Výhra za tři body, to je naše, směje se René Kajaba

Kristýna Zigmundová • 24.01.2016

V sobotním duelu s Karvinou se na výsledku 5:1 podílel dvěma brankami a vysloužil si klobouk pro nejlepšího hráče utkání. Navíc se na ledě blýsknul hned v první formaci po boku Daniela Vaňka a Davida Hrazdiry, vytěžovaný si ale být nepřipadá,“ Snažíme se přece jenom o postup, takže ta vytíženost je u všech stejná, navíc hrajeme na čtyři lajny a je jedno, jestli jste v první nebo ve čtvrté,“ má jasno po duelu s Karvinou René Kajaba.

Jak byste zhodnotil zápas?
Vyhráli jsme 5:1. Začátek z naší strany nebyl dobrý. Měli jsme tam tu potřebou převahu, ale nic nám tam ne a ne spadnout. Nakonec se nám podařilo ten gól dát, ale soupeř nějak vyrovnal. Pro nás to byl jeden z těžších zápasů, ale vyhráli jsme a musíme se poučit do dalších zápasů.

První třetina byla vyrovnaná, ve druhé jste se dostali do vedení a v té poslední jste jen potvrdili svoji převahu. Vy sám jste dal dva góly, jak k tomu došlo?
To tak jenom vypadalo. Půlku třetiny jsme se tam trápili, nemohli do té branky nic dostat, ale potom jsem vstřelil tu branku a nějak nám to tam začalo padat, bohužel jsem tam ke konci už trošku odpadl a neproměnil jsem ty ostatní šance.

Jak se vám hrálo se spoluhráči? Měl jste po boku Vaňka, Hrazdiru.
Jo, dobrý. S Hrazdou jsem hrál už v Prostějově, takže jsem věděl, co tak zhruba od něho čekat, ale dobrý. Zatím to klape.

Když si vezmeme předešlou sérii venkovních zápasů, v Hodoníně se vám podařilo prohrát 3:6, očekávali jste takový výsledek?
Ani ne, tým si vždycky jede pro výhru, ale někdy se to nepovede, je to těžký zápas, nebo prostě nemáme svůj den. Navíc do Hodonína je to delší cesta, takže trošku zatuhnou nohy. Hlavní bylo, že jsme tam neproměnili šance, co jsme měli, a z toho potom vyplývá výsledek.

V Novém Jičíně jste odehráli vyrovnaný zápas, ale nepodařily se nájezdy…
Ano, na nájezdy si nejsme moc jistí, ale vybojovali jsme aspoň jeden bod.

Na Technice jste si ale spravili chuť.
Jo, výhra to je naše. Vybojovali jsme tři body, takže pohoda, a domů jsme nedojeli s prázdnou.

Ze začátku sezóny se vám venku dařilo, teď se to ale pomalu otáčí, v čem bude problém?
Já jsem tu na začátku sezóny nebyl, takže nemůžu moc soudit, ale myslím, že toto byly jediné, po sobe jdoucí, venkovní zápasy, které se nám nepodařily. To se stane i těm nejlepším, ale neděláme z toho nějakou velkou vědu.

Ve středu vás čeká Poruba, jak to vidíte?
Ještě jsem nad tím takto nepřemýšlel, ale určitě to bude těžký zápas. Oni jsou pátí v tabulce a hlavní je, že se nám tam nehraje moc dobře. V posledním zápase jsme tam prohráli, ale budeme se snažit vyhrát.

Začátek sezóny jste odehrál v Prostějově. Co vás přivedlo na Lapač?
Asi hlavním důvodem byla myšlenka postupu do vyšší soutěže. Takže se snažím dělat, co můžu.

Připadáte si vytížený?
Ani nevím, jestli si připadám moc vytížený. (smích) Snažíme se ale o postup, takže ta vytíženost je asi u všech stejná.

Tak ale přece jenom jste v první lajně.
My tu hrajeme na čtyři lajny a všechny útoky jsou stejně dobré, takže je jedno jestli hrajete v první, nebo ve čtvrté lajně.

Příští sobotu přijede Frýdek-Místek. Je to lídr soutěže, určitě se na něj budete připravovat, ale před zápasem proběhne akce Hokej na dřeň, do které jste se aktivně zapojil, když jste se sám zapsal do registru dárců kostní dřeně, jak k tomu došlo?
Přišel za námi pan Tobola a řekl, že tu je tato možnost, takže jsme si řekli, že do toho jdeme.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov