Vsetín zajíždí v rámci přípravy do Valašského Meziříčí

Jiří Kubják • 25.08.2011

K dalšímu přípravnému utkání zajíždějí hokejisté VHK Vsetín na led svého rivala z Valašského Meziříčí, odkud si doposud nedokázali odvést žádné vítězství. K vidění bude určitě pohledný hokej, jak se na pravé valašské derby sluší a patří. Utkání začíná v 18:00 a ze zápasu bude k dispozici i tradiční online přenos.

V předešlém utkání si Vsetín poradil s Uherským Hradištěm v poměru 8:2 a vrátil mu tak vysokou porážku utrženou v prvním vzájemném duelu. V kádru Valachů se představila staronová posila z Třince Adam Rufer, prostor dostal i ruský útočník Segrej Šuňkov či obránce Michal Hrčka, jenž říká „Ve Valašském Meziříčí začneme zodpovědně zezadu bránit a uvidíme s čím na nás Bobři vyletí.“ Utkání nabídne jistě parádní podívanou, vždyť oba celky zkoušejí pro sezónu kvalitní hráče, na které stojí za to se dívat. Jedním z nich je např. vsetínský František Zúbek. Pětadvacetileté pravé křídlo sbírá branky jako na běžícím pásu a potvrzuje tak roli tahouna týmu. Vyzdvihnout lze i hru obránce Mečiara, který viditelně hraje za Vsetín s velkou chutí.

Přípravné zápasy Vsetína:

9.8. Vsetín – Přerov 5:4
12. 8. Prostějov – Vsetín 4:3sn
16. 8. Uherské Hradiště - Vsetín 8:4
19. 8. Vsetín – Prostějov 4:3
23. 8. Vsetín - Uherské Hradiště 8:2
26. 8. Valmez – Vsetín 2:7
30. 8. Přerov – Vsetín
2.9. Vsetín – Valmez

Bobři z Valašského Meziříčí postupují v přípavě vítězně, kromě jednoho zaváhání v Piešťanech, kde podlehli tomuto slovenskému soupeři 2:1 si připsali skalpy vítězství nad Uherským Hradištěm 4:2, Novým Jičínem 5:3 a v posledním utkání vrátili porážku Piešťanům poměrem 4:2. Přípravu v dresu Bobrů absolvuje duo zkušených útočníků Martin Ambruz a Robin Bacul, jejichž jména mohou diváci znát i z extraligového působení ve Vsetíně.

Úvodní buly se vhazuje na zimní stadionu ve Valašském Meziříčí od 18:00, přijďte povzbudit svůj tým.

Předpokládané sestavy:

HC Vsetín : Hromada – Spitzer, Farda, Žabčík, Mečiar, Doležálek, Hrčka, Mizera – Hruška O., Kohout, Vaněk, Korčák, Rufer, Zúbek, Holík, Šuňkov, Brandis, Jánský, Gromus, Tesařík

HC Bobři Valašské Meziříčí : Slovák (Vlachynský) - Ambruz, Vašut, Matuštík, Dostál, Mikel, Růčka, Balga, Blažek, Martiník, Bokroš, Musil, D.Varga, Mir. Varga, Linduška, Mar. Varga, Kopecký, Bacul, Ovšák.