Vsetínští nastoupí proti Zubrům

Kristýna Guricová • 11.08.2008

V s e t í n - Hokejisté Přerova mají před sebou nabitý týden, ve kterém sehrají tři přípravná utkání během čtyř dnů. V prvním z nich se představí v úterý od 18 hodin Na Lapači proti Valašskému hokejovému klubu a budou tak prvním druholigovým týmem, jenž prověří kvality právě se formujícího žlutozeleného mužstva. Přijďte se i vy podívat, jakým výkonem se bude prezentovat loňský finálový účastník východní části play off, ve Vsetíně.

"Vsetín, to je tradice. Má teď v kádru řadu zkušených hráčů. V brance by měl chytat Plšek, dále hraje Štraub, Kotásek, Tesařík, prostě co tvář, to jméno. Čeká nás výborný zápas, na který se moc těším," přesně takhle představil Valašský hokejový klub na oficiálních webových stránkách Přerova trenér Jaroslav Beck. Také vsetínští příznivci se však mají na co těšit. Loňský kádr Přerovských se po 34 odehraných utkáních umístil na 3 příčce v tabulce východní skupiny a s velice pozitivním skóre 110:85 postoupil do play off.

Ve vyřazovacích bojích navíc tento tým demonstroval svou sílu ve čtvrtfinále i semifinále, kdy deklasoval nejprve Bobry z Valašského Meziřící a po té i HC Nový Jičín shodně 3:1 na zápasy. Ve finále jakoby se však proti Přerovu otočilo štěstí zády a VSK Technika Brno nadělila v sérii hrané na čtyři utkání Zubrům 15 branek, přičemž gólový soupis Přerova byl sotva poloviční. Na Vsetíně se tak v úterý představí druhý nejúspěšnější celek z východní části 2. ligy, loňské sezóny.

K nejproduktivnějším hráčům Zubrů v loňské sezóně patřil Antonín Sprušil, který během čtyřiadvaceti utkání nasbíral celkem 30 bodů (13+17), na záda mu však dýchal Marek Ditrich s 29 body. První jmenovaný navíc dopomohl Přerovu prostřednictvím dvou přihrávek také ke čtvrteční výhře 6:3 nad Lučencem. Spolu s ním se však v tomto utkání dvoubodově prezentovali také Mališka, Rak, Frieb a Kočara. Nechme se tedy překvapit, kdo z nich se prosadí také v úterní podvečer Na Lapači.

Sestavy v minulých zápasech:

Vsetín: Plšek (30. Rožník) - Zavrtálek, Rajnoha, Pšeja, Šimek, Kocur (30. Sznapka), M.Blažek - Tesařík, Mikeš, Ašer - Kořístka, Gergela, Vaněk - Nesrsta, Klabačka, Gajdošík - Gazdík.

Přerov: Krejčí (Čider) - P.Hruška, Pala, Novák, Faltýnek, Bauer, Halouska, Ryšánek - Kočara, Ditrich, Sprušil, Martinák, Hanák, Rusek, Kolář, Menšík, Zakuťanský, Rak, Frieb, Kupec, Mališka.

Přípravná utkání obou týmů:

Valašský hokejový klub – HK Lučenec 1:1 (0:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Tesařík (Mikeš, Ašer)

HC ZUBR Přerov – HK Lučenec 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 14. Mališka (Bauer), 20. Hruška (Kočara, Sprušil), 23. Pala (Rak), 24. Kočara (Sprušil), 43. Halouska (Frieb), 57. Rak (Mališka, Frieb).