Valaši vyjádří solidaritu válkou zmítané zemi. Obléknou dresy v barvách Ukrajiny

Redakce • 09.03.2022

V prvním utkání čtvrtfinálové série proti pražské Slavii nastoupí hokejisté VHK ROBE Vsetín v netradičních dresech. Budou mít žlutou a modrou barvu odpovídající vlajce a státním symbolům Ukrajiny, kterou momentálně zmítá válečný konflikt. Česká republika v aktuální situaci přijímá tisícovky ukrajinských uprchlíků. Výtěžek z následné dražby dresů půjde na pomoc válečným uprchlíkům, kteří nalezli momentální azyl ve Zlínském kraji.

Základ speciální řady dresů tvoří světlý odstín žluté doplněný modrými prvky v podobě jmenovek nebo číslic. Nechybí ukrajinský státní znak a národní slogan „Sláva Ukrajině!“. Další prvky jako klubové logo VHK zůstávají v základní podobě.

„Tímto krokem jsme chtěli vyjádřit solidaritu s občany Ukrajiny, kteří prchají ze své země kvůli válečnému konfliktu. Výtěžek z následné aukce těchto speciálních dresů pomůže konkrétním matkám a jejich dětem, kteří jsou momentálně soustředěni ve Zlínském kraji,“ uvedl Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín. Stejným směrem poputuje výtěžek klubu z hokejové Tomboly 50 na 50 a to jak z prvního, tak z druhého čtvrtfinálového utkání.

Valaši obléknou speciální dresy na podporu Ukrajiny ve čtvrtek 10. března v prvním utkání čtvrtfinále play-off Chance ligy proti Slavii Praha. Začátek duelu je v 17:30.