Vsetínský Lapač bude svědkem souboje prvního s druhým týmem tabulky

Jan Tajzler • 02.11.2015

Vsetínští hokejisté po nezdaru v ostravské Porubě vyhlížejí dalšího soupeře. Na Valašsko se chystá mužstvo aktuálního lídra tabulky z Frýdku-Místku. Hokejisté z moravskoslezské hranice mají pro letošní sezonu ty nejvyšší cíle, kterým je především postup do 1. ligy. Podobnými ambicemi se netají ani Vsetín. Dokáží zelenožlutí na Lapači zvítězit a snížit náskok lídra tabulky? Buďte u toho a přijďte ve středu podpořit svůj tým, utkání startuje v 17:30.

Frýdek-Místek si konečně užívá plnohodnotného domácího prostředí v nové zbudované hale Polárka, před letošní sezonou navíc uzavřel spolupráci s nedalekým extraligovým Třincem a pod jeho křídly se bude chtít probojovat do vyšší soutěže. Třinec chtěl pro svou farmu ve Frýdku-Místku prvoligovou licenci již v létě, na spadnutí byl převod licence ze severočeské Kadaně, nakonec se však 1. liga nestěhovala a Frýdek-Místek bude muset o postup bojovat sportovní cestou. To se mu zatím daří na výbornou, v prvním vzájemném utkání sezony porazil Vsetín 3:0 a o plný bodový zisk bude usilovat i ve středu ve valašské metropoli.

Frýdek-Místek suverénem soutěže, obstojí i ve Vsetíně?

Ve Frýdku-Místku slíbili, že postup do druhé nejvyšší soutěže chtějí postoupit co nejdřív, tedy už v sezoně 2015/2016. Tak jak představitelé klubu uvedli, splňují hráči na ledě. Červenobílá mašina se dala do pohybu již v přípravě, kde porážela i prvoligové soupeře. V druholigovém prostředí hokejisté z Frýdku-Místku inkasovali až ve třetím kole, když jim po dvou brankách vstřelila Opava. První bodovou ztrátu utrpěli svěřenci zkušeného trenéra Juříka až v 8. kole, stalo se tak na ledě ostravské Poruby, kde Frýdek-Místek padl 2:3 po samostatných nájezdech. Nijak to však zkušený tým nepoznamenalo a v dalších zápasech dokázali Frýdečtí vyhrávat i větším brankovým rozdílem. Největší kanonádu utrpěl v Polárce tým Nového Jičína, když si odvezl výprask 11:3. Bodové hody zastavil až tým Hodonína. Drtiči se stali vůbec prvním přemožitelem Frýdku-Místku na jeho vlastním ledě, když v sobotu zvítězili 2:1. Ve Vsetíně má Frýdek-Místek za úkol návrat na vítěznou vlnu.

Frýdek-Místek drží na prvním místě skvělá forma Vladimíra Luky, ofenzivní posila z Karviné dokazuje, že ve druhé lize patří k nadprůměru a s bilancí 13+12 vede klubovou produktivitu. Frýdek-Místek tvoří z drtivé většiny odchovanci třineckých Ocelářů. Produktivně se daří také Vítu Christovi 8+8, patnáct bodů nasbírali Tomáš Káňa a Tomáš Franek. Defenzivní řady táhne velezkušený Pavel Kowalczyk, v minulém utkání proti Vsetínu zaznamenal frýdecký kapitán jednu přesnou trefu, před svým vystoupením na Lapači má bilanci 2+10. Vedle něj významně podporuje klubovou produktivitu také obránce Štěpán Jeník 5+4. Vsetínský fanoušek si zcela jistě vzpomene na Adama Rufera, třinecký šikula pravidelně nastupoval také v nejvyšší soutěži, momentálně však pomáhá Frýdku-Místku v cestě za jeho cílem, podobně jako další exvsetínský hráč Radim Matuš. V brankovišti se střídají zkušený Lukáš Daneček a talentovaný Juraj Šimboch, oba mají zkušenosti s vyšší soutěží a jejich čísla jsou úchvatná, zkušenější Daneček dostane 1,4 branky za zápas s procentuální úspěšnosti blížící se k 95%, Šimboch je na tom ještě lépe, průměrně inkasuje 1,2 branky za utkání s úspěšností zákroků 95,3%.

Najde Vsetín recept na silného soupeře?

Hokejisté Vsetína mají za sebou dvě utkání s rozdílnými soupeři. Proti Karviné byli Valaši pasování do role jasného favorita, ale papírové předpoklady nenaplnili a s předposledním týmem soutěže museli hrát až do prodloužení, kde bod navíc zajistil Vsetínu Ondřej Slováček. V Porubě začali Valaši dobře a v repríze loňského semifinále se ujali vedení 2:0. Ostravané snížili zásluhou Jana Chaloupky, ale Vsetín se dokázal vrátit do dvoubrankového náskoku. Jenže Poruba během třiačtyřiceti vteřin vsetínský náskok smazala a utkání otočila na 4:3. Valaši se ještě dokázali dotáhnout, ale v prodloužení rozhodl o bodu navíc obránce Buček. „Domácí otočili stav a byli nahoře, takže jsme rádi za vyrovnávací trefu. Prodloužení a samostatné nájezdy se nám letos nedaří. Myslím, že celkově šlo o vyrovnané utkání. Víme, že Poruba má velmi dobrý kádr a utkání s ní mají vždycky obrovský náboj. Kdybychom uspěli v prodloužení, asi by zavládla spokojenost. Ta je nakonec jen dílčí, protože si domů odvážíme pouze bod,“ hodnotil porubské vystoupení svých svěřenců trenér Luboš Jenáček.

Také Valaši mají ve svém kádru ofenzivní eso. Je jím Jan Kolařík právě díky jeho třinácti brankám a deseti asistencím, dokáží Valaši sbírat body i po nepříliš přesvědčivých výkonech. Kolařík má k dispozici kapitána Daniela Vaňka 5+14 a také Františka Zúbka 7+11. Bodově ožila také druhá lajna, kterou táhne odchovanec Vsetína Ondřej Slováček společně s Petrem Dvořákem, oba nasbírali 14 bodů. Defenzívu podporuje velezkušený Radim Tesařík 3+10. Druhým nejproduktivnějším obránce Vsetína je Michal Nedbálek 2+6. Brankoviště Vsetína střeží Petr Hromada, vsetínský strážce svatyně dostává průměrně na jeden zápas 2,18 branek s úspěšností zákroků 91,78%. Jedno celé utkání už stihl odchytat také Lukáš Plšek a nastoupit musel i v utkání v Porubě.

Utkání dvou nejlepších celků východní skupiny startuje ve středu od 17:30, pokud se na vsetínský Lapač nedostanete, můžete využít podrobného online přenosu v režii vsetínské redakci.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Hromada – Tesařík, Báchor, Nedbálek, Vrba, Žák, Hryciow, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Kolařík, Slováček, Dvořák, Ambruz, Abdul, Vávra, Vítek, Finsterle, Daněk, Kajaba - Hruška, Ondráček

Frýdek-Místek:Šimboch (Daneček) – Dresler Jeník, Heider, Foltýn, Kowalczyk (C), Samiec, Kvapil – Piecha, Sonnek, Klimša (A), Kovařčík, Samiec, Matuš, Schwarz, Cienciala, Chmielewski, Jaroš, Christov

Předprodej vstupenek na exhibici Vsetín - Litvínov bude probíhat i ve středu při utkání s Frýdkem-Místkem a to na...

Posted by VHK Vsetín on 3. listopad 2015