Vsetín poměří síly se Skalicí

Michal Kubáň • 18.08.2005

V s e t í n - Valaši v pátek zajíždějí do Skalice, a naváží tak na šňůru přípravných zápasů, které sehrají na Slovensku. Skalice čeká na svou první výhru v přípravných zápasech. Po dvou remízách a dvou prohrách stále nepoznala chuť vítězství. Skaličtí hokejisté René Jarolín a Boris Tlamák patří do reprezentačním kádru Slovenska a potvrzují tak kvality slovenského kádru.

V přípravných zápasech Skalice zatím nevyhrála. Hned v úvodním zápase prohrála se Slovanem Bratislava, v odvetě pak remizovala 2:2. V dalším utkání zaznamenala debakl s Kometou Brno 0:4. V posledním zápase pak remizovala s Vítkovicemi 1:1.

Hokejové mužstvo HK 36 Skalice není skoupé ani na reprezentanty. Slovenský výběr pod názvem SR „23“ čeká tradiční turnaj, Tatranský pohár. Trenér František Hossa a Jerguš Bača nominovali i dva hráče Skalice. Ve slovenském výběru budou triumf z minulého ročníku obhajovat útočník René Jarolín a obránce Boris Tlamák.

Skalická mládež má také zastoupení v reprezentaci. Slovenský juniorský tým nominoval do soupisky i skalické útočníky. V hledáčku Branislava Šajbana a Jančuska jsou Juraj Mikuš a Michal Hartus. Mikuš s Jarolínem patří mezi nejčastější střelce Skalice HK 36 v přípravných zápasech. Potvrdí svoji formu i proti Vsetínu a vystřílí pro Skalici první vítězství?

Sestavy z minulého zápasu:

Vsetín: Plšek - Luža, Štefanka, Spitzer, Kučný, Hrabal, Nedbálek, Zapletal, Blažek - Květoň, Stantien, Demel - Sakrajda, Valčák, Ambruz, - Havíra, Přeučil, Beck - Hruška, Korotvička, Duba.

HK 36 Skalice: Tuček - Benák, Škadra, Ivičič, Zajac, Křetinský, Flamík – Školiak, Vala, Liška – Krumpál, Jarolín, Hartmann – Mikuš, Malík, Hrnčirík – Sýkora, Liščák, Grill