Vsetínská mizérie pokračuje

Václav Trávníček • 25.10.2005

V s e t í n – Nálepku „největší smolaři extraligy“ si v letošní sezoně nezaslouží nikdo více, než hokejisté Vsetína. Jejich série smolně prohraných utkání dnešním duelem s Pardubicemi nemilosrdně pokračuje. Tentokrát Valaši inkasovali pouhých jednapadesát vteřin před sirénou, kdy branka na 1:2 rozhodla o ztrátě všech tří bodů. Vsetínští přitom sahali po vítězství. Prohrávali sice 0:1, ale díky brance Davida Květoně se dostali zpět do zápasu. Nakonec si však připsali další křížek do kolonky proher.

„Máme opravdu neuvěřitelnou smůlu,“ povzdechl si po utkání Květoň, střelec jediné vsetínské branky. Ta padla v čase 47:05 a Vsetín díky ní vyrovnal na 1:1. Mladičký křídelník zezadu objel celou branku a vyslal kotouč na pardubického Hynáka. Puk efektně projel mezi gólmanovými betony a tyčkou a od té druhé se odrazil za brankovou čáru. „Už jsem moc nevěděl, co s pukem dělat. Tlačil jsem se k bráně a zkusil to na náhodu. A vyšlo to.“ Přesto neměl Květoň ze svého gólu velkou radost. „Moje branka se teď jeví jako zbytečná, protože jsme stejně nevyhráli,“ řekl sedmnáctiletý útočník, podle kterého spočívá vsetínský problém v neproměňování šancí. „Vždycky si vypracujeme spoustu příležitostí, ale nic z toho není. Třeba dneska. Kdybychom něco proměnili, byli bychom jistější a utkání by mohlo vypadat jinak.“ S Květoněm souhlasil i trenér Rostislav Vlach. „Hlavní příčina našeho neúspěchu je ve špatné koncovce, kde jsme již poněkolikáté zklamali,“ nechal se slyšet po utkání.

Teprve druhý start za Vsetín zaznamenala posila z prvoligového Jindřichova Hradce – Luboš Rob. „Jsem u týmu sice jenom chvíli, ale můžu říct, že s oběma utkání, která jsem odehrál, jsem spokojen. Se Spartou jsme odvedli dobrý výkon a dnes také,“ pochvaloval si i přes prohru zkušený útočník, který se těší hlavně na duel s Českými Budějovicemi. „Strávil jsem tam hodně let. Ale po letošním postupu do extraligy pro mne v kádru nezbylo místo. Rád si proti nim zase zahraji,“ usmíval se po zápase. Rob také odmítl tvrzení, že na vsetínských hráčích leží deka. „To není pravda. Tým rozhodně není dole. Ale kluci to už říkali, musíme začít střílet góly.“ K tomu budou mít Valaši příležitost už v pátek. Zajíždějí na horký led Kladna.