Vstupenky online

Valaši si brousí zuby na Porubu, té se ovšem hodně daří

Václav Trávníček • 18.01.2013

Po středečním výjezdu do Frýdku-Místku čeká vsetínské hokejisty další domácí utkání. V sobotu na Lapači přivítají celek Poruby, které mají co vracet – v posledním měření sil, jež proběhlo v rámci dvojzápasu tabulkových sousedů, totiž Ostravskému týmu nesebrali ani bod. Teď však Valaši zažívají úspěšné období, z posledních pěti utkání dokázali čtyřikrát vyhrát, byť v posledním kole až v prodloužení. Podobná slova můžeme ale použít i k popisu aktuální formy jejich sobotního soupeře. Z duelu, který začíná v tradičních 17:30, připravujeme online přenos.

Návštěvnost blížícího se duelu snad podpoří zmíněná výhra 2:3 v prodloužení, kterou zelenožlutí dovezli ve středu ze severu Moravy. „Ve Frýdku-Místku se vždy hraje špatně, je tady velká hala, žádná atmosféra. Je to takové hluché a stejně to působí i na hráče,“ řekl po utkání trenér Viktor Hlobil. „Body jsme si zasloužili, už jen díky poměru střel na bránu, který byl 39:26 v náš prospěch. Jen škoda, že vítězství není tříbodové, protože o bod navíc jsme přišli jen kvůli hloupé chybě,“ dodal.

I přesto jsou dva body z Frýdku úspěchem. Valachům se totiž proti tomuto soupeři – navíc v jeho domácím prostředí – dlouhodobě příliš nedařilo. Na bodový zisk teď chtějí Hlobilovi hoši navázat proti Porubě. „Musíme se ale vyvarovat některých chyb. A také chceme naši hru určitým způsobem oživit,“ plánoval vsetínský lodivod.

Situaci Vsetínským poněkud komplikuje velká marodka. Útočník Jan Podešva si z Frýdku odvezl zranění zad a sezona pro něj zřejmě skončila. Do sobotního utkání rozhodně nezasáhne ani klíčový obránce Jiří Farda, jenž se na ledě objeví až od pondělí. A trojice forvardů Kubo, Korčák, Dubec figuruje na seznamu marodů již delší dobu. Útočník Filip Bajtek, jenž Valachům vypomohl ve středečním duelu, může být k dispozici nejdříve příští týden, kdy Vsetín zajíždí do Karviné.

Kdo by naopak proti Porubě nastoupit mohl, je dvojice útočníků Petr Hruška – Kamil Šiafutdinov. Hruška se dlouhodobě vyrovnává s operací kolena, kterou prodělal po sezoně v Mostě, a byť patří k oporám mužstva, zdravotní stav mu neumožňuje nastupovat pravidelně. Proti ostravskému týmu s ním však kouč Hlobil do sestavy počítá. V případě Šiafutdinova by šlo o velký návrat. Šikovný Rus už v minulosti na Lapači působil, klíčovou roli sehrál zejména v ročníku 2011/2012, kdy patřil k základním kamenům úspěšné sezony staršího dorostu. Jeho nynější návrat do vsetínské juniorky i A-týmu vypadá nadějně a osmnáctiletý talent možná nastoupí již v sobotu.

Rozjetá Poruba si chce připsat další zářez do pažby

Valachy ovšem proti Porubě nečeká nic jednoduchého. Ostravský tým, vedený někdejším vsetínským útočníkem Tomášem Sršněm, se totiž pořádně rozjel. V posledních osmi zápasech Poruba pokaždé bodovala. Respektive – ve všech brala všechny body, pouze duely s Opavou a Přerovem se rozhodovaly až v samostatných nájezdech.

Proti Slezanu mohli Porubští slavit více, v posledním duelu s Přerovem už méně. Přesto byl jejich kouč Vladimír Gleich spokojený. „Musím celý tým pochválit za předvedený výkon a je to již osmé utkání v řadě, v němž jsme po základní hrací době neprohráli. Věřím, že v tom budeme pokračovat i nadále, přestože nás venku čekají další dvě těžká utkání,“ připomněl už sobotní bitvu ve Vsetíně.

Produktivitu porubského týmu vede suverénně Martin Buček v 36 body (21 + 15), jenž si drží průměr více než jednoho kanadského bodu na zápas. Dvacetibodovou hranici v dresu Ostravanů překročili už i Petr Seidler (9 + 17), Michal Holuba (11 + 14) a Rostislav Vaněk (10 + 12).

Nejúspěšnějším obráncem je dvaadvacetiletý Lukáš Prokop (2 + 9), který se ale zároveň drží i na špici trestných minut celého týmu (61 TM). Tuto kategorii mimochodem opanoval pamětník vsetínského titulu z roku 2001 Luděk Krayzel (93). Větší porci zápasů odchytal za Porubu spolehlivý Radek Tihlář, kterého do Ostravy uvolnil klub z Přerova. Tihlář si drží průměr 2,61 inkasovaného gólu na zápas.

Vzájemné zápasy? O dva body je úspěšnější Vsetín

1. kolo, sobota 22. září 2012
HC RT TORAX Poruba – VHK Vsetín 4:5sn (2:0, 2:2, 0:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Matějka (Buček), 13. Pavlačka (Vaněk R., Hašek), 27. Pavlačka (Hašek, Vaněk R.), 36. Hašek (Vaněk R., Šindelář) - 23. Kubo (Brezáni), 25. Korčák (Vítek), 41. Zúbek (Vaněk D., Farda), 55. Zúbek (Vaněk D.), rozhodující sam. nájezd: Podešva.

Zaznělo po utkání: „Ve druhém střídání do mne špatně narazili, takže zbytek zápasu jsem hrál s naraženými bedry. Bylo to hrozné trápení, ale s klukama jsme si říkali, že to musíme otočit a to se podařilo. Silou vůle a týmovým výkonem jsme nakonec dokázali vzít bod navíc.“ Juraj Tichý, obránce VHK
__________________________________________________________________

12. kolo, středa 31. října 2012
VHK Vsetín - HC RT TORAX Poruba 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Kajaba (Podešva, Dubec), 28. Dubec (Podešva, Kajaba), 35. Vrba (Vrána, Vaněk), 59. Mikšovský (Vaněk, Zúbek) – 36. Pavlačka (Prokop P.), 39. Vrána L. (Vychodil, Sedlář), 60. Vychodil (Axman, Buček).

Zaznělo po utkání: „Potřebovali jsme se po prohrách opět chytit, zvítězit a odlepit se od spodních příček tabulky. Hráli jsme dobře takticky dozadu, úspěšně jsme drželi střední pásmo a vyráželo se do brejků, i když branky paradoxně padaly po přihrávkách z rohu nebo v přesilovce. Myslím, že jsme zápas takticky dobře zvládli.“ Adam Mikšovský, útočník VHK
__________________________________________________________________

21. kolo, sobota 1. prosince 2012
VHK Vsetín - HC RT TORAX Poruba 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Mikšovský (Vaněk, Farda), 20. Zúbek (Vrba, Mikšovský), 27. Zúbek (Mikšovský), 53. Zúbek (Mikšovský, Vaněk) - 1. Krayzel (Wolf), 4. Buček (Seidler).

Zaznělo po utkání: „Začátek utkání jsme zaspali a prvních pět minut nezvládali. Dělali jsme chyby v obraně a kdyby nebylo skvělého Lukáše Plška v bráně, nemuselo to být 0:2, ale klidně 0:7. To nepřeháním, vždyť Lukáš vytáhl skvělé zákroky, navíc tam jednou zazvonila tyčka a skoro jsme si dali dva vlastence. Skvěle nás podržel a od toho jsme se odrazili.“ František Zúbek, útočník VHK
__________________________________________________________________

22. kolo, středa 5. prosince 2012
HC RT TORAX Poruba – VHK Vsetín 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Seidler (Buček), 19. Hašek (Šindelář, Vaněk), 51. Holuša (Hruzík) - 37. Mikšovský (Vrba, Podešva), 39. Mikšovský (Zúbek).

Zaznělo po utkání: „Dnes nám nevyšla první třetina, která možná rozhodla celé utkání. Chybělo nám potřebné štěstíčko, neproměnili jsme nájezd, měli řadu vyloučení a navíc nás trápí marodka. Přesto jsme ve druhé části dokázali srovnat, měli jsme šance, ale neproměnili.“ Viktor Hlobil, trenér VHK
__________________________________________________________________

23. kolo, sobota 8. prosince 2012
HC RT TORAX Poruba – VHK Vsetín 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 32. Holuša (Buček, Seidler), 35. Seidler (Buček), 43. Krayzel (Prokop P., Vaněk R.).

Zaznělo po utkání: „První třetina byla vyrovnaná, hrál se pohledný hokej a plnili jsme to, co jsme měli. Ve druhé části jsme dostali dva góly a naše hra se úplně sesypala. Přestali jsme plnit systém. chtěli jsme hrát hodně fyzický hokej, ale prostě nám to nešlo.“ Viktor Hlobil, trenér VHK

Předpokládané sestavy: Valaši už bez Podešvy

Vsetín: Plšek (Hromada) - Vrba, Vrána, Vodák, Tichý, Tesařík, Žabčík, Žák, Ščotka - Zúbek, Vaněk D., Mikšovský - Hruška P., Hruška O., Vítek - Kajaba, Holík, Brezáni – Šiafutdinov, Daněk, Kývala - Štrbík.

Poruba: Gleich – Šindelář, Mládenka, Prokop L., Axman, Slavík, Vychodil – Vaněk R., Krayzel, Sedlář – Buček, Vrána, Seidler – Chaloupka, Holuša, Kilnar – Hašek, Pavlačka, Piják.

banner pod článkem