Zápasy za Vsetín mi zvedají sebevědomí, tvrdí Filip Bajtek

Václav Trávníček • 08.11.2010

Tomu zápasu nescházelo nic. Nasazení, bojovnost, ani krásné hokejové momenty. Ačkoliv rozdíl mezi Šumperkem a Vsetínem čítal deset příček v tabulce, v neděli večer jej srdnatě bojující Valaši vymazali. A ještě k tomu předvedli skvělou podívanou. „Měli jsme asi tři šance, kdy jsme mířili do prázdné brány, ale bohužel jsme je nezužitkovali. To rozhodlo celý zápas,“ bilancoval duel, který nakonec Šumperk se štěstím vyhrál 3:2, útočník Filip Bajtek. Devatenáctiletý útočník má ve Vsetíně vyřízen střídavý start z Třince – společně s forvardy Ruferem, Řezáčem a bekem Dóczym.

Zjednodušeně můžeme říct, že nedělní duel s Šumperkem rozhodl čaroděj Štůrala v brance hostů, souhlasíš?
Určitě. Měli jsme asi tři šance, kdy jsme mířili do prázdné brány, ale bohužel jsme je nezužitkovali. To rozhodlo celý zápas. Na konečném výsledku se ale podepsala i naše přesilovka 4 na 3, kdy Marek Dubec ve středním pásmu ztratil puk a z následného protiútoku jsme inkasovali třetí branku. Na tu jsme už nedokázali reagovat.

V neděli jste do Vsetína dorazili z Třince tři. Je to pro tebe výhoda?
Ze začátku jsem jezdil jenom já. Pak se připojili Rufer s Řezáčem. Věřím, že Vsetínu pomáháme a jsme klubu prospěšní. Na ledě o sobě víme, známe se dobře z mládežnického hokeje.

Uvědomuješ si, že s tvojí a Ruferovou přítomností vzroste útočná síla Vsetína o padesát procent?
Snad ano. Jsem rád za trenérovu důvěru. Nasazuje nás do oslabení i na přesilovky. Máme za úkol nedostat gól a naopak se pokusit branku vstřelit. Snažíme se.

Sledoval jsem tvá vhazování a zejména ve třetí třetině v pásmu soupeře jsi téměř všechna vyhrál. Zaměřuješ se na ně na tréninku?
Vidíš a to jsem dnes měl pocit, že mi vhazování příliš nevychází. Na buly se nezaměřuji, ale uvědomuji si, že mi často vychází. Je to určitě výhoda. Honit se někde za pukem? To stojí dost sil. Lepší je rovnou vyhrát vhazování.

Síly vám ale v závěru utkání chyběly, je to tak?
Je to tak. Trenér stáhl sestavu na dvě lajny a ke konci už nám síly scházely. Šumperk si zkušeně pohlídal vítězství.

Překvapuje tě úroveň druhé ligy?
Myslel jsem, že bude trochu rychlejší. Překvapilo mne, že je spíše silovější. Je to něco jiného než extraliga juniorů, ve které všichni lítají za pukem. Ve druhé lize se hraje víc hlavou, takticky. A jsem tu spokojený. Chodím často na led, takže si nemůžu stěžovat.

Jak se ti jeví vsetínský kádr?
Kluci tady jsou v pohodě. Do týmu nás přijali dobře. Teď je už na nás, klucích z Třince, aby nám to šlapalo.

Podle jakého rozvrhu se nyní řídíš? Víš dopředu, kdy budeš nastupovat za Vsetín?
To rozhoduje náš trenér v Třinci, který je v kontaktu s panem Jaškinem. Když mám volno, Třinec mě uvolní do Vsetína. Většinou můžeme ve středu, ale momentálně probíhá reprezentační přestávka, takže budeme k dispozici ve středu na utkání s Uherským Hradištěm i v neděli na zápas s Valašským Meziříčím.

Nakolik je náročné skloubit druholigový program s juniorskou extraligou?
Je to náročné, ale ve Vsetíně máme šanci se vyhrát. Tyhle zápasy ve druhé lize nám zvedají sebevědomí a v juniorce pak díky tomu cítíme větší pohodu.

Jaké máte vlastně s třineckou juniorkou ambice?
Cílem je umístit se do dvanáctého místa, ale my bychom rádi skončili šestí. Před dvěma lety jsme se stali vicemistry republiky a letos bychom to chtěli zopakovat. A kdyby se podařilo udělat dokonce o krůček víc a získat zlato, bylo by to skvělé.

A co tvé ambice v A-týmu? Máš náznaky od trenérů, že dostaneš šanci?
V seniorském týmu je to teď hodně nabité. Abych se tam dostal, budu muset hodně makat. To znamená v juniorce i ve Vsetíně.