Výkon nic moc, ale za body jsme rádi, přiznává Jiří Karafiát

Redakce • 22.11.2018

V šestadvacátém kole Chance ligy čekal vsetínské hokejisty mrazivý zápas na ledě Benátek nad Jizerou. Domácí tým od začátku velmi dobře bruslil a zelenožlutí se do šancí dostávali sporadicky. Dlouho vyrovnané utkání rozsekli až pět minut před koncem třetí třetiny po akci dva na jednoho přihrávající Jiří Karafiát a skórující Antonín Pechanec. "Mrzli jsme, výkon nic moc, ale za body jsme rádi. Musíme se ze zápasu ponaučit," hodnotil utkání mladý útočník s číslem 49 na zádech.

Jiří, čtvrtý zápas venku za sebou. Zvítězili jste opět za tři body. Jste s předvedenou hrou spokojeni?
Řekl bych, že to bylo z naší strany nic moc. Nebylo to úplně optimální. Naštěstí se tři body podařily urvat, takže jsme rádi. Musíme si takového vítězství vážit.

V předchozích zápasech jste měli dobrý vstup do zápasů. Tentokrát se žádný velký tlak z vaší strany nekonal. Neměli jste trochu v hlavách ty ztracená vedení z minulých zápasů?
Říkali jsme si před tréninkem i poté v kabině, že když vedeme, tak třetinu musíme nějak uplácat a urvat ve svůj prospěch, aby se obraty z minulých zápasů nekonaly. V další třetině zase od znovu makat. Nesmí se stávat, že vedeme o dvě branky a najednou zničehonic o dvě prohráváme.

Překvapily vás Benátky něčím?
Mají tam mladé kluky, kteří létali tam a zpátky, takže to dnes bylo hodně o bruslení. Prohrávali jsme o branku po první třetině a bylo nám jasné, že to jen tak lehce nepůjde. Řekli jsme si, že musíme zabrat a naštěstí jsme to nějak urvali.

Byl jste u vítězné branky vašeho týmu. Jak situace vypadala ve vašich očích?
Hráli jsme ve čtyřech a z našeho pásma se vyhodil puk, zachytil jsem jej a vyrazil do útoku dva na jednoho s Tondou Pechancem. Žabičkou nad hokejkou bránícího hráče se mi podařilo přihrát Tondovi a ten puk uklidil do sítě.

Jak jste se popasovali s nízkou teplotou na stadionu?
Už jak jsme přišli na stadion, tak to nebylo dobré, když bylo mínus jeden stupeň (směje se). Byla zima a šlo to poznat i na střídačce, když jsme chvíli nehráli. Mrzli jsme tam. Řekli jsme si pak, že musíme rychleji střídat abychom byli více v tempu a nemrzli.

Jiří Dopita po utkání pronesl, že pro domácí byl výsledek poměrně krutý. Souhlasíte s tím?
Souhlasím. Vůbec domácí nehráli špatně. Hodně bruslili tam i zpátky a my se moc ani nedostávali do šancí. Měli jich více jako my. I takové zápasy jsou a my se jen z toho musíme ponaučit. Jsme rádi, že se nám tři body podařilo urvat.

Nyní vás po dlouhé době čeká domácí zápas s rozjetou Jihlavou. Jak na ně?
Už se na ně v hlavách připravujeme. Příprava však nebude nějak speciální, bude jak ona každý jiný zápas. Věřím, že ještě když hrajeme doma, tak nás fanoušci podpoří a bude se hrát úplně jinak. Věřím, že jim sérií ukončíme.

Hodně kluků bude hrát poprvé před televizními kamerami. Může se to na výkonu nějak podepsat?
Je to svátek pro celý tým. Určitě to bude sledovat hodně lidí než při normálních zápasech. Musíme se s tím popasovat a nemyslet na to. Věřím, že utkání zvládneme a vyhrajeme.

Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava