Vsetín hlásí další posilu do útoku, přichází Matouš Kratochvil

Jan Tajzler • 08.06.2023

Na Valašsku vítají další posilu do ofenzivních řad. Z Přerova se do nedalekého Vsetína přesune Matouš Kratochvil. Pro osmadvacetiletého forvarda se bude jednat o třetí prvoligovou štaci v kariéře. „Jsme rádi, že se nám podařilo získat do týmu vysokého, silového centra, který nám ještě chyběl," vítá nového člena týmu sportovní manažer Radim Tesařík.

Urostlý útočník Matouš Kratochvil se narodil v Přerově, kde také strávil většinu své dosavadní kariéry. Šanci v prvním týmů Zubrů dostal ještě coby junior v sezoně 2014/2015, která pro klub z Hané znamenala návrat do první ligy. Společně s bratrem Šimonem pomáhali Zubrům zabydlet se v profesionální soutěži. Během ročníku 2018/2019 přišlo laso z extraligových Pardubic, kde Kratochvíl nastoupil k 11 utkáním a připsal si 3 kanadské body. Další šance už však v pardubické organizaci příliš nepřicházely a Kratochvil hostoval v Přerově a později také ve Vrchlabí. Poslední dvě sezony pak už odehrál znovu v mateřském klubu. Nyní přichází změna a Matouš Kratochvil se popere o místo v sestavě Vsetína. Kompletní statistiky nové vsetínské posily si můžete prohlédnout zde.

„Vsetín projevil zájem a já jsem neváhal. Hrál jsem tu jako soupeř a vždy se mi tu hrozně líbilo. Líbí se mi diváci, to jak klub funguje. Byla to pro mě výzva jít do klubu, který má vysoké ambice. Těším se, že s klubem něco dokážeme a nároky jsou vysoké," uvedl své bezprostřední pocity po podpisu smlouvy Matouš Kratochvíl.

AKTUÁLNÍ KÁDR VHK ROBE VSETÍN:

• Brankáři: Maxim Žukov, Patrik Romančík, Adam Pavlíček
  • Obránci: Jakub Ďurkáč, Michal Hryciow, Šimon Jenáček, Tom Ondračka, Jiří Říha, Ondřej Smetana, Robin Staněk, Jakub Teper, Ondřej Fojtík, Jan Hamřík
  • Útočníci: Daniels Berzinš, Štěpán Bláha, Miroslav Holec, Adam Hořanský, Erik Hrňa, Tomáš Jandus, Vít Jonák, Jan Kern, Pavel Klhůfek, Matouš Kratochvil, Luboš Rob, Marek Melenovský, Adam Koláček, Matyáš Dědek, David Heinrich.