Valaši přivítají Opavu, očekává se vyrovnaná bitva

Václav Trávníček • 19.11.2013

Nepříjemného soupeře nadělil los vsetínským hokejistům na středeční podvečer. Valaši na domácím ledě vyzvou Opavu, tým, se kterým mají v posledním období vyrovnanou bilanci. V loňské sezoně dokázali Slezan porazit dvakrát ze čtyř pokusů. V letošním prvním vzájemném utkání v Opavě sice padli, ale až po prodloužení. Jak dopadne odveta na Lapači, to se dozvíme ve středu od 17:30. Pro ty, kteří se na utkání dostavit nemohou, bude připraven podrobný online přenos.

Svěřenci trenéra Juraje Jakubíka mají na co navazovat. V posledním utkání na domácím ledě jednoznačně zvítězili nad regionálním rivalem z Valašského Meziříčí 4:1, ovšem v posledním kole jim střelecký prach doslova zvlhnul. Proti Frýdku-Místku se trápili v koncovce a s přispěním kvalitního výkonu soupeřova brankáře Kubáně odjeli domů nejen bez bodů, ale také bez vsítěného gólu. Na střely to přitom v sobotu bylo 39:18 ve prospěch Vsetínských! „Byl to zápas blbec,“ svěřil se na Twitteru kapitán Daniel Vaněk. „Spálili jsme snad patnáct tutovek, ale hlavu nahoru!“ burcoval.

„Šance jsme měli, byla tam nějaká prázdná branka, tyč, ale brankář opravdu velmi dobře zachytal a podržel svůj tým,“ hledal příčiny porážky 0:3 nováček ve vsetínském dresu – Ondřej Burzala. „Měli jsme střeleckou převahu, ale nedokázali jsme toho využít. Podle mě to byla hlavní příčina našeho neúspěchu,“ přemýšlel jednadvacetiletý obránce. „Věřil jsem, že soupeře porazíme. Nebylo nám ale asi nakloněno štěstí, které jsme potřebovali,“ poznamenal kouč Jakubík. „Kdybychom hráli deset třetin, tak branku nedáme. Zastihla nás střelecká smůla.“

Právě tu se budou Valaši ve středu snažit prolomit. „Pokud budeme hrát dobře z obrany, nebudeme dostávat branky a začneme v útoku proměňovat šance, můžeme soupeře porazit,“ plánoval Burzala. Jeho spoluhráči ve středu nastoupí do bitvy s Opavou v plné polní. Chybět bude pouze útočník Petr Hruška, jenž si odpykává trest za inzultaci rozhodčího, a zraněný obránce Jiří Farda. Otazník visí nad pozicí brankáře, v posledních dvou utkáních ale dostal mezi třemi tyčemi prostor Lukáš Plšek.

Opava ztratila poslední zápasy po stejném průběhu

Tým od polských hranic má v tabulce o čtyři body víc než Vsetín a momentálně okupuje čtvrté místo. Mančaft trenéra Karla Suchánka si stávající pozici vydobyl stylem hokeje, který je postavený především na defenzivní činnosti. V posledních dvou kolech však Slezané padli a pokaždé po totožném průběhu – jak proti Prostějovu, tak proti Břeclavi si během první části vypracovali náskok, který ale následně ztratili a soupeř ve třetím dějství rozhodl (2:3 a 1:2).

Zvláště poslední porážka od týmu z jižní Moravy Opavské mrzela. „Hrát ve dvou třetinách dvaadvacet minut v oslabení, to je těžké,“ poznamenal kouč Suchánek. „Nemohli jsme se do toho dostat a v závěru nám chyběly na vyrovnání síly. Navíc břeclavský gólman chytal výborně,“ uvedl a neopomenul si poznámku k výkonu rozhodčího: „Těžko se hraje, když jste neustále v oslabení. Některé výroky sudího zkrátka nechápu, ale musíme v práci pokračovat.“

Zda se to Opavským povede a jak se se soupeřem popasují Vsacané, to se dozvíme ve středu od 17:30 na Lapači.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Plšek - Tichý, L. Vrba, Žák, F. Vrba, Báchor, Hurtík, Burzala - Kajaba, Vaněk, Ambruz, Kubo, Ševčík, Mikšovský, Vítek, Daněk, Kývala, Janeba, Podešva.

Opava: Šafránek - Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Kukol, Pavelek, Mosler - Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Kocián,Wolf, Černý, Baďura, Svoboda.