Vsetín přivítá prvoligový Havířov

Jan Hrbáček • 25.08.2005

V s e t í n - Hokejisté Vsetína se v dalším přípravném utkání střetnou s prvoligovým Havířovem. Na první pohled snadnější soupeř má v kádru také dva bývalé vsetínské hráče. V brance by se měl představit Radek Masný, útočník Daniel Brynecký pro zranění kotníku pravděpodobně nenastoupí. Havířov, pod vedením trenéra Jiřího Režnara, také testuje obránce Radislava Ondráčka, který právě za Vsetín odehrál první přípravné utkání proti Chimiku Voskresensk.

Havířovským se v přípravě daří. Prozatím odehráli jedenáct utkání s bilancí sedmi vítězství, dvou proher a dvou remíz. Výrazných výsledků dosáhli na turné po Polsku, kdy postupně porazili Osvětim 3:1, TKH Toruń 7:2 a dvakrát také tým Noweho Targu (9:2 a 5:1), vedený českým trenérem Zdislavem Tabarou.

To Vsetín má v současné době větší starosti. Po nečekaném odchodu Tomáše Pöpperleho do NHL, zůstali v kádru pouze dva mladí gólmani - Lukáš Plšek a Sasu Hovi. Do utkání zasáhne právě finský brankář, který tak okusí své první zahraniční angažmá.

Valaši jsou na svém ledě zatím stoprocentní. Na rozdíl od zápasů venku se jim daří střílet branky, dali jich celkem patnáct. Po přesvědčivých vítězstvích nad Zlínem, Francií a Osvětimí se s Havířovem představí na Lapači v pátek, tradičně od 17:00.

Sestavy z minulého zápasu:

Vsetín: Pöpperle - Luža, Štefanka, Novák, Bauer, Hrabal, Spitzer, Kučný, Zapletal - Mrázek, Stantien, Demel - Tvrdek, Steiner, Přeučil - Sakrajda, Bacul, Beck - Hruška O.

Havířov: Masný - Vrtík, Galvas, Malínský, Zientek, Balčík, Ondráček - Seman, Zdráhal, Sprášil - Mikšan, Lipina, Sedlák - Rozum, Barna, Lichý - Sikora