Vsetín odjíždí do Přerova pro mečbol

Jiří Kubják • 14.03.2010

Po dvou dnech strhujicí podívané na Lapači, zajíždějí vsetínští hokejisté opět do Přerova, odhodlaní zahrát si o všechno. Třetí zápas může mnohé napovědět, vždyť jeden z týmů získá mečbol v podobě posledního krůčku k semifinále. Utkání začíná v neděli od 17:00 na přerovském zimním stadionu. Pokud nemáte možnost se do Maxi Tip arény dostavit, můžete zápas sledovat díky online zpravodajství.

Třetí utkání jistě naváže na předešlé dva duely, ve kterých fanoušci obou táborů viděli velice kvalitní hokej. Zápasy play-off rozhodují maličkosti, ať to je jedno vyloučení, jedna chyba v obraně či nepovedený brejk. Přerov ovládl první utkání až v samotném závěru díky šťastné teči Coufala minutu a půl před koncem. Valaši naopak ve druhém měření sil předvedli týmový výkon a za podpory 2326 diváků zvítězili na domácím ledě 2:1, čímž vyrovnali stav serie na 1:1 Pojďme si připomenout ve stručnosti předešlé dva duely.

První čtvrtfinálový zápas:

ČF1, 10.3.2010
HC Zubr Přerov - Valašský hokejový klub 5:3 (0:0, 2:0, 3:3)
Branky: 27. Pavlas (Kotásek), 40. Kolář (Sedlák, Faltýnek), 53. Sedlák (Kotásek), 59. Coufal (Pavlas), 60. Kolář - 49. Ondráček (Farda, Korčák), 50. Klabačka (Vaněk, Hrňa), 58. Vaněk (Korčák).

Řekli po zápase: „Soupeři jsme v první třetině nabídli velký tlak a se štěstím jsme to ustáli. Do druhé třetiny jsme paradoxně vstoupili daleko lépe, ale nakonec jsme prohrávali 0:2. Ve třetí části už jsme neměli co ztratit, hra se hodně přelévala a nám se podařilo vyrovnat. Je škoda, že jsme v závěru úplně zbytečným faulem nabídli domácím přesilovku a nedotáhli ten zápas do prodloužení.“ Juraj Jurík

Druhý čtvrtfinálový zápas:

ČF2, 12.3.2010
Valašský hokejový klub - HC Zubr Přerov 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 28. Farda (Tesařík J.), 38. Štraub (Finsterle) - 37. Faltýnek (Ditrich, Sprušil).

Řekli po zápase: „Jsme rádi, že jsme sérii srovnali. Bylo to pěkné, bojovné utkání. Je jen škoda našich neproměněných šancí, zápas se mohl zlomit daleko dřív. Stálo nás to nervy, ale pro fanouška to bylo dobré. Takhle se hrají zápasy play off. Nám vyhovovalo, když se hrálo 4 na 4, soupeřovým bekům docházela šťáva. Jeli jsme 4x sami na branku a to se nám nestalo za celou sezónu, musíme to proměňovat. Ve třetí třetině jsme se soustředili hlavně na defenzívu, každá chyba rozhoduje. Upozorňovali jsme hráče, že nesmí být vylučovaní. Trošku se nám to zvrtlo a třetí část jsme odehráli skoro celou v oslabení. Zvládli jsme to a série je 1:1, odpovědnost je na straně Přerova. Zregenerujeme a v neděli hrr na ně." Juraj Jurík

Sestavy soupeřů ve druhém čtvrtfinále:

Valašský hokejový klub: Plšek - Farda, Tesařík J., Matula, Vodák, Kapr, Zavrtálek - Knebl, Štraub, Finsterle, Klabačka, Hrňa, Vaněk, Mokrejš (21. Tesařík D.), Ondráček, Korčák.

HC Zubr Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Vlček, Pavlas, Osina, Halouska, Ferenc, Novák, Kolář, Sprušil, Ditrich, Coufal, Sedlák, Kotásek, Martinák, Kohút, Goiš, Holík, Venkrbec, Málek.