Zápas jsme si chtěli hlavně užít, říká Michal Nedbálek

Lucie Krampotová • 29.03.2015

Vsetínští hokejisté odvrátili mečbol Zubrů a vynutili si pátý finálový zápas. Ten rozhodne o vítězi východní části třetí nejvyšší soutěže a zároveň o účastníkovi kvalifikačních bojů o první ligu. „Chtěli jsme hrát stejně jako v prvním finálovém domácím utkání. S nadšením, zvítězit a sérii si prodloužit,“ komentoval sobotní výhru Michal Nedbálek, jeden z klíčových článků vsetínské defenzivy.

Michale, jak byste zhodnotil čtvrté finálové utkání?
Vyhráli jsme, máme druhý bod, vybojovali jsme pátý a rozhodující zápas. Měli jsme spoustu diváků, kteří nás podporovali, takže já o dnešku můžu mluvit jen kladně.

S jakými pokyny jste do zápasu vstupovali?
Chtěli jsme hrát stejně, jako jsme hráli první domácí zápas. S obrovským nadšením a vyhrát, ať si sérii prodloužíme.

Zubři si ve čtvrtek vydobyli mečbol. Cítili jste před sobotním utkání nějaký tlak?
Ani ne. Sice to bylo 2:1 a prohra by znamenala konec sezóny, ale chtěli jsme si zápas užít a navíc si doma hodně věříme. Takže já osobně jsem nějaký velký tlak necítil.

Klíčovým momentem byl nejspíš úvodní gól, viďte?
Ano, asi první a druhý gól. Bylo to rychlé, bylo to do páté minuty a díky tomu jsme se trošku dostali na koně a mohli jsme kontrolovat hru až do konce.

V páté minutě jste nahrál Davidu Hrazdirovi a přispěl tím ke druhé vsetínské brance...
To Hrazda vyhrál dobře buly a kluci udělali prostor zablokováním protihráče. Já jsem se snažil trefit bránu, ale trefil jsem hráče, kteří vystupovali proti mně. David si tam puk našel a dorazil ho za gólmana.

Posledních několik týdnů hrajete v neustálém kolotoči zápasů. Nepociťujete vyčerpání?
Únava narůstá, ale měli jsme kvalitní letní přípravu, takže máme z čeho čerpat.

Na Lapač si dnes našly cestu rekordní čtyři a půl tisíce diváků.
Mně připadá, že Lapač praská ve švech už poslední tři zápasy a rozdíl v lidech mi moc nepřijde. Obecenstvo je stále skvělé a dodává nám sílu a energii.

Chvíli před koncem jste se dostal do potyčky s Davidem Šťastným. Co se na ledě odehrálo?
Tam byla strkanice a nějaký hráč přijel jakoby zezadu a skočil na mě. Já jsem se snažil čemukoli spíš vyvarovat, protože v případě, že bych dostal vyšší trest, bych nemohl hrát pátý zápas. Což jsem si uvědomoval, tak jsem se v první řadě nechtěl prát. A když už jsem se tedy do toho dostal, tak jsem nezahazoval rukavice, abych onen trest nedostal, ale to se potom člověku těžko brání. Takže jsem dostal nařezáno.

Při utkání byl zraněn Petr Hromada. Myslíte, že by jeho případná pondělní absence ovlivnila průběh rozhodujícího zápasu?
Já si myslím, že ne, že máme dva kvalitní brankáře. Ať už chytá Hrouda nebo Plšák, máme dobře chráněné brankoviště.

Napadne vás někdy, co by se dělo, kdybyste Přerov opravdu porazili?
To bychom asi jeli do Sokolova na kvalifikaci, poprali se o první ligu a odložili večírek (smích).

S čím v pondělí do Přerova vyrazíte?
Vyhrát. Dát gól jako první, vyhrát sérii a vyhrát i druhou ligu.

Pojeďte podpořit vsetínské hokejisty do Přerova!

VHK Vsetín bude na rozhodující pondělní finálové utkání do Přerova vypravovat opět autobusy s fanoušky, Cena zpáteční jízdenky včetně vstupenky na utkání činí 200 Kč. Vstupenku každý fanoušek obdrží po zaplacení částky 200 Kč před vstupem do autobusu. Sraz bude v pondělí 30.3. před ZS v 15:45, odjezd je v 16:00. Přihlášky zasílejte na mail: klub@hc-vsetin.cz, uvést jméno + příjmení a počet osob (max. 4). Ti, kteří pošlou přihlášky včas, obdrží potvrzení mailem.