s českými soupeři hrající Tipsport extraligu. Atraktivní duel se chystá na začátku září, kdy už Vsetín v pokročilé fázi přípravy prověří brněnská Kometa, po šesti letech se pak na Lapači představí také Vítkovice.

Přípravné zápasy VHK

• 13.8. Vsetín - Zvolen 18:00
  • 15.8. Vsetín - Tychy 18:00
  • 20.8. Bánska Bystrica - Vsetín
  • 22.8. Vsetín - Nové Zámky 18:00
  • 27.8. Nitra - Vsetín
  • 3.9. Vsetín - Kometa Brno 18:00
  • 10.9. Vsetín - Vítkovice 18:00

„Další přípravná utkání jsou v jednání. Mělo by se jednat hlavně o duely mimo Lapač. Domácí zápasy máme již čtyři. Věříme, že jde o atraktivní soupeře a fanoušci si přijdou na své. Především souboje s extraligovými týmy nás před startem soutěže určitě velmi dobře připraví,“ sdělil k zápasům přípravy trenér Luboš Rob.