Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1617 (25.9.)

Vsetín posiluje ofenzivu, na Valašsko přichází lotyšský útočník Daniels Berzinš

Redakce • 17.08.2022

Necelý měsíc před startem Chance ligy hlásí vsetínští hokejisté další posilu. Zelenožlutý dres bude nově oblékat třiadvacetiletý Daniels Berzinš. Lotyšský centr má za sebou pět sezon v KHL, naposledy působil ve finské Jyväskylä. „Líbí se mi ambice a cíle Vsetína. Chtěl bych pomoci k tomu, aby se nám je podařilo naplnit. Rád bych se zařadil mezi lídry týmu a přispěl k úspěchu co nejvíce vstřelenými góly,“ uvedl Berzinš, jenž se k novým spoluhráčům připojí příští týden.

Daniels Berzinš se narodil 6. února 1999 v Rize, kde také začal s hokejem. Prošel mládežnickými reprezentacemi Lotyšska a od sezony 2017/2018 hrál KHL za Dinamo Riga. Loňský ročník dokončil ve finském klubu JYP Jyväskylä, kde se setkal i se vsetínským odchovancem a kapitánem týmu Janem Ščotkou. Nyní je před ním valašská mise.

„Daniels je výborný bruslař. Má zkušenosti, pět let hrál KHL. Zároveň bude v našem týmu zvyšovat konkurenci,“ sdělil Roman Stantien, hlavní trenér VHK ROBE Vsetín. „Střední útočníci jsou variabilní a Daniels je jedním z těch, kteří umí hrát i na křídle. Jeho dominanta je ale na centru,“ doplnil Stantien, jehož kádr momentálně čítá třináct útočníků pod smlouvou, mimo je však kapitán Vít Jonák. „Víťa by měl příští týden naskočit do tréninkového procesu na ledě. Na suchu se už samozřejmě připravuje dlouho. Pokud nám vypadnou dva hráči, neměli jsme je kým nahradit,“ konstatoval.

Vedle nové akvizice Danielse Berzinše je v těchto dnech na Lapači na zkoušce devatenáctiletý útočník Richard Pětník. „Richard je mladý, bojovný kluk. Uvidíme, co z toho bude. Každopádně chceme mít v záloze alespoň dva nebo tři útočníky,“ zakončil hlavní trenér vsetínských hokejistů.

Daniels Berzinš není prvním hráčem s lotyšským pasem, který bude oblékat dres Vsetína. V loňské sezoně na Valašsku působil obránce Aleksandrs Jerofejevs a ještě předtím, v extraligovém ročníku 2006/2007, to byla čtveřice Guntis Galvinš, Janis Andersons, Lauris Darzinš a Armands Berzinš.

Na statistiky Danielse Berzinše se můžete podívat zde (klikněte).

banner pod článkem
×
Dnes v 18:45 | Jun.
HC Technika Brno
VHK ROBE Vsetín
×
Dnes v 18:30 | Dor.
VHK ROBE Vsetín
HCM Warriors Brno