Vsetín se představí ve Vítkovicích

Aleš Koňařík • 06.02.2005

V s e t í n – Po sympatickém výkonu proti Liberci čeká Vsetín utkání ve Vítkovicích, kde se mu naposledy povedlo zvítězit před třemi lety. Letošní první zápas na vítkovickém ledě byl navíc z pohledu Vsetína koncentrovaným utrpením, které skončilo ještě milosrdně 0:4. Vsetínskému týmu i dnes pomohou hráči z Českých Budějovic Šimánek, Musil a Kotaška, kteří se minule uvedli na výbornou.

Celkový výčet hráčů, kteří by se mohli do konce sezóny protočit ve vsetínské sestavě, je ovšem mnohem širší. Kromě zmíněného tria jde o útočníka Štěpána Hřebejka, obránce Zdeňka Jindru, Davida Appela z Komety Brno, Romana Kelnera z Havířova a olomoučtí hráči Robert Najdek, Milan Ministr a Tomáš Karný. „Olomouc má ovšem problémy a hráče nám v nejbližší době nepustí, Kelner měl přijet, ale nedorazil. Appel a Jindra se zotavují ze zranění,“ vypočítával trenér Antonín Stavjaňa po zápase s Libercem.

Sedmý tým tabulky Vítkovice trochu nervózně pošilhává po dění mezi kluby tlačícími se do play-off, k postupové jistotě chybí Ostravanům ještě dobrých deset bodů. V posledním kole navíc horko-těžko zachraňovali vítězství na ledě Jihlavy v poměru 3:2. Domácímu týmu chybí zranění Kumstát a Černošek.

Letošní zápasy:

Vsetín - Vítkovice 5:6 (1:2, 3:3, 1:1)
Branky:
10. Gřegořek (Selingr, Kowalczyk), 24. Vak (Radivojevič), 28. Radivojevič (Stantien), 38. Vlach (Kovář), 50. Selingr (Pavliš) - 5. Hudec (Šimíček, I. Padělek), 13. Šimíček (I. Padělek), 22. Irgl, 26. Šimíček (I. Padělek), 38. J. Štefanka (D. Moravec), 50. Šimíček (I. Padělek).

Vítkovice - Vsetín 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky:
2. Irgl (Turek), 17. Irgl (Tomášek), 30. D. Moravec (Philipp), 57. J. Štefanka (Malík).

Vsetín – Vítkovice 3:2 (3:2, 0:0, 0:0)
Branky:
8. Radivojevič (Vak), 9. Brabenec (Veselý, Klesla), 13. Brabenec (Klesla, Somík) - 6. Míka (Radek Procházka, Šebesta), 8. Míka (Radek Procházka).

Pravděpodobné sestavy:

Vítkovice: Pinc - Kubina, Philipp, Seman, Malík, Mojžíš, Hudec, Dresler - Vůjtek, Peterek, Varaďa - Irgl, Šimíček, P. Hubáček - I. Padělek, Burger, Turek - Hulva, Štefanka, Köhler - Tomášek

Vsetín: Čechmánek - Kotaška, Frolo, Chvátal, Němec, Spitzer, Hrabal - Dubec, Vlach, Selingr - Kovář, Vak, Demel - R. Hruška, Musil, Šimánek - R. Hubáček, Květoň, Korotvička