Vsetín se pokusí prodloužit vítěznou sérii na ledě posledních Bobrů

Ondřej Konvičný • 05.02.2013

Vsetínští hokejisté procházejí nejúspěšnějším obdobím této sezóny. V posledních deseti utkáních dokázali osmkrát zvítězit. O dvě porážky se postaraly týmy Přerova (1:4) a Karviné (4:2). V dalším zápase je čeká celek Valašského Meziříčí, který od posledního střetnutí se Vsetínem dokázal vyhrát tři utkání, což je téměř polovina Bobřích vítězství za celou sezónu. Naváží zelenožlutí na dobré výkony z minulých utkání, nebo se Bobrům podaří překvapit dalšího soupeře? To se dozvíme ve středu 6.2. od 18:00 na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.

Vsetínskému celku se v poslední době daří a díky tomu se postupně prokousává vyrovnanou tabulkou směrem nahoru. Ovšem i ostatní týmy jako Nový Jičín či Poruba v poslední době ztrácí body jen sporadicky a tak je postup tabulkou opravdu náročný a vysněné čtvrté místo je ještě hodně daleko. Nyní se nachází na místě pátém, bod za čtvrtou Porubou a s tříbodovým náskokem na šestou Karvinou. Minimální bodové rozdíly nutí všechny celky z širokého středu tabulky k těm nejlepším výkonům. V minulém kole vyhráli vsetínští s Novým Jičínem těsným výsledkem 3:2 a hokej připomínal bitvu typickou pro play-off. Současný stav tabulky okomentoval trefně David Hoďa: „Stačí dvakrát prohrát a můžete být klidně mimo play off“.

Zlepšení formy v závěru sezóny a s blížícím se play-off vnukává myšlenku, že by se letos mohlo podařit dojít dál, než jen do čtvrtfinále. Dalším faktorem je potom návrat zraněných hráčů. Návrat Marka Dubce a Jana Podešvy by jistě tým ještě posílil. K tomu, aby mohly tyhle spekulace nastat, je ovšem třeba se do play-off dostat a prvním krokem je dovézt z bobří hráze nejlépe plný počet bodů. Výkon, který předvedli Valaši v sobotu proti Novému Jičínu, plný bojovnosti, bude určitě zapotřebí. „Play off se zkrátka blíží. Ze dne na den nastartovat formu nelze, takže se na něj už každý pomaličku připravuje. Druhá věc je, že ještě nikdo ho nemá jisté. Soutěž je tak vyrovnaná, že když tým dvakrát třikrát prohraje, může spadnout na osmé místo, nebo se ani do vyřazovacích bojů nedostat. Proto se hraje na doraz od první do poslední minuty,“ potvrzuje David Hoďa to, že každý bod se bude počítat a že je tedy třeba bojovat v každém utkání od začátku až do konce.

Trenér Jenáček, jehož juniorští svěřenci si s předstihem vybojovali účast v baráži o extraligu, se po úspěšném zápase proti Novému Jičínu obrátil i na středeční derby: „Nyní máme za sebou sérii vítězství, jakou jsme po celou sezonu neměli. Takže se ji budeme snažit natáhnout co nejlépe a vyhrát i poslední valašské derby této sezony,“ poznamenal vsetínský lodivod. „Bobři se však na nás nachystají, navíc budou mít k dispozici hráče ze střídavých startů. Nečeká nás tedy nic jednoduchého“.

Bobři v nejlepší fázi sezóny

Říká se, že jen dvě věci jsou na světě jisté – daně a smrt. Bobři toto úsloví rozšiřují, jejích účast v baráži je stejně nevyhnutelná. Přesto se Bobrům z posledních 11 utkání podařilo 4 krát vyhrát, což je vzhledem k předchozím třem vítězstvím v 27 kolech rozhodně zlepšení. Nakolik je to zlepšenou hrou Bobrů a nakolik je to podceněním ze strany soupeře, toť otázka. Nic to však nemění na tom, že Bobři svému sousedovi ze Vsetína rozhodně nehodlají přepustit tři body zadarmo (nebo za úplatu) a zelenožluté tak nečeká na soutoku Bečev nic jednoduchého.

Na druhou stranu, Vsetínští si z toho, že Bobři v posledním kole porazili doma Opavu, nic moc dělat nemusí. Několik kol zpátky se Valmezu podařilo přetlačit první Havířov na samostatné nájezdy, aby potom další kolo podlehl Novému Jičínu 1:8. V dalším kole brali Bobři dva body za vítězství v Prostějově (3:4sn), aby následně dostali naloženo 1:10 od Frýdku-Místku. Co stojí za tím, že jsou Bobři schopni porazit lídra tabulky a potom utrpí ostudný debakl s týmem, který se nachází v její dolní polovině, ví jen hráči Valašského Meziříčí.

Je jen velmi těžké odhadovat, jak může tento zápas skončit. Valašské Meziříčí se může opět vytáhnout, hecnout se a zelenožlutí budou odjíždět třeba i s prázdnou. Další z možností je, že Bobří předvedou stejně bezduchý výkon jako proti Frýdku či Novému Jičínu a zápas bude jen otázkou skóre. Je pravda, že Valmez už nemá o co hrát, baráži se nevyhne, ale jít do baráže se sérií porážek taky není to pravé. Vsetín zase potřebuje každý bod, aby získal co nejvýhodnější pozici pro play-off. Dá se tedy čekat duel plný bojovnosti, ve kterém budou chtít oba týmy ukořistit maximální možný počet bodů.

Poslední vzájemné zápasy

29. kolo: HC Bobři Valašské Meziříčí – VHK Vsetín 1:5 (1:3, 0:0, 0:2), 3. Bokroš - 7. Vítek (Hruška P., Vrba), 12. Tesařík (Podešva), 19. Kubo (Tesařík, Podešva), 54. Zúbek (Vaněk, Mikšovský), 58. Brezáni (Kubo, Vrána).

28. kolo: VHK Vsetín - HC Bobři Valašské Meziříčí 7:0 (3:0, 4:0, 0:0), 7. Zúbek (Farda, Mikšovský), 7. Hruška P. (Vítek), 12. Daněk (Vodák, Zúbek), 23. Brezáni (Kajaba, Holík), 31. Zúbek (Podešva), 31. Vítek (Vrba), 31. Kajaba (Tesařík, Podešva).

30. kolo: VHK Vsetín - HC Bobři Valašské Meziříčí 5:2 (2:0, 1:1, 2:1), 15. Tichý (Hruška P., Hruška O.), 15. Zúbek (Farda, Vrba), 31. Podešva (Farda, Mikšovský), 48. Mikšovský (Vrána, Tichý), 59. Vrba (Vodák, Podešva) - 24. Heča (Vajda), 48. Varga D. (Varga Mar.).

Sestavy v minulých kolech

Vsetín: Plšek – Báchor, Vrba, Vodák (21. Tesařík), Tichý, Žabčík, Hoďa – Mikšovský, Vaněk, Zúbek – Hruška P., Hruška O., Vítek – Bajtek, Brezáni, Kajaba.

HC Bobři Valašské Meziřící: Netolička (Slovák) - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Lehečka, Machala, Martiník, Maršálek, Mikel, Schejbal, Smetana, Vajda, Varga D., Kundera, Varga Mir., Voznica, Prycl.