Vsetín se po deseti letech představí na ledě pražské Slavie

Jan Tajzler • 29.10.2017

WSM Liga pokračuje v pondělí již 19. kolem. Vsetín se po deseti letech vydá do hlavního města, kde změří síly se Slavií Praha. Sešívání se momentálně vezou na vítězné vlně, po skalpu frýdeckomísteckých Rysů jsou se čtyřmi výhrami v řadě majiteli 4. místa. Vsetín se v Praze pokusí o první venkovní vítězství za tři body, které by nutně potřeboval k posunu v tabulce. Utkání mezi pražskou Slavií a Vsetínem startuje v 18:00 v pražském Edenu.

Vsetín a Slavia Praha se ve stejné soutěži sešly po dlouhých deseti letech. První vzájemné utkání letošní sezony hostil vsetínský Lapač. Pražanům se na Valašsku dařilo efektivně využívat početní výhody a utkání v poklidu ovládnout, Vsetínští se tehdy zmohli pouze na korigování stavu v závěrečných minutách, když upravili výsledek na konečných 2:5 v jejich neprospěch.

Slavia Praha: Dokáží Pražené potvrdit roli favorita?

Slávisté se po nepříliš oslnivém vstupu do soutěže začali drát do horních pater tabulky. Momentálně jsou v solidní formě, když si připsali vítěznou sérii čtyř utkání v řadě. Nejprve Pražené dokázali v Edenu skolit českobudějovický Motor 2:1, následně se zadařilo svěřencům trenéra Razýma také na Hané, když v Prostějově zvítězili 1:0. Následovala domácí kanonáda s Kadaní 7:1 a poslední body doputovaly do hlavního města z víkendového utkání ve Frýdku-Místku (2:1).

Produktivitu pražské Slavie vede tak trochu překvapivě obránce Jiří Drtina, jenž je se sedmi trefami zároveň nejlepším střelcem pražského týmu, k tomu se pyšní také devíti přesnými asistencemi. V rámci útočníku je nejvíce produktivní David Šafránek (3+9). Před hranici deseti kanadských bodů se dostal také Lukáš Krejčík (5+6). Významnou osobností slávistického týmu je také urostlý bek Jan Novák (3+6). Brankoviště Slávie bude s největší pravděpodobností střežit Dominik Frodl s úspěšností zákroků těsně pod 94 % a s průměrem inkasování branek 1,61. Náhradním brankářem je Patrik Polívka, prostor dostal v pěti zápasech a vychytal si úspěšnost 88,79 % s průměrem 2,41 branky na zápas.

Co se týče týmových statistik, pak můžeme konstatovat, že velká síla Pražanů spočívá ve využívání početních výhod, v tomto ohledu patří Pražanům 4. místo v tabulce, Slávisté využili 21,95 % přesilových her. Přesilové hry rozhodovaly také v prvním vzájemném utkání na Lapači a pokud chtějí Vsetínští v hlavním městě pomýšlet na úspěch, budou se muset vyvarovat zbytečným vyloučením.

Vsetín: Ukončí Valaši čekání na první tříbodové venkovní vítězství?

Vsetínu se ve druhé čtvrtině soutěže daří využívat výhody domácího prostředí, i když proti Litoměřicím se zelenožlutí o body postarali až za pět minut dvanáct, přesněji řečeno čtyři vteřiny před koncem utkání, kdy se Vsetínu podařilo smazat jednobrankové manko a v samostatných nájezdech udolat Litoměřice 2:1. Valaši stále okupují předposlední 13. místo v tabulce, ztráta na pozice zaručující play-off momentálně činí 9 bodů.

Vsetínu k posunu v tabulce vzhorů chybí body z ledu soupeře. Několik slibných utkání na venkovním ledě Vsetín nedokázal dotáhnout ani do prodloužení, za zmínku stojí především utkání v Prostějově, Frýdku-Místku a poslední derby v Přerově, ve kterém bylo skóre dlouze vyrovnané. Vsetínští navíc měli možnost v samotném závěru utkání překlopit utkání na svou stranu, když zahrávali přesilovou hru, jenže po jejím konci se Valaši dopustili hrubé chyby, kterou Přerov potrestal a utkání vyhrál 2:1.

Nyní přichází další šance na odpoutání se ze 13.místa, ovšem na Slavii nečeká vsetínský tým nic jednoduchého, Pražené jsou momentálně ve formě a proti Vsetínu se budou chtít přiblížit druhému Kladnu. Souboj pražské Slavie a Vsetína startuje v pondělí v 18:00 na zimním stadionu Eden. Pokud se do hlavního města nechystáte, můžete využít textový online přenos.

Předpokládané sestavy:

Slavia Praha: Frodl (Polívka) – J. Novák (C), J. Drtina (A), Kasík, Barák, A. Růžička, Kolařík, Ryzák – L. Krejčík, Nedvídek, Kopta – Kubica, Šafránek, Jankovský – M. Kadlec, Šagát, M. Ondráček – Šteiner, Vracovský

Vsetín: J. Pavelka (Horčička) – Šenkeřík, Dundáček, Ostrčil, Frolo, D. Krenželok, Janáček – Markovič, Kucharczyk, Březina – Slováček, Vávra, Tomas – Šilhavý, Hruška, Podešva – Kajaba, Karafiát, Vítek.