Valaši uzavřou první polovinu základní části na ledě Frýdku-Místku

Václav Trávníček • 29.10.2010

Vsetínští hokejisté mají před sebou dvě utkání na severu Moravy. Nejprve se v sobotu představí na ledě Frýdku-Místku, aby se ve středu k polským hranicím vrátili a změřili zde síly s celkem Havířova. K sobotnímu utkání se Valaši vypraví v roli favorita. Třináctý Frýdek ztrácí na jedenáctý Vsetín devět bodů a z dosavadních třinácti utkání inkasoval čtyřiašedesát branek. To z něj dělá druhý nejvíce inkasující tým v soutěži. Promítne se to i do utkání se Vsetínem, které začíná v 17:00?

Valaši si v uplynulém kole poradili na domácím ledě s Technikou Brno a zvítězili 4:3. Odčinili tím předchozí nečekanou porážku od posledního Uničova. „První a druhou třetinu se nám nedařilo v koncovce, většinu času jsme byli u soupeře v pásmu, ale puk jsme honili po rozích a nedostávali se tak často do střelby. Ale ve třetí třetině se štěstí obrátilo na naši stranu,“ pochvaloval si po čtvrtečním triumfu obránce David Kapr, podle kterého zní sobotní úkol jasně: vyhrát. „Z Frýdku-Místku je povinnost přivézt tři body,“ řekl.

Víkendový soupeř Vsetína v posledním kole podlehl Novému Jičínu na jeho ledě 4:2 a dál zůstal přikován k druholigovému podpalubí. Podle trenéra Piskoře však Frýdečtí po bodech rozhodně sahali. „Podle mého názoru rozhodla první třetina, kdy jsme, troufám si tvrdit, byli lepším mančaftem. Měli jsme spoustu šancí a rozhodlo to, že jsme nedokázali dát branku. Poté se to začalo obracet. Ve druhé části byl Nový Jičín výrazně lepší. O přestávce jsme trochu přeskupili lajny, abychom tu hru trochu oživili, ale hned z kraje poslední třetiny jsme inkasovali. Za stavu 4:0 to pak bylo těžké něco ze zápasem udělat,“ svěřil se ve čtvrtek pro novojičínský web.

Do sobotního utkání s nejvyšší pravděpodobností nezasáhnou junioři Vítkovic, kteří mají ve Frýdku-Místku vyřízeny střídavé starty. Ostravský celek totiž ve stejný den hraje mistrovské utkání na ledě Ústí nad Labem. Stejná písnička to bude v případě třineckých juniorů Rufera s Dóczym, které zase čekají povinnosti v Litvínově.

Utkáním ve Frýdku-Místku Vsetín uzavře první polovinu základní části. Sobotní duel začíná v 17:00 a sledovat ho můžete v rámci změn stavu.

Sestavy v posledním kole:

Frýdek-Místek: Vašíček (48´ Polonyi) - Rozum, Mintěl, Matzke, Kotásek, Krutil, Kudláček, Kopáč, Štochl, Gajda, Štubňa, Sluštík O., Sluštík J., Kolařík, Maliník, Bartoš, Čára, Slováka, Hartmann.

Vsetín: Plšek - Šafařík, Farda, Tesařík R., Kapr, Zavrtálek, Zelenka, Spitzer - Dubec, Brynecký, Vaněk, Ševčík, Slováček, Sýs, Kubo, Gromus, Korčák, Tesařík D., Lechner.