Vsetín hlásí první posilu! Na Valašsko se vrací Tomáš Vávra

Václav Trávníček • 29.06.2015

Po šesti letech strávených na severu Čech se rozhodl vrátit domů. A pomoci mateřskému klubu do první ligy. Útočník Tomáš Vávra se stal první posilou Valachů před novou sezonou! „S Tomášem jsme domluveni a počítáme s ním,“ sdělil jednatel VHK Daniel Tobola. „Řekli jsme si co a jak, řešili jsme finance. Jaká bude moje role v týmu, to se teprve dozvím,“ doplnil čtyřiadvacetiletý odchovanec Vsetína.

Vávra odešel v roce 2009 ze vsetínské juniorky do Ústí nad Labem. Prosadil se do prvoligového A-týmu, hrál ovšem i druhou ligu za Děčín.

V severních Čechách se talentovaný forvard potkal s dalšími vsetínskými odchovanci Jakubem Pořickým a Ondřejem Holomkem. „S Kubou jsem bydlel na bytě. Ondra přišel do Ústí ještě rok před námi. Hodně nám pomohl zorientovat se v novém prostředí. Ukázal nám, co a jak,“ vzpomíná navrátilec.

Jakých těch šest let mimo domov vlastně bylo?
Určitě to pro mě byla zkušenost. Když jsem do Ústí odcházel, bylo mi osmnáct. Byl jsem tam sám a bez rodiny, naučil jsem se o sebe postarat. Líbilo se mi tam, ale po šesti letech jsem cítil, že potřebuji změnu.

A proč jste zvolil návrat domů?
V loňské sezoně jsem sledoval výkony kluků. Hrozně se mi líbila atmosféra během semifinále a finále. Lidi tu hokejem žili. Chtěl bych klubu pomoct postoupit do první ligy.

Chyběli vám v Ústí vsetínští fanoušci?
Na play-off s Chomutovem na nás chodily čtyřtisícové návštěvy, ale v základní části jsme fanoušky moc netáhli. Možná je to i tím, že Ústí je krajské město a sportů je tam víc. Vsetín je vyloženě hokejové město. Lidi na stadion chodí.

Vávra v sezoně 2007/08 hájil barvy vsetínského dorostu. Na snímku proti Kometě Brno.

Na severu Čech jste hrál první i druhou ligu. Byl to velký rozdíl?
Myslím, že česká skupina druhé ligy je slabší než ta moravská. V první lize obecně působí zkušenější hráči, víc se dbá na systém. Hlavně je to ale profesionální soutěž. V tom je asi největší rozdíl.

Vsetín by rád do první ligy postoupil. Dá se odhadnout, nakolik by byl konkurenceschopný?
Těžká otázka. Na Vsetíně se to vždycky hrálo na partu v kabině. Loňská sezona se Vsetínu hodně povedla. Kdyby se kádr doplnil a klub by se zprofesionalizoval, určitě by obstál. Hlavně doma. Lapač by byla nedobytná tvrz.

Máte představu, co od vás vedení nebo trenéři ve Vsetíně očekávají?
Ještě vůbec ne. S panem Tobolou jsme si řekli co a jak, řešili jsme finance. Co se ode mě čeká, to se teprve dozvím.

Minulý týden skončila A-týmu suchá část přípravy, do které jste naskočil za pochodu. Dala vám hodně zabrat?
Smlouva v Ústí mi končila na konci dubna, takže jsem suchou přípravu začal tam a pak se připojil ke klukům na Vsetíně. Musím říct, že ty tréninky byly srovnatelné. Největší změna byla v tom, že v Ústí jsme trénovali dopoledne, zatímco na Vsetíně odpoledne. S tím jsem trošku bojoval, než jsem si zvykl. Upřímně jsem byl překvapený, jak se tady maká. Hodně kluků je celý den v práci a pak ještě chodí trénovat. Klobouk domů před nimi.

Teď vás čeká měsíční volno. Už víte, jak ho strávíte?
Budu se udržovat a rekreačně sportovat. Kdyby mi to vyšlo, rád bych se podíval někam k moři. Chci se ale dobře připravit na novou sezonu.

Hokejisté Vsetína mají za sebou neoblíbenou letní přípravu a mají z toho patřičnou radost. Nyní je čeká měsíční pauza před nástupem na led.

Posted by VHK Vsetín on 26. červen 2015