Vstupenky online
  80. narozeniny

Juniory proti Motoru srazila nedisciplinovanost, nepřesná koncovka a Tlačil

Helena Hegeďová • 15.02.2019

Po polovině první třetině už Valaši na domácím ledě prohrávali 0:2. První gól inkasovali během vlastní přesilovky, druhý v oslabení. To jako kdyby nastínilo celý průběh utkání, který se nesl ve znamení vyloučení. Vsetín do konce prvního dějství snížil, ve druhé třetině ale dovolil soupeři odskočit. A mohla za to právě nedisciplinovanost, když se na trestné lavici sešli Jindra s Frydrychem. Na začátku třetí dvacetiminutovky Vsetínští gólově zabrali. Ne, že by nedokázali být vyrovnaným soupeřem, naopak byli v mnoha pasážích lepší, ale nedařilo se jim v zakončení. Výhru Motoru nakonec do prázdné brány pojistil Tlačil – svou čtvrtou brankou. Přesilovka pro Motor pak rozhodla i v nadstavbě a Valaši dnes končí bez bodu.

DHL Extraliga juniorů - 19. kolo - 2. část pá 15.2.17:30
VHK ROBE Vsetín
ČEZ Motor České Budějovice
3:5(1:2, 0:2, 2:1 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Vašenka (Petriska, Zeman), 41. Ondračka (Klímek, Adámek), 48. Jenáček (Klímek, Ondračka) – 4. Tlačil (Káník), 12. Tlačil (Remta), 28. Řezáč (Tlačil), 29. Tlačil (Káník, Řezáč), 60. Tlačil (Remta, Řezáč), 64. Káník (Škola, Tlačil). Rozhodčí: Cabák – Bartoň, Janoško. Vyloučení: 12:10 + navíc Jindra a Klímek (oba VSE) 10 min, Krcho (CEB) 5+OK . Využití: 2:4.  Diváci: 220. Střely na branku: 30:49. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:5.

VHK ROBE Vsetín: Málek (29. Sachr) – Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený, Houser – Jindra, Klímek, Vrána, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frydrych.
ČEZ Motor České Budějovice: Svoboda – Škola, Hail, Hubata, Fousek, Remta, Pavlát, Prospal – Káník, Tlačil, Vaculík, Řezáč, Hrubec, Hrakholski, Masopust, Janoch, Schwartz, Silný, Krcho.

Vsetínu se hned v úvodu zápasu dostalo možnosti zahrát si v početní výhodě, tato přesilovka ale pro Valachy dopadla nejhůře, jak mohlo, protože v ní domácí inkasovali. A to z hole Jana Tlačila, který se spolu s Jakubem Káníkem dostal do přečíslení dva na jednoho. I přes to si ale Vsacané v přesilovce tlak vytvořili a pokračovali v něm i po jejím skončení.  Jenže za chybu v rozehrávce málem zaplatili dalším gólem v Málkově síti. Do dalšího přečíslení dva na jednoho se totiž dostali Silný a Krcho, který netrefil prázdnou bránu. 

Podobně ujeli při vlastním oslabení i Vašenka s Adámkem. Už během první třetiny se hra poněkud vyhrotila a nejednou skončili hráči s dvouminutový trestem. V jednom takovém případě seděl na trestné lavici Petriska. Motor se ve své přesilovce vydal střídat, na ledě však zůstali Jiří Remta s Janem Tlačilem. Druhý jmenovaný dostal přesnou přihrávku a sám proti gólmanovi poslal puk s pomocí pravé tyčky do brány. Po klidnější pasáži se necelé dvě minuty před koncem první části zápasu prosadili i Vsetínští, když z individuální akce na pravém kruhu zakončoval do bližšího horního rohu Jan Vašenka.

Do dalšího přečíslení se dostali hosté hned zkraje druhé třetiny a opět to byla nejaktivnější formace Jihočechů, tentokrát konkrétně Řezáč s Tlačilem, který trefil boční síť. Valaši se prezentovali aktivnější hrou než soupeř, ale branky padaly za zády jejich gólmana. Dvě šikovně teče v přesilovce 5 na 3 a následně 4 na 3 šly na konto Aleše Řezáče a Jana Tlačila, pro kterého to byl už třetí přesný zásah. Tyto dobře provedené manévry navíc vyhnaly na střídačku brankáře Jakuba Málka. Do branky šel David Sachr. Ten svůj tým v klíčových okamžicích druhé třetiny podržel, náskok Motoru však Vsetín nesnížil.

Povedlo se mu to až na začátku třetí třetiny, kdy hned v první minutě využil Tomáš Ondračka střelou od modré jednu z mnoha přesilovek. České Budějovice ale mohly opět odskočit, když nejprve Tlačil nahodil kotouč na Sachrovu branku a mezi ruku a tělo gólmana dorážel Řezáč. Vsetínský brankář se rychle přemístil a puk kontrolovaně zastavil. Sachr se musel činit, i když dostal Vaculík přesnou přihrávku přímo před brankoviště a zakončoval mezi betony. 

Kromě útočných faulů následovala i vyloučení za technické přestupky jako vyhození puku nebo příliš mnoho hráčů na ledě. A právě při jednom takovém vyloučení na straně Motoru se prosadil Šimon Jenáček, jenž k pravé tyči ztečoval nahození od mantinelu. Hosté si následně vyžádali oddechový čas. Během krátké chvíli totiž přišli o skoro celý svůj náskok. Valaši byli aktivní a snažili se, závěrečný tlak jim ale překazily čtyři trestné minuty, které dostal Jindra tři a půl minuty před koncem. Jan Tlačil se poté ještě trefil do prázdné brány.

Tím ale gólmana Sachra nepřekonal, a tak si hosté museli počkat na kapitulaci druhého vsetínského brankáře až do 64. minuty. Vsetín do nadstavby vletěl a Českobudějovičtí zakončovali pouze z jednoho Tlačilova brejku. Pak ale přišlo špatné střídání Vsetína, přesilová hra Motoru a branka Jakuba Káníka po souhře s Patrikem Školou a Janem Tlačilem.

Ohlasy k utkání

Libor Žilka (VHK ROBE Vsetín): Propadli jsme v disciplíně a od toho se odvíjel celý náš výkon. Proto jsme dneska prohráli.

Martin Štrba (HC Motor České Budějovice): V první řadě samozřejmě gratulujeme našim klukům, máme čtyři body z venku. Zápas samotný bych zhodnotil tak, že ze začátku jsme nebyli spokojení s tím, co jsme předváděli, ale postupně jsme se do toho dostali a začali jsme plnit to, co jsme si řekli. Díky gólům a aktivitě našich hráčů jsme zaslouženě vyhráli. A bod navíc je dobrý, i když já k tomu mám výhrady, ale je to tak prostě nastavené a dneska nám ten bod i pomohl.