Viktor Hlobil: Nic nevzdáváme, v sobotu chceme zvítězit!

Václav Trávníček • 28.02.2014

Dva zápasy s velice podobným průběhem mají za sebou vsetínští hokejisté. Valaši nastoupili do čtvrtfinále proti Opavě s velkou chutí, jenže úterní i čtvrteční duel prohráli. Přitom měli obě klání bezvadně rozehraná a drželi nadějná vedení. „Je to pro nás velká rána, ale nic nevzdáváme,“ burcuje trenér Viktor Hlobil, jehož svěřence čeká v sobotu na ledě Slezanu boj o naději. Pokud vyhrají, vrátí sérii zpět na Lapač. Pokud ne, mají po sezoně. „Favoritem může být Opava, ale poslední krok je vždycky nejtěžší. A my chceme zvítězit,“ hlásí Hlobil.

Úterní a čtvrteční nezdar má pro vsetínského lodivoda společného jmenovatele - rozdíl ve zkušenostech obou týmů. I proto dokázala Opava v obou případech zvrátit nepříznivé skóre a nakonec slavit vítězství. Zatímco v úterý na domácím ledě urvala výhru na samostatné nájezdy, ve čtvrtek triumfovala na Lapači půl minuty před koncem prodloužení. „V obou duelech jsme měli více šancí i pološancí než soupeř, Opavu jsme přestříleli. Dostáváme ale strašně laciné góly,“ přemýšlí Hlobil. „Soupeř hraje zkušeně, nám naopak zkušenost trochu chybí. V základní části to stačilo, ale bohužel play-off je v tomhle ohledu úplně jiná soutěž.“

Jízdní řád čtvrtfinále (hraje se na tři vítězná utkání):

Opava - Vsetín 4:3sn

Vsetín - Opava 4:5p

Opava - Vsetín, sobota 1. března v 17:00

Vsetín - Opava, pondělí 3. března v 17:30

Opava - Vsetín, středa 5. března v 18:00

Valaši skutečně disponují mladým týmem. Zatímco v útoku může menší míru zkušeností úspěšně suplovat bojovnost, dravost či gólový instinkt, v obraně je každá sezona odehraná v seniorské soutěži velmi znát. A ve vyřazovacích bojích to platí dvojnásob. „Máme mladý útok i obranu. A hlavně v obranné fázi vyrábíme někdy až nepochopitelné chyby,“ přiznává vsetínský kouč. „Kluci se samozřejmě snaží, ale potřebují čas, aby vyzráli a získali zkušenosti. Naše hrubky dokáže soupeř svojí zkušeností potrestat,“ popisuje příčiny úterního i čtvrtečního nezdaru.

Partu v zelenožlutých dresech v pátek čeká mítink, na kterém se bude rozebírat jak poslední utkání, tak to nadcházející. V sobotu už totiž půjde o všechno. „Musíme si k tomu sednout a před nebo po tréninku to rozebrat. Včera na to po utkání nebyla vůbec nálada. Dnes vše probereme, možná nastanou nějaké změny, abychom mužstvo oživili,“ předpokládá Hlobil, podle kterého vsetínský tým rozhodně neskládá zbraně. „Teď bude důležité dát klukům hlavy dohromady. Někde vzadu jim cosi z těch dvou proher zůstává. Musíme to z nich dostat a zase je zvednout nahoru,“ burcuje.

Jak se vyvíjí další čtvrtfinálové série?

LHK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek-Místek 1:1 (8:1, 6:7p)

RT TORAX Poruba – SHK Hodonín 1:1 (2:1, 1:4)

HC Zubr Přerov – VSK Technika Brno 2:0 (4:1, 4:0)

Sobota bude každopádně mezníkem. Buď Valaši dokážou dosavadní nedařilku zlomit, nebo v play-off definitivně končí. „Šanci v sobotu určitě máme, zápasy s Opavou jsou vyrovnané a během sezony jsme se Slezanem nikdy neprohráli v základní hrací době,“ říká klidně Viktor Hlobil. „Vždycky to byly vyrovnané bitvy, podařilo se nám zvítězit i v prodloužení nebo na samostatné nájezdy. Měli jsme štěstí, které se od nás v posledních dvou utkáních odvrátilo. Teď mu musíme jít víc naproti,“ uzavírá vsetínský stratég.

Podobnou situaci jako letos už Valaši zažili. V předloňské sezoně prohrávali s Prostějovem rovněž 0:2 na zápasy a sérii dokázali po parádních výkonech srovnat. Bude se historie opakovat?