Vsetín by rád prodloužil pád Znojemských Orlů

Aleš Koňařík • 28.10.2006

V s e t í n – Z jihu Čech na jih Moravy se přesunují vsetínští hokejisté, kteří v pátek nedosáhli na body proti týmu HC Mountfield (dříve České Budějovice). Zatímco jihočeský tým se po výhře nad Valachy posunul na první místo, na dobu, kdy čelní příčka patřila Orlům ve Znojmě momentálně jen vzpomínají. V posledních sedmi zápasech totiž Znojmo šestkrát prohrálo a bodovalo jen doma proti Třinci. Znojemští se díky tomu propadli až na šestou příčku a po povedeném startu do soutěže se Hořavovi svěřenci momentálně trochu trápí. Využijí toho bojovní Valaši?

Až do 12. kola panovala ve Znojmě velká pohoda, místní tým se poprvé ve své historii vyhoupl na první místo. Orlí rozlet nabral ale v poslední dekádě nenadálý pád, který se projevil jak na náhlé útočné impotenci (11 gólů v posledních sedmi kolech), tak v obranné hře (25 inkasovaných gólů za stejnou dobu). Dalo by se tedy konstatovat, že Orly cestou do výšin přepadla ptačí chřipka.

Přesto se zdá jen otázkou času, kdy se kompaktní Hořavův tým opět dostane do pohody. Klubovou produktivitu vede nezničitelný Jiří Dopita (7+5) spolu s Peterem Pucherem (3+9). Nejlepším střelcem týmu je s osmi zásahy Roman Erat, jenž by mohl navázat na svého úspěšnějšího bratra Martina v reprezentačním týmu. Znojemské úspěchy také hodně stojí na výkonech spolehlivého brankáře Jiřího Trvaje.

První duel: Vsetín po dlouhém čase přehrál doma Orly

Především důraz v brankovišti stál za vsetínským vítězstvím nad Znojmem v poměru 3:1. Svým jediným letošním gólem jej zařídil útočník Lukáš Duba. Předpokládaný favorit zatlačil Valachy až v závěru, ale na gól Erata odpověděl trefou do prázdné branky kapitán Luboš Rob.

7.kolo: Vsetín - Znojmo 3:1
Branky a nahrávky: 35. Dubec (Rob), 51. Duba (Davídek), 60. Rob - 60. Erat (Kotaška).

Sestavy v minulém kole

Znojmo: Trvaj - Bičánek, Němeček, Kotaška, Mojžíš, Čakajík, Jareš, od 23. navíc Šmach - Beroun, Pucher, Plášek - J. Svoboda, Vaškovič, Erat - M. Růžička, Haman, Selingr, od 30. navíc Harand, od 49. navíc V. Říha.

Vsetín: Vehviläinen - Hrabal, Brincko, Horák, Galvinš, Štach, Bolf - Sakrajda, Stantien, Demel - Rob, Berzinš, Dubec - D. Květoň, Kucharčík (48. Škoda), Kraus.