Vsetín se ve zruinované sestavě postaví Tygrům

Aleš Koňařík • 31.10.2004

V s e t í n – Bez čtveřice distancovaných hráčů Klesly, Frola, Vašuta, Gengela a zraněného Somíka se Vsetín musí obejít v předposledním domácím zápase před reprezentační přestávkou. Oslabeným Valachům budou soupeřem liberečtí Bílí Tygři, momentálně čtvrtý tým tabulky. Na vsetínském stadionu se také odehraje druhý souboj brankářů Čechmánka a Hniličky – z prvního vyšel lépe po vítězství 1:0 v prodloužení strážce liberecké branky.

Start do sezóny: Liberec si užívá hru v nastaveném čase

Jak tygři vypuštění do arény si počínali Liberečtí v úvodu soutěže a nebylo tedy překvapením, že jim čtyřech kolech patřilo první místo v průběžné tabulce extraligy. Bílí Tygři odstartovali letošní ročník nečekanou výhrou 5:2 v pardubické Duhové aréně, jejich vítězné tažení zbrzdila až prohra v Třinci 4:2 a na Spartě 4:3. A

Ačkoliv tým trochu potrápily absence Milana Hniličky nebo produktivního útočníka Aleše Kotalíka, Liberec stále v poklidu drží kontakt z vedoucí čtveřicí extraligy. Zajímavá je liberecká bilance při hře v nastaveném čase. V ní dokázali Tygři čtyřikrát z pěti případů vydolovat bod navíc. Naposledy se o produktivitě Liberce v prodloužení přesvědčilo Znojmo, které ve Svijanské aréně podlehl domácímu týmu 3:2 v prodloužení. Gól zařídil Radim Vrbata.

Jak si vedou zámořští krajánci

Právě Vrbata spolu s Václavem Nedorostem a Alešem Kotalíkem platili v začátku sezóny za postrach českých kluzišť. Mládí, dravost, nasazení, zkušenosti z NHL, díky tomuto mixu jsou liberecké posily z NHL tak úspěšné. V dohledné době se mužstvo Liberce rozroste o další dvě zajímavá jména: obránce Jiřího Fischera z Detroitu a Jaroslava Modrého z L.A.Kings.

Nejproduktivnějšího z nich, křídelníka Aleše Kotalíka ale zabrzdilo zranění kolenních vazů, které utrpěl v zápase se Spartou. Bez Kotalíka se zámořská mašina na body trochu zadřela a v posledních zápasech rozhodovali jiní. V čele kanadského bodování klubu se uvelebila trojice Lubomír Vaic spolu, Leoš Čermák a Igor Rataj, kteří shodně získali 10 bodů.

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Čechmánek - Hrabal, Gýna, Němec, Jaškin, Gřegořek, Horák - Veselý, Brabenec, Hruška - Kovář, Vak, Demel - Dubec, Vlach, Selingr - Korotvička, Pavliš, Květoň.

Liberec: Hnilička - Holub, Jiruš, Krstev, M. Duben, J. Moravec, Jiří Hanzlík - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Nedorost, S. Procházka - R. Vrbata, Vaic, P. Rozsíval - Vampola, Plodek, Víšek.