Vzhůru na Zubry!

Václav Trávníček • 16.12.2009

Duelům Vsetína s Přerovem patří už druhým rokem dvě nej: jsou nejvyrovnanější a možná, nepočítáme-li valašské derby, i nejvyhecovanější. Toto tvrzení kopírují i výsledky vzájemných zápasů. Zatímco Vsetínští ve 2. kole prohráli na ledě Přerova 0:3 a umožnili Zubrům stylově oslavit nově zrekonstruovaný stadion, ve druhém měření sil na Lapači už nezaváhali a vyhráli vysoko 7:3. Jak dopadne třetí vzájemný duel, který začne ve středu v 18 hodin v přerovské Maxi Tip Areně?

Týmu Přerova se letos daří. Po prohrách s Blanskem a Břeclaví v prvních dvou kolech se tým kouče Oslizla nastartoval a až na výjimky, jako byl například výbuch 7:3 ve Vsetíně, podává vyrovnané výkony. Zubrům tak momentálně patří třetí místo, vůči druhé Orlové však mají utkání k dobru.

Přerov letos táhnou hráči, od kterých vedení jejich roli zřejmě očekávalo. Tak trochu bez překvapení je vedoucím mužem přerovských statistik devatenáctibodový Pavel Hanák (10+9), kterému na záda dýchají Antonín Sprušil (8+9), nejlepší nahrávač Erik Kohút (2+14) a Marek Ditrich (4+11). Martinu Kotáskovi (7+6), který letos vyjednával o smlouvě i se Vsetínem, patří v kanadském bodování klubu šesté místo za pátým Vladimírem Kočarou (7+7). V brance pak představuje jistotu Pavel Tihlář, jehož zdobí solidní úspěšnost 93,85%.

Na Přerov s Ondráčkem a Bořutou

Vsetín se bude moci ve středečním klání spolehnout na výpomoc zlínských hráčů Jiřího Ondráčka a Antonína Bořuty. Talentovaný obránce byl sice nominován jako náhradník k úternímu utkání reprezentace ve slovenských Košicích, ale i vlivem nedávného zranění nenastoupil. K zápasu s Přerovem by tak měl být připraven. Trenér Jurík očekává i start obránců Štěpána Špačka a snad i uzdravujících se Oldřicha Horáka a Pavla Zavrtálka. Neměla by se tak opakovat situace z posledního utkání zelenožlutých, kdy roli obránce musel plnit ortodoxní útočník Daniel Tesařík.

Valaši, kteří zvládli poslední dvě utkání na výbornou a pomalu se škrábou tabulkou nahoru, by rádi navázali na letošní tradici: podat dobrý výkon zejména proti kvalitním týmům. Proč tomu tak je? Na toto téma hovořil po posledním utkání Vsetína trenér Juraj Jurík: „Pravda je ta, že my hrajeme daleko líp proti papírově silnějším týmům, kde hráči vycházejí z obrany a přechází do protiútoku. Dělá nám trošičku problém hrát na mužstva, která máme přetlačit. Je to tím, že máme teď nedostatek beků, navíc jsou povětšinou mladí. Nemají zažité určité herní návyky, čímž nám vázne přechod do protiútoku,“ vysvětloval. „Když hrajeme s mužstvy, která chtějí hrát hokej, jako byl třeba Valmez, bráníme a přecházíme do protiútoku. V tom jsme, myslím, docela silní,“ dodal.

Utkání Vsetína s Přerovem můžete sledovat od 18ti hodin v rámci online přenosu.

Letošní vzájemné zápasy:

Jako noc a den, přesně v tomto pořadí. Tak v letošní sezóně vypadaly výkony vsetínských hokejistů v duelech s Přerovem. Zatímco v prvním měření sil na přerovském ledě Valaši prohráli 0:3, v odvetě na Lapači brali tři body za kanonádu 7:3.

2.kolo, 23.9.2009
HC Zubr Přerov – VHK Vsetín 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 15. Coufal (Hanák, Halouska), 49. Sprušil (Pala), 53. Kolář (Sprušil).

Ohlasy po utkání: „Opět nás zklamala koncovka, stejně jako v předešlých třech zápasech. Když dáme ve třech zápasech pět branek, tak nemůžeme pomýšlet na úspěch. Dneska to bylo opatrné utkání, šance byly na obou stranách. Rozhodčí tomu taky nepomohl, vylučoval za všechno, kouskovala se hra. Na rozhodčího se ale vymlouvat nemůžeme, i když pískal každou blbost. Jednoho vyloučil, pak to kompenzoval. Díky tomu dnes byl špatný hokej.“ Lukáš Plšek

13.kolo, 4.11.2009
VHK Vsetín - HC Zubr Přerov 7:3 (3:2, 2:1, 2:0)
Branky: 7. Vaněk, 13. Ondráček (Štraub), 15. Ševčík (Ondráček, Horák), 26. Ondráček, 36. Sakrajda (Klabačka), 51. Mokrejš (Ondráček), 57. Mokrejš (Horák, Rajnoha) - 6. Hanák (Kotásek), 12. Martinák (Ditrich, Faltýnek), 30. Menšík (Vlček, Kohút).

Ohlasy po utkání: „Zápas se nám povedl. Myslím, že jsme byli od začátku do konce lepší. Je vidět, že v mužstvu je pohoda, daří se nám. Začali jsme dávat i góly, předtím nám to tam moc nepadalo. V koncovce se nedařilo, byla tam taková křeč. Teď je v týmu perfektní nálada a je to vidět i na trénincích. Když se vyhrává, jde všechno lehčeji.“ Jiří Ondráček

Sestavy v minulém kole:

Vsetínu se pomalu uzdravují marodi, k dispozici by měl být Antonín Bořuta, Oldřich Horák a Pavel Zavrtálek, kteří v posledních zápasech vinou zranění chyběli. Trenér Jurík může počítat i s výpomocí dalších dvou hráčů, kteřé jsou ve Vsetíně na střídavý start: zlínského Jiřího Ondráčka a třineckého Štěpána Špačka.

VHK Vsetín: Plšek - Šimek, Rajnoha, Tomis, Matula, Tesařík - Hrňa, Štraub, Mokrejš - Sakrajda, Klabačka, Ševčík - Knebl, Vaněk, Matějka.

HC ZUBR Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Osina, Vlček, Řezníček, Novák, Ferenc J. - Kolář, Ditrich, Sprušil, Hanák, Menšík, Kotásek, Coufal, Kohút, Goiš, Kundrátek, Nedbal.