Vsetínu se otevírá možnost úzké spolupráce s extraligovým Zlínem

Václav Trávníček, Roman Ordelt • 08.04.2009

Velmi úzkou spolupráci nabídl Valašskému hokejovému klubu extraligový Zlín. Pokud jednání skončí dohodou, stane se Vsetín farmářským oddílem Beranů. „Jde o to, že bychom úzce spolupracovali se zlínským klubem, který nás oslovil jako svého partnera s nabídkou spolupráce. Cílem by mělo být vrátit se opět na vyšší stupínky soutěží. Ať už v seniorské kategorii nebo v juniorech,“ uvedl jednatel VHK Stanislav Pavelec.

„Když jsme před rokem oddíl zakládali, diskutovali jsme ve Zlíně o tom, jak bychom mohli vedle sebe fungovat. Nyní jsme zasedli opět k jednomu stolu a myšlenku, kterou jsme měli před rokem, jsme nyní rozvinul,“ poznamenal Pavelec, jenž se úvodní schůzky s představiteli Zlína zúčastnil společně se sportovním manažerem Jaškinem. Zlínskou stranu na úvodní schůzce zastupovali generální manažer Miroslav Michalovský, a Zdeněk Venera, první trenér a od příští sezony i sportovní manažer. Zlínští představitelé na úvodním jednání předestřeli zástupcům vsetínského klubu základní stavební kameny možné spolupráce. Z pohledu hokejového Zlína se jedná o následujících pět hlavních bodů možné spolupráce:

1. významným způsobem pomoct Vsetínu k postupu do první ligy a současně se pokusit i o postup juniorského týmu Vsetína do extraligy
2. možnost ovlivnit jmenování osoby na post hlavního trenéra vsetínského klubu s částečným podílem na jeho odměně
3. výrazná hráčská výpomoc vedoucí k zajištění postupu do první ligy
4. vzájemná výměna hráčů dle aktuální potřeby toho či onoho klubu
5. možnost startu hráčů, kteří se nevejdou do základního extraligového kádru zlínského klubu v týmu dospělých a to formou hostování nebo střídavého startu, což se týká i talentovaných juniorů.

„Poslední bod je hlavním stimulem našeho záměru, kterým je zajistit možnost kvalitních soutěžních utkání, ve kterých by naši hráči pod vedením kvalitního trenéra získávali tolik potřebné zkušenosti a připravovali se tak na start v extraligovém týmu," vysvětlil Miroslav Michalovský, generální manažer RI OKNA ZLÍN. „Těchto pět bodů je myšleno v obecné rovině. Konkrétně se o nich budeme bavit nyní. Teď na tom budeme pracovat,“ nastínil Pavelec, jehož potěšil přístup zlínské strany. „Jsem rád, že jsme jakousi rivalitu povýšili na spolupráci,“ uvedl. „Rozhodujícími důvody, proč jsme oslovili Vsetín, jsou mimo jiné minimální vzdálenost od Zlína, divácký zájem o hokejové dění ve Vsetíně, předpoklad dlouhodobé spolupráce a očekávaná podpora města Vsetína místnímu klubu a tím i tomuto projektu," řekl Michalovský.

Pánové Pavelec i Jaškin projevili zájem o tento projekt a v nejbližší době se očekává pokračování na dolaďování dalších podrobností. Předpokladem je, aby projekt spolupráce mezi Zlínem a Vsetínem byl realizován již od příští hokejové sezony 2009/2010.

V ideálním případě by se tak mohl zrodit projekt, který nyní vzniká na jižní Moravě: Brno bude hrát extraligu, Znojmu 1.ligu a jeden z dvojice Hodonín – Břeclav pak třetí nejvyšší soutěž. Tímto se zamezí odchodu mladých talentů a kluby spolu mohou úzce spolupracovat. V případě Valašska by se v budoucnu mohlo jednat o osu Zlín (extraliga) – Vsetín (1.liga) – Valašské Meziříčí (2.liga). „Nebránili bychom se tomu a v budoucnu by to byl pro nás určitě příznivý stav věcí. Ale že bychom si dávali za cíl hned od nové sezóny postoupit do 1. ligy? Znáte to. Sport je založen na množství překvapení. Stačí nějaké zranění nebo výpadek formy a cíle jsou tytam. Takže si cíle nerad stavím, ale určitě se pro to budeme snažit všechno udělat,“ uzavřel Pavelec.