Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1637

Valaši budou v Polárce bojovat proti rozjetým rysům

Jan Tajzler • 01.02.2019

Sobotní 53. kolo zavede vsetínské hokejisty do nedalekého Frýdku-Místku. V českém hokejovém prostředí je již po uzavěrce přestupů a pro všechny kluby nejen druhé nejvyšší soutěže jsou kostky vrženy. Valaši na poslední chvíli posílili obranné řady a premiéru v zelenožlutém dresu si na pomezí Moravy a Slezska odbude Jiří Drtina. Domácí Frýdek-Místek se může v posledních zápasech pyšnit stabilní formou, aktuálně jsou farmáři Třince druhým nejlepším týmem soutěže, co se výsledků z posledních pěti zápasů týče. Naopak Vsetín postihl v začátku týdne výsledkový výpadek. Druhou příčku budou zelenožlutí hájit právě ve Frýdku-Místku, kde zvítězili naposledy ještě coby druholigový tým na jaře roku 2016. Zápas mezi Slezany a Valachy startuje v sobotu od 17:00 v hale Polárka.

Poslední vzájemné zápasy:

8.KOLO ST 26.9.17:30

Vsetín – Frýdek-Místek 3:2 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Kucharczyk (Jenáček), 14. Pechanec (Rob, Jonák), 51. Rudl (Rác, Kuronen) – 20. Hrňa (Raška), 60. Klimša (Hrňa, Bartko).

23.KOLO ST 14.11. 18:00

Frýdek-Místek – Vsetín 5:4 (3:2, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Martynek, 13. Kofroň (Hladonik, Zahradníček), 16. Matyáš (Machala, Christov), 56. Novotný (Rudovský, Martynek), 60. Rudovský – 6. Slováček (Šilhavý, Klímek), 7. Rob (Jonák), 40. Rob (Jonák, Pechanec), 60. Karafiát (Rác, Frolo). Rozhodčí: Dědek, Vokřál – Hejl, Podrazil.

38.KOLO SO 22.12. 17:30

Vsetín – Frýdek-Místek 6:2 (1:0, 2:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 8. Theoret, 33. Jonák (Pechanec, Rob), 33. Hryciow, 48. Pechanec (Jonák, Rob), 57. Theoret, 57. Rob (Pechanec, Jenáček) – 25. Novotný (Kaukič), 30. Kaukič (D. Stránský, Hrachovský).

Vleze se Frýdek-Místek do nahuštěné osmičky?

Červenobílí hokejisté z Moravskoslezského kraje evidují výtečnou formu. Bodovali v posledních osmi zápasech v řadě a šest z nich dovedli do vítězného konce. I přes tuto skvělou bilanci se však zatím rysi nezabydleli na lukrativní adrese v elitní osmičce. Frýdku-Místku stále schází na osmou respektive sedmou pozici dva body, navíc přímí konkurenti z Přerova a Litoměřic mají zápas k dobru. Výkony svěřenců Wojnara však gradují právě k tomu, aby se Frýdek-Místek do elitní osmičky vešel, z posledních pěti zápasů se rysi mohou těšit nejlepší formě soutěže společně s konkurentem z Přerova, daří se ovšem také Třebíči či rivalitnímu Havířovu, tyto celky momentálně hrají v největší pohodě a usilují o účast či nejlepší postavení pro play-off.

Vsetínská obrana se ve Frýdku-Místku bude muset mít na pozoru před Štěpánem Novotným, osmadvacetiletý borec zaznamenal 22 branek a na dalších 10 přihrál. Zkušenosti frýdecko-místecké ofenzivě dodává extraligou ošlehaný Rastislav Martynek, jenž je především díky svým přesným asistencím nejproduktivnějším hráčem týmu, aktuálně čítá na svém kontě 38 kanadských bodů. Připravit slibné příležitosti pro své spoluhráče umí také David Kofroň (11+23). Mezi obránci svou produktivitou vyniká Jan Bartko (5+23). Brankoviště Frýdku-Místku zdobí nadějné mládí doplněné patřičnou zkušeností. Nick Malík nastoupil do dvaadvaceti zápasů a vychytal si úspěšnost zákroků na úrovni 90,21%, průměrně pak inkasoval 3,17 branek na jedno utkání. Jeho starší kolega Lukáš Daneček je na tom s procentuální úspěšností zákroků téměř stejně, průměrně však inkasoval za dvacet odchytaných utkání 2,81 branky na zápas. Právě Daneček je jedním z mála pamětníků posledního vsetínského vítězství v hale Polárka.

Výše uvedený výčet frýdecko-místeckých opor nemusí být konečný. O play-off bojující tým může doufat v podporu extraligového partnera z Třince. Oceláři však v neděli čeká zápas až v dalekých Karlových Varech, pomůže materiálně své farmě proti vsetínskému soupeři?

Vsetín potřebuje k udržení druhé příčky bodovat

Zatímco Frýdek-Místek jede a doufá, že jeho jízda se zastaví v play-off, Vsetín se zasekl. Z posledních pěti utkání padli Valaši třikrát, přičemž dvě porážky se zrodily v aktuálním týdnu. Zelenožlutým se vůbec nevyvedl zápas v Třebíči, kde se navíc zrodil problém na brankářském postu, když zraněného Šelepněva musel střídat junior Jakub Málek. Šestnáctiletý brankář dostal důvěru také ve středečním utkání proti Litoměřicím, Valaši do něj vstoupili nadějně, ale hosté ze severu Čech dokázali otočit na 1:3 a ve zbytku zápasu už kontrolovali své vedení, které pečetili vítězstvím 6:3. Valachům nepomohla ani trestná střílení, ve kterých ztroskotal Pechanec i Rob.

Vsetín stále drží druhé místo v tabulce, ovšem konkurenti z Českých Budějovic a Kladna číhají na další zaváhání Valachů, jejich ztráta už pouze tříbodová respektive čtyřbodová. Vsetín nadále trápí potíže v brankovišti, před utkáním ve Frýdku-Místku zatím není jisté, zda se budou trenéři moci spolehnout na léčícího se Davida Gábu, do zápasu by znovu mohl zasáhnout jeden z juniorské dvojice Sachr – Málek, ve hře jsou i další varianty, ale na jejich rozuzlení si nejspíš budeme muset počkat až do úvodního vhazování.

V závěru přestupního termínu byly ambiciózní kluby velmi aktivní na hráčském trhu. Pozadu nezůstal ani Vsetín, jenž přivedl do defenzivních řad jednoho z nejzkušenějších obránců Chance ligy a to Jiřího Drtinu. Urostlý bek s mimořádnou střelou by mohl být Vsetínu platný především při přesilových hrách, neméně podstatným faktem jsou i jeho zkušenosti, které může po zbytek sezony předávat mladým bekům v řadách Valachů. Fanoušci Vsetína si nejspíš velmi dobře vybaví vzájemné zápasy s pražskou Slavii, při kterých právě Drtinova přítomnost mnohdy rozhodovala o úspěchu či neúspěchu sešívaných, nyní se bude prát za Vsetín.

Vsetín se ve Frýdku-Místku pokusí nalézt ztracenou herní pohodu, pro Valachy to bude poslední utkání před desetidenní pauzou a nejspíš by všichni v kabině Vsacanů uvítali, kdyby se tato pauza strávila na vydobytém druhém místě v tabulce. Zelenožlutí mohou spatřovat motivaci také v přerušení nelichotivé bilance z Polárky, za společného působení s Frýdkem-Místkem v Chance lize zde ještě nevyhráli, zvlášť mrzet může poslední utkání, které měl Vsetín slibně rozehrané, ale přece jen ztratil. Poslední vítězství Vsetína z Polárky pochází z finálové série druholigového play-off 2016, celou sérii však nakonec zvládl lépe Frýdek-Místek a právě tehdy se přes následnou kvalifikaci na úkor Vsetína probojoval do druhé nejvyšší soutěže. Podaří se Vsetínu nyní nepříznivou bilanci zlomit a stát se překážkou v cestě třinecké farmy do play-off? Odpověď dostaneme v sobotním večeru, utkání v hale Polárka startuje již v 17:00.

Sestavy v minulém kole:

Frýdek-Místek: Malík – Husák, Haman, Zahradníček, Bartko, D. Stránský, M. Adámek, Hrachovský – Mikulík, Novotný, Martynek – Christov, Motloch, Kofroň – Klimša, Peterek, Rudovský – J. Kalus, Kaukič, Flok.

Vsetín: Málek (34. Sachr) – Mikuš, Hryciow, Slováček, Rudl, Frolo, Jeřábek, Jenáček – Březina, Kucharczyk, Theoret – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Karafiát – Vávra, Šilhavý, Vítek.

banner pod článkem
×
Dnes v 18:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
VHK ROBE Vsetín
×
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Slavia Praha
VHK ROBE Vsetín
×
Dnes v 15:00 | Dor.
HC Tábor
VHK ROBE Vsetín